آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8687242
بازديدکنندگان : 6985169

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

نگرش هاوجريان هاي جهاني

بيانيه مؤسسه پژوهشي كودكان دنيا
منشور 2000 براي فرهنگ صلح و عدم خشونت
يك سؤال از مردم دنيا
مناسبت هاي بين المللي
تصويب قطعنامه عليه ايران در پارلمان اروپا
'کشورهای توسعه نيافته از فرآيند جهانی سازی بهره ای نبرد
آيا کثرت گرايی فرهنگی از نفس افتاده است؟
ایران در رتبه 99 شاخص های توسعه انسانی سازمان ملل
وبلاگ نوشتن از تهران تا تل‌آویو
'روشنفکران ايرانی به فهم درست مدرنيته نزديک تر شده اند'
سهم کمتر توسعه يافتگان از اقتصاد اطلاعات چيست؟
شيلی با اينترنت دو ميليارد دلار ماليات جمع کرد
'فقر در خاور ميانه و شمال آفريقا کاهش پيدا نکرده است'
جهان شهری در سال 2050
بی بی سی تلويزيون فارسی راه اندازی می کند
نگرش هاوجريان هاي جهاني
نامه اي براي نسل هاي آينده چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
دوشنبه, 21 آبان 1386 23:51

نامه‌اي به نسلهاي آينده، به مردمي كه 500 قرن ديگر در سرزمين ايران زندگي مي‌كنند. 500 قرن زمان زيادي است. ما هيچ نشانه و تصوري از مردم 500 قرن قبل از خودمان نداريم. اما اميدوارم براي شما كاويدن گذشته‌ها آسان‌تر از امروز باشد، چرا كه زندگي شما بسيار متفاوت از زندگي ماست. شايد براي شما ايران يك كشور نباشد. نمي‌دانم اصلا تصوري از ملت داريد يا نه، اما احتمالا ايران بيشتر براي شما يك مكان است، يك فرهنگ، يك قوم يكپارچه كه يكي از بي‌شمار عناصر تمدن شما را تشكيل مي‌دهد و شايد نتوانيد تصور كنيد چقدر اختلاف و تنوع در درون آن وجود داشته. شايد هم(اميدوارم) براي شما تفاوتي ميان يكپارچگي و تنوع وجود نداشته‌باشد. اما يك چيز را مطمئنم و آن اينكه نام ايران براي شما به هيچوجه بيگانه نيست. شما در تاريخ خوانده‌ايد و مي‌دانيد كه در نيمه‌هاي قرن 19 مسيحي در ايران خدا با بندگانش سخن گفت و بهاء خودش را به آنها نشان داد و جرياني را آغاز كرد كه قرار بود به بناي تمدني جديد منجر شود؛ تمدني جهاني كه حاصل تلاش همه مردم دنيا و جلوه‌گاه وحدت نوع انسان است.

ادامه مطلب ...
 
جهان به کجا می رود؟ چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 30 شهریور 1386 19:04
در حال تماشای تلویزیون بودم و مدام کانال ها را عوض می کردم. شبکه ای از کشتار مردم در عراق صحبت می کرد، دیگری بحران کم آبی و گرسنگی مردم را مطرح می نمود، یکی آسیب های جبران ناپذیر مواد مخدر و تاثیرات آن بر اجتماع را بر می شمرد و . . .
ادامه مطلب ...
 
براي جوانان دنيا چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 08 تیر 1386 09:42

(نگاه كن و ببين كه تنها نيستي

در سراسر اين دنياي وسيع بي‌انتها

در زير تمام اين سقفها

تا جايي كه چشم كار مي‌كند

و حتی آنجا كه نمي‌بيني

مردمي زندگي مي‌كنند

سالها پيش، وقتي تو نبودي، مردمي در اين دنياي قديمي زندگي مي‌كردند

و باز پس از تو، تا سالهاي سال، كساني زندگي خواهند كرد )

ادامه مطلب ...
 
من یک بهایی صد در صد ایرانی هستم چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
دوشنبه, 06 فروردين 1386 14:26

من یک جوان صد در صد ایرانی هستم . جوانی که از والدین ایرانی به دنیا آمده و با فرهنگ ایرانی بزرگ شده است . اما امروز و بعد از ۱۶ سال باید با هزار نگرانی از اینکه فردا چه خواهد شد و چه خواهد آمد زندگی کند . من با اینکه یک ایرانی هستم حق تحصیل ندارم و نمی توانم به مشاغل دولتی مشغول شوم . تمام اینها به این دلیل است که من و هم کیشان من در قانون اساسی تعریف نشده اند و از نگاه قانون اساسی که ۲۵ سال قبل به وسیله عده ای که از حیث سطح تفکر هزار سال از ما و امروز ما فاصله داشته اند نگاشته شده است من یک انسان به حساب نمی آیم و این دلیلی است تا افرادی که تنها چیزی که برایشان اهمیت ندارد هویت و حقوق مسلم افراد است تا توانند در بدبخت ساختن من بکوشند . ۱۶ سال از عمر من می گذرد و در طی این مدت از سوی هموطنان صد در صد ایرانیم چه سختی ها که بر من تحمیل نشده است و اینک و در آستانه ورود به مهمترین اعصار زندگی ام نمی دانم چه بر من خواهد گذشت ؟ آیا می توانم در مملکتی که مردمش بی نهایت اقلیت ستیز هستند جان سالم به در ببرم ؟ آیا فردا فرزندانم نیز مانند من ناچار خواهند بود درب های دانشگاهها را با حسرت نگاه کنند و ننگ زجر آور تبعیض را دردمندانه متحمل گردند ؟ 

ادامه مطلب ...
 
آیندگان از ما چه خواهند گفت ؟ چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
شنبه, 04 فروردين 1386 12:31

  در سایت شبکه خبری مسیحیان فارسی زبان مشغول وبگردی و خواندن اخبار بودم . در این بین دو خبر متفاوت توجه مرا به سوی خود جلب کرد . دو خبر با محتوای کاملا متفاوت که یکی احساس افتخار را در من به وجود می آورد و یکی شرم را در وجودم تقویت می کرد تعظیم یهودیان سراسر دنیا به ایران ! این خبر را در شرایطی می خوانید که ایران بزرگترین دشمن اسرائیل در جهان است .

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 5 از 10

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar