آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8687334
بازديدکنندگان : 6985260

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

مشورت خانوادگي
برخي بيم ها در تأمين خا نواده
كجاست يك گوش شنوا؟
فقدان روابط عاطفي بين نسل ها
بياييد با پدر و مادرانمان آشتي
بررسي مسئله طلاق يا از هم گسيختگي
روابط والدين و جوانان
واژه اي در قفس است
والدين نازنينم، چقدرعزيزيد
قاچاقچي بيداردل
سنگ صبور
فقدان روابط صحيح عاطفي و منطقي بين والدين و جوانان و اص
كمبود روابط صحيح عاطفي بين والدين و جوانان و اصولا نسله
ابرو به من كج نكن، كج كلا خان يارمه...
ايجاد انگیزه مطالعه
زندگي و خوشبختي
خواهي نشوي رسوا هم رنگ جماعت شو!!!
ازدواج
آیا هنوز هم می خواهید صدای ما دو تا رو بشنوید؟
نگاه سرد
ازدواج یک اتحاد است
دوستي پسرهاودخترها
انصاف وارتباط
جوان ووالدين
رابطه
جنس مخالف
قهر
بی عشق جهان مرده است
دوبال برای پرواز
پاسخی ازاعماق
دوستی
ازدواج هدف یاوسیله؟
پیوندابدی
پدر!مادر! صدایم را می شنوید ؟
تربيت كودكان
زهرشیرین
بیاباهم حرف بزنیم
رابطه ي والدين وفرزندان
كودك ديروز، ...امروز
گام هایی استواردرمسیرآرامش
دری به سوی خوشبختی
سرما سخت سوزان است
احترام
دنیای آدمها
درباره عشق
ازدواج موقت
توبه فكرجنگل آهن وآسمون خراش من به فكريه اتاق اندازه ي تو
دگرگونی قلوب
عشق دردناك
پيوند عشق وعقل

مطالب خواندنی از منابع دیگر

دری به سوی خوشبختی چاپ پست الكترونيكي
سه شنبه, 30 مرداد 1386 12:10
تعداد بازدید :5439

مرد در ابتدا در بهشت تنها بود و کامل ترین مخلوق خدا، و نیاز به موجود دیگری نداشت تنهایی او کم کم باعث شد که خداوند بر او رحم آورد و بخشی از وجود او یعنی دنده ی چپ او را به موجودی دیگر تبدیل کند و به همین علت از همان روز، نه زن به تنهایی کامل است ونه مرد و هر یک دنبال نیمه ی گمشده ی خودش می گردد.و از آن زمان بود که زن و مرد به عنوان مکمل یکدیگر شناخته شدند. از آن زمان بود که امر مقدس ازدواج شکل گرفت. اما اینکه این امر تا به امروز چقدر تقدس خود را حفظ نموده است، باید به جامعه ی امروز خود بنگریم و ببینیم که امروزه به امر ازدواج همانند چندین سال گذشته اهمیت داده می شود و مقدس شمرده می گرددیا نه.

اگر به دیده ی حقیقت به این موضوع بنگریم با تیترهای روزنامه های مختلف مواجه می شویم که ما را از بالا رفتن هر روزه ی آمار طلاق آگاه می سازند و این امر را نمایان می سازند که به ازدواج به معنای واقعی خود نگاه نمی شود.

مهم ترین و اساسی ترین مسئله ای که خوبی و بدی آن حیات زندگی مشترک انسان را تحت الشعاع قرار می دهد، شناخت متقابل است. بیشتر طلاق هایی که آمار آنها رو به افزایش است به دلیل عدم شناخت متقابل و احساسی برخورد کردن دو نفری است که می خواهند سال های سال در کنار هم زندگی کنند. اما قبل از شناخت آمادگی برای ازدواج باید حاصل گردد. هنگامی که انسان به سن بلوغ می رسد شرعاً و قانوناً می تواند ازدواج کند و برای او مانعی وجود ندارد. اما لازمه ی یک زندگی سعادتمند و زیبا تنها بلوغ جسمانی نمی باشد؛ بلکه جوان باید به بلوغ های دیگری نیز برسد. دانشمندان علوم اجتماعی به این نتیجه رسیده اند که کسانی که با عدم بلوغ فکری و عاطفی و اجتماعی کافی ازدواج می کنند، به ندرت آمادگی آن را دارند که مسئولیت های زندگی زناشویی را به عهده بگیرند. آمار نشان می دهد که 7/94 درصد پسران و  9/95 درصد دختران نوجوان به ازدواج فکر می کنند و نظر مساعدی در خصوص اجازه جوانان برای معاشرت پیش از ازدواج با هدف آشنایی با خصوصیات فردی همسر آینده خود دارند*. اما آیا آنها آمادگی لازم برای مسئولیت های بزرگ را دارند و اگر قرار باشد در این سن ازدواج کنند، آیا زندگی شان دوامی خواهد داشت؟ از آن جا که هدف از ازدواج تربیت فرزندانی است تا بتوانند با تربیت صحیح وارد جامعه گردند و مایه ی پیشرفت و ترقی خود و جامعه شان گردند، آیا این دختران و پسران نوجوان آنقدر اطلاعات کافی در مورد مسائل تربیتی و اجتماعی دارند که بتوانند این مسئولیت را با آگاهی انجام دهند؟ و آیا پایه ی خانواده که مهم ترین رکن جامعه است با این روند مستحکم تر می گردد و یا آنکه رو به سستی می نهد؟ و هزاران هزار سوال دیگر که وابسته به امر مقدس ازدواج است که اگر کوچک ترین کوتاهی در آن صورت گیرد جامعه ای را به فساد و نابودی می کشاند « به طور کلی والدین هر جوان بهترین کسانی هستند که در مورد این مطلب می توانند قضاوتی صحیح داشته باشند.»

همانطور که قبلاً ذکر شد، شناخت، مهم ترین مسئله ای است که در دوام و پایداری یک زندگی نقش دارد زیرا ازدواج یک امر موقتی نیست بلکه وحدتی ابدی بین مرد و زن است که از طرق مختلف مثلا جمع ها و مهمانی های سالم دوستانه و رفت و آمد های خانوادگی و... با نظارت و آگاهی والدین می تواند صورت گیرد.

برخی از جوانان از بدو آشنایی کاخ آرزوها را با عالم خیال و رویا می سازند و از واقعیت بسی دورند و در مورد مسائل اساسی با یکدیگر صحبت نمی کنند و هیچ کدام نمی دانند که دیگری در اغلب زمینه ها ی زندگی از چه خوشش می آید و چه چیزهایی را دوست ندارد. آنها حتی خانواده های یکدیگر را نیز به خوبی نمی شناسند. کسانی که بیش از اندازه عاشق هم هستند کمتر درباره ی مسائل زندگی و مشکلات آن حرف می زنند فرض را بر این می گذارند که در باره ی یکدیگر همه چیز را می دانند اما واقعیت این است که اطلاع کم آن ها از یکدیگر، تصمیم گیری هایشان را به شدت خطرناک می کند.

 

* همشهري خانواده /سال اول /شماره 140/صفحه 7

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
سپیدار |1386-6-6 06:20:00
فکر می کنم خانواده ها در کمک به فرزندانش
برای داشتن یک ازدواج موفق نقش کلیدی بازی می
کنند. چه زمانی که به آنان در این زمینه آگاهی
می دهند و چه زمانی زمینه را برای ارتباطات
جوانان آماده می کنند.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar