آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8852484
بازديدکنندگان : 7139354

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

مشورت خانوادگي
برخي بيم ها در تأمين خا نواده
كجاست يك گوش شنوا؟
فقدان روابط عاطفي بين نسل ها
بياييد با پدر و مادرانمان آشتي
بررسي مسئله طلاق يا از هم گسيختگي
روابط والدين و جوانان
واژه اي در قفس است
والدين نازنينم، چقدرعزيزيد
قاچاقچي بيداردل
سنگ صبور
فقدان روابط صحيح عاطفي و منطقي بين والدين و جوانان و اص
كمبود روابط صحيح عاطفي بين والدين و جوانان و اصولا نسله
ابرو به من كج نكن، كج كلا خان يارمه...
ايجاد انگیزه مطالعه
زندگي و خوشبختي
خواهي نشوي رسوا هم رنگ جماعت شو!!!
ازدواج
آیا هنوز هم می خواهید صدای ما دو تا رو بشنوید؟
نگاه سرد
ازدواج یک اتحاد است
دوستي پسرهاودخترها
انصاف وارتباط
جوان ووالدين
رابطه
جنس مخالف
قهر
بی عشق جهان مرده است
دوبال برای پرواز
پاسخی ازاعماق
دوستی
ازدواج هدف یاوسیله؟
پیوندابدی
پدر!مادر! صدایم را می شنوید ؟
تربيت كودكان
زهرشیرین
بیاباهم حرف بزنیم
رابطه ي والدين وفرزندان
كودك ديروز، ...امروز
گام هایی استواردرمسیرآرامش
دری به سوی خوشبختی
سرما سخت سوزان است
احترام
دنیای آدمها
درباره عشق
ازدواج موقت
توبه فكرجنگل آهن وآسمون خراش من به فكريه اتاق اندازه ي تو
دگرگونی قلوب
عشق دردناك
پيوند عشق وعقل

مطالب خواندنی از منابع دیگر

پيش از ازدواج(قسمت اول) چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
نوشته شده توسط ترجمه ي: ع-ت   
چهارشنبه, 08 مهر 1388 06:48
تعداد بازدید :6365

مطالبي كه در يك مجموعه مقاله با نام «پيش از ازدواج» آورده مي شود، ترجمه ي بخش هاي اوليه ي كتاب «همراهي جاودان» است. مترجم گرامي با توجه به نياز مبرم جوانان به اين مباحث، در خواست نموده اند كه بخش هاي ترجمه شده را به صورت مقاله اي منتشر و در اختيار جوانان عزيز قرار دهيم. ضمن اينكه آرزو مي كنيم و اميدواريم كه اين مترجم گرامي موفق به ترجمه ي كل كتاب شوند، اين خدمت ايشان را قدر مي دانيم و از قسمت هاي ترجمه شده استفاده خواهيم كرد.چون همين دو فصل نيز براي قرار دادن در يك عنوان مقاله در سايت، حجم زيادي دارد، اين مطلب در يك سري مقالات با همين نام در اختيار كاربران گرامي قرار خواهد گرفت. مطمئن هستيم كه بسيار مفيد و كارا خواهد بود.

دو بخش اوّل کتاب « همراهی جاودان »، “Together Forever”، اثر دکتر خلیل ا.خاوری و سو ویلیستن خاوری، ترجمۀ ع.ت

 

                                                       پیش گفتار

 

تحقیقات و تجربه شخصی، ما را به این عقیده رسانده که ازدواج می تواند به طرقی در خدمت مردان و زنان باشد که هیچ قرار دیگری قادر نیست. با این وجود، برای اینکه ازدواج امکانات بالقوّه خود را برآورده کند لازم است احساس تعهّد به موفّقیت آن و میل به انجام کارها وجود داشته باشد.

 

پیوند زناشوئی مانند موجودی زنده است. نیاز به تغذیه، مواظبت ومحافظت دارد تا بتواند رشد کند  و با سرزندگی تمام به کار بپردازد. این کتاب برای افرادیست که معتقد به ارزشمندی ازدواج هستند و راغبند که مهارتهای جدیدی آموخته، آنها را به کار بسته و از نتائج زحمت مشترک خود برخوردار شوند.

 

گمان می رود ازدواج، که عملی منحصر به انسانهاست، عمری خیلی بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ سال داشته باشد. دوام و عمومیّت ازدواج دلائل محکمی از ارزش آن هستند و نشان می دهند که انعطاف پذیر بوده است قادر بوده که با تغییرات اجتماعی و فرهنگی در بین جوامع گوناگون انسانی و نیز در طول اعصار، سازگار شود.

 

یک ازدواج موفّق که نیازهایتان را برآورده کرده برایتان شادی مي آورد از اهمیّت حیاتی برخوردار است زیرا هیچ موفّقیت دیگری نمی تواند جای زندگی شخصی ناموفّق را بگیرد. وقتی زندگی ما در خانه ارضاء کننده و انرژی زاست، ما بسیار بهتر قادر به تا کردن با مشکلات بیرونی هستیم.

 

ازدواج یک جمع اضداد است؛ دو فرد بسیار متفاوت خوشبینانه خود را در یک کار مشترک سرمایه گذاری می کنند. در گذشته ریسک شکست کمتر بود چون مردم در درون گروه اجتماعی خودشان ازدواج می کردند و زن طبق سنّت زیر سلطه درآمده و جزئی از شوهر می شد. امّا در ازدواجهای امروزی شرکاء برابر هستند و غالباً از پیشینه های متفاوت اجتماعی، فرهنگی، نژادی یا دینی می باشند. پس چالش، وفق دادن شخصیّتهای متفاوت و در عین حال به یک اندازه معتبر آنهاست.

 

وظیفه ای که بر عهده ازدواج امروزیست، محترم شمردن خصوصیّات منحصر به فردیست که دو طرف را متفاوت می سازد و نیز دستیابی به سازگاری. وقتی این اتّفاق بیفتد، ما غنائی داریم که فقط با هماهنگ کردن تفاوتها امکان ایجادش وجود دارد. هر چه باشد، شما هیچگاه نخواهید خواست که با کپی خودتان ازدواج کنید، هر چقدر هم که ممکن است عالی باشید. چون خسته و ناتمام خواهید بود. بهتر است که با کسی ازدواج کنید که تفاوت قشنگی داشته امّا کاملاً با شما هماهنگ باشد.

 

وقتی دو نفر ازدواج می کنند عملی بیش از به سادگی شریک شدن در زندگیهای جداگانه قبلی خود را انجام می دهند. آنها موجودی نو خلق می کنند ـ کاری شبیه به دنیا آوردن بچّه ای. این موجود زندگیهایشان را تحت تأثیر قرار داده و شخصیّتی مخصوص به خودش دارد. برای اینکه بهترین ازدواج ممکن را برای خود بسازید باید نه فقط درباره همسرتان بلکه درباره خودتان نیز چیزهای خاصّی را بدانید. باید بدانید که چگونه شما و همسرتان می توانید نیازمندیهای این موجود جدید یعنی ازدواج را به سود هردوتان برآورده کنید.

 

اگر هم اکنون متأهّل هستید این کتاب به شما کمک خواهد کرد که باعث شوید ازدواجتان به کاملترین امکاناتش برسد. اگر در حال فکر درباره ازدواج کردن هستید، چه برای اوّلین بار باشد یا نه، به شما اطّلاعاتی را که نیاز دارید می دهد تا هوشمندانه انجامش دهید ـ با پیروی از قلبتان در عین حال که ازفکرتان استفاده می کنید.

 

از جولیت میبی و نوین دوستدار برای کمک بی دریغشان متشکّریم. همچنین به یان نیکولیک برای همکاری ویرایشی عالی او سپاسگذاریم. در انتها به همه افرادی که چه مستقیم و چه غیر مستقیم به محتوای این کتاب افزوده اند قدردانی مان را ابراز می کنیم.

                                                                  

                                                                             خلیل خاوری

                                                                             سو ویلستن خاوری

                                                                             میلواکی، ویسکانسین

                                                                  

 

 

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
سینا |1391-6-22 16:41:47
مطالب بسیار مفید است و از شما ممنون
homeyra  - تشکر |1391-4-21 08:03:33
از مطالب بسیار زیبایی که در اختیارمان قرار
دادید نهایت تشکر را دارم. پاینده و پیروز
باشید
ساسان |1388-7-25 03:01:34
ممنون از نويسندگان و مترجم. اين چيز هايي است
كه در كمتر جايي در مورد ازدواج ديده ام. اگر
به كار گرفته شوند خيلي مفيد است. بخصوص برايم
جالب بود كه نويسندگاني غربي(اينطور به نظر من
رسيد كه غربي هستند) چنين ديدگاه هايي را مطرح
كرده اند كه با وضعيت جوامع غربي در تضاد است و
تأكيد بر پايداري و استحكام خانواده دارد.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar