آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 7793824
بازديدکنندگان : 6172523

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

مقالات شما

فقر
اعلاميه حقوق بشر و ...
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم
نگاهي ساده به مسائل ايران
قانون و قانونمندي
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟
محله فقير نشين
به توسعه چگونه مي نگريم ؟
گنه کرددربلخ آهنگری
عشاق خياباني
درجستجوي هويت
به جرم جواني
وسائل ارتباط جمعي
تاریخ عزیز، ما رابه کجا می بری؟
اتاق گفتگو
نگاهی کوتاه به وضعیت کنونی قشر جوان ایرانی در روزگار ما
رقص نور در آئينه ء وجود
فقروتنگدستي
فقر و پيامدهاي آن
مهريه هنگفت وخانه تهي
مرگ بار تر از بم
در حاشیه انتخابات
یلدا و والنتاين
آيا نجابت قالب خاصي دارد يا اينكه من وتو براي آن قالبي ايجاد كرده ايم؟
نگاهي به انتخابات
رستم واسفندیارقرن بیست ویکم
پول سرنوشت ساز است !
فقراامانت منند
سرگشتگي
اچ آی وی مثبت هاسلام
بی عشق جهان مرده است
احیای ایران عزیزم
احیای ايران
ازتنبیه تاتغییر
سرگذشت دودانه
ثروتمندبودن
ايجادروابط اجتماعي مناسب
روسپيگري
دانه ي خردل
حرف دهنتو بفهم
همجنسگرايي ازنظرگاه تعاليم بهائي
دردي جانكاه
شايعه وتئوري توطئه
گردن بي طمع
من به عنوان يك جوان چه كاري براي اطرافيانم كردم؟
ياشانس ويااقبال(قسمت دوم)
ظهور و سقوط امپراتوري هاي ميليارد دلاري
يك سبد گل
گوش كن وتفكرنماكه چه سان بايدزيست

مطالب خواندنی از منابع دیگر

مقالات شما

مقالات شما
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟ چاپ پست الكترونيكي
پنجشنبه, 05 آبان 1384 20:31

تغيير اجتماعي در واقع« تفاوتي مشهود در حالات پيشين ساخت اجتماعي،نهادها،عادتهاو يا تجهيزات يك جامعه است تا جايي كه آن تحول الف)نتيجه قانون گذاري و يا اقدامات آشكار ديگر، براي كنترل و هدايت جامعه باشد؛يا ب) نتيجه دگرگوني در يك زير ساخت مشخص و يابخش غالب هستي جامعه يا در محيط فيزيكي يا محيط اجتماعي آن باشد؛ و يا نتيجه تأثير متقابل كنشهاي اجتماعي باشد كه براي رفع نيازها و انتظاراتي كه در يك جامعه حاكم اند و به طور منظم با هم مرتبط اند، پيروي مي شوند.»(فرهنگ علوم اجتماعي، ص226)

ادامه مطلب ...
 
به توسعه چگونه مي نگريم ؟ چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 25 شهریور 1384 11:24

 توسعه در لغت به معاني مختلفي به كار مي رود . اين لغت كه ترجمه development مي باشد بر اساس آنچه منظور نظر گوينده و يا نويسنده باشد در متون و گفتارهاي مختلف با معاني ذيل و شايد معاني ديگري كه مي تواند به كار رود؛ استفاده مي شود : پيشرفت ، نمو، حركت و سير، تحول ، تكامل ، بالندگي ، بسط  را درمتون متفاوت به خود مي گيردكه گوياي منظور نويسنده مي باشدو پرورش ، عمران ، ظهور ، بهبود ، تكوين و .... بنابراين لغت development ترجمه هاي مختلفي .

ادامه مطلب ...
 
محله فقير نشين چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 11 شهریور 1384 12:02

همه ما معمولأ اوقاتي را در جاهاي خوش آب و هواي اطراف شهرمان مي گذرانيم و يا براي خريد كردن به مغازه هاي زيباي شهر پا مي گذاريم و يا از مناظر و اماكن تاريخي آن ديدن مي كنيم و البته تغيرات روزمره آن نظر ما را به خود جلب مي كند و از اين همه زيبايي كه هر روز به آن افزوده مي شود به شگفت مي آييم . اين زيبايي خيره كننده را فقط با يك چشم مي توانيم ببينيم و وقتي چشم ديگرمان را به سوي دنياي اطرافمان باز مي نمائيم مناطقي را نظاره مي كنيم كه شايد حد فاصل آنها با اين همه تكنولوژي و زيبايي، يك پل باشد كه بر روي جوي آبي قرار دارد . اما همان پل نيز به قدري ناموزون ساخته شده كه احتمال افتادن ازآن بسيار زياد است . از آن پل كه عبور مي كنيم و داخل منطقه ميرويم ، ديگر نه خبري از زيبايي هاست و نه حتي آبادي ها ، تنها زميني خاكي است  با سنگلاخ هاي درشت و خالي از هر گونه امكانات ، مناطقي كه در اصطلاح عاميانه به آنها فقير نشين مي گويند .

ادامه مطلب ...
 
قانون و قانونمندي چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 11 شهریور 1384 11:31

بشر از دير باز ، در واقع از زماني كه زندگي اجتماعي را هر چند در مقياسهاي بسيار كوچك، آغاز نمود؛ خود را نيازمند قواعد و اصولي يافت كه روابط گوناگون خود را بر اساس آنها تنظيم نمايد . زندگي  انسانها، صرف نظر از خصائص بي شمار اجتماعي بودن كه ذاتي وجودآدميان بود، اين مطلب را آشكار ساخت كه خواسته هاي آنها بنا به فطرت، با هم شباهت هاي زيادي دارد و در بسياري از موارد، اين نيازها كاملأ با يكديگر مشترك بودند . منابع و امكانات محدود در يك منطقه كه محل تأمين نيازها و خواسته هاي افراد آن اجتماع بود، بر دامنه نزاع بر سر كسب منافع بيشتر و تامين رفاه مادي و انگيزه سود جويي، مي افزود . انسان خردمند كه دريافته بود به تنهايي نيز قادر به رسيدن به اهداف فوق الذكر نمي باشد؛ به اين نتيجه رسيد كه بقاء اجتماع او با آشوب و زورگويي امكان ندارد و رفاه و آسايش كه مد نظر اوست بدون وجود قواعدي كه بر روابط اشخاص حاكم باشد و نظم اجتماعي را بر پا سازد، حاصل نمي گردد و اين سر آغاز شكل گيري قوانين حكومتي، به معني اعم كلمه بود .

ادامه مطلب ...
 
نگاهي ساده به مسائل ايران چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 07 مرداد 1384 09:05

امروز حدود 3/2 از جمعيت كل كشورايران را افراد بين 12- 35 سال تشكيل مي دهند و اين خود نمودي از وضعيت استثنائي اين سرزمين است.  بديهي است كه برآورد وضعيت كلي نسل جوان  در ايران در چهار چوبه تفحص و تحقيق اوضاع و احوال كلي كشوري امری است بس مهم. در تمامي سطوح حيات مادي و معنوي كل كشور تحولي عميق و بي صدا در حال وقوع است . شايد بتوان كليت شرايط مادي ، سياسي و اجتماعي كشور را به كوه آتشفشاني تشبيه كرد كه در اعماق ناشناخته آن نيروهاي عظيمي در جريان است و آنچه كه اكنون احساس مي شود غرش ها و تپش ها و تنش هاي قبل از انفجار بزرگ است . تغير و تحول افكار و عواطف ، ايده ها و آرمانهاو حالت ها و حركت هاي بخصوص نسل جوان از خصائص برجسته اين دوران بارز تر از آن است که ناديده انگاشته شود . نمودهاي بيروني اين تحول عمقي بسيار است كه از جمله مي توان به معكوس شدن ارزشها و فرايندهاي رشد ثروت طلبي و دنيا دوستي از يك طرف و خردمندي و عزت گرائي از طرف ديگر اشاره كرد ،به اين معنا كه هر چه التفات و عطش نسل قديم به تجمع ثروت و كسب قدرت فزوني مي يابد ، توجه و گرايش نسل جوان به عقلانيت و شرافت انساني كاهش مي پذيرد ؛ و نيز مي توان به گسل عميق ميان عقايد نسل گذشته و بت ها و آرمان هاي نسل جديد ، توجه نمود . البته شايد بتوان گفت كه اينها شرايط و خصائصي هستند كه در بسياري از جوامع در حال رشد مشاهده مي گردد و لهذا نمي توان آنها را مختص اينجا و آنجا در نظر گرفت . اما جا دارد با توجه به ويژگيهاي كلي فرهنگي بر شمرده ، به ترتيب اولويت ، به اهم مسائل و مشاكل بخصوص نسل جوان ، نظري اجمالي مي افكنيم.

نكته مهم لازم به ياد آوري در اين است كه اين نگارش صرفأ توصيفي است تراويده از درون تفكر و تجربه نويسنده كه عمدأ مستند به مدارك و شواهد نگشته و صرفأ صادقانه و بي پيرايه عرضه شده است . واضح است كه در مراحل بعدي، هر كدام از اين مباحث ، حتي الامكان مبتني بر آمار و ارقام لازم و متكي به مستندات و مدارك كافي بايد توسط ديگر پژوهنده گان به تفصيل شرح داده شوند. عناوين مذكوره ممكن است لازم و ملزوم يا علت و معلول و يا شامل ومشمول يكديگر در نظر آيند؛ اما به لحاظ نقش و اهميت و تأثيري كه هر كدام از آنها در حيات نسل جوان دارد ، مستقلأ نيز مورد توجه واقع شده اند.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 بعدي > پايان >>

صفحه 19 از 20

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar