آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8800386
بازديدکنندگان : 7091655

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

فقر
اعلاميه حقوق بشر و ...
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم
نگاهي ساده به مسائل ايران
قانون و قانونمندي
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟
محله فقير نشين
به توسعه چگونه مي نگريم ؟
گنه کرددربلخ آهنگری
عشاق خياباني
درجستجوي هويت
به جرم جواني
وسائل ارتباط جمعي
تاریخ عزیز، ما رابه کجا می بری؟
اتاق گفتگو
نگاهی کوتاه به وضعیت کنونی قشر جوان ایرانی در روزگار ما
رقص نور در آئينه ء وجود
فقروتنگدستي
فقر و پيامدهاي آن
مهريه هنگفت وخانه تهي
مرگ بار تر از بم
در حاشیه انتخابات
یلدا و والنتاين
آيا نجابت قالب خاصي دارد يا اينكه من وتو براي آن قالبي ايجاد كرده ايم؟
نگاهي به انتخابات
رستم واسفندیارقرن بیست ویکم
پول سرنوشت ساز است !
فقراامانت منند
سرگشتگي
اچ آی وی مثبت هاسلام
بی عشق جهان مرده است
احیای ایران عزیزم
احیای ايران
ازتنبیه تاتغییر
سرگذشت دودانه
ثروتمندبودن
ايجادروابط اجتماعي مناسب
روسپيگري
دانه ي خردل
حرف دهنتو بفهم
همجنسگرايي ازنظرگاه تعاليم بهائي
دردي جانكاه
شايعه وتئوري توطئه
گردن بي طمع
من به عنوان يك جوان چه كاري براي اطرافيانم كردم؟
ياشانس ويااقبال(قسمت دوم)
ظهور و سقوط امپراتوري هاي ميليارد دلاري
يك سبد گل
گوش كن وتفكرنماكه چه سان بايدزيست

مطالب خواندنی از منابع دیگر

همجنسگرايي ازنظرگاه تعاليم بهائي چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط پويا-ش   
چهارشنبه, 12 ارديبهشت 1386 00:00
تعداد بازدید :13676

از ویژگی های برجسته تعالیم اجتماعی آیین بهایی ، توجه به جامعه و مسیر پیشرفت آن در عین احترام گذاشتن به فردیت و آزادی های فردی است . به دیگر زبان دیانت بهایی نه نظامی صرفا فردگرا نظیر انظمه دمکراتیک و بورژوایی غربی را توصیه می کند و نه به نظامهای جامعه گرایی چون نظامهای مارکسیستی مشروعیت می دهد . فرد و جامعه بر اساس تعالیم بهایی هر کدام جایگاه و منزلت رفیع خود را داشته و هیچ یک مانع پیشرفت دیگری نمی شوند . بر همین مبنا دیانت بهایی بسیاری از آزادی های فردی افراطی را همانقدر محکوم می شمرد که عدم آزادی های ضروری بشری را .

با این مقدمه وارد مبحثی می شوم که مدتی است ذهن مرا به خود مشغول داشته است . دوست دارم بدانم دیانت بهایی به عنوان یک ایدئولوژی نوین جهانی که مدعی داشتن تعالیمی نجات بخش برای اصلاح عالم انسانی است چه نظرگاهی نسبت به مسئله همجنسگرایی دارد . در چند دهه اخیر و در زمان رسالت الهی دیانت بهایی این مسئله به شکلی جدیدی در جهان انعکاس یافته است . به گونه ای که امروز تقریبا در هر کشوری جنبش های حامی آزادی همجنسگرایان فعالیت می کنند و بسیاری از کشورهای غربی رسما ازدواج این افراد را به رسمیت شناخته اند .

پس به آسانی می توان در یافت که مسئله خیلی با گذشته تفاوت دارد و شاید اصلا صورت مسائله به کلی تغییر یافته است . امروز هیچ همجنسگرایی خود را یک گناهکار و فاسق نمی داند بلکه به عنوان یک اقلیت جنسی مدعی حقوق خود به عنوان یک انسان است .

سوال اینجاست که آیا دین و دین گرایی می تواند با همان موضع سنتی قبل یعنی شیطانی خواندن همجنسگرایی و مشخص کردن مجازات برای لواط و مساحقه پیش رود ؟ اگر چنین است آیا به راستی چنین موضعی خواهد توانست جوابگوی عمق فاجعه ای شود که در قرن اخیر در حال رخ دادن است ؟

یک بار دیگر با این واقعیت روبرو می شویم که تعالیم ادیان پیش آنقدر کهنه شده است که در عصر ارتباطات مورد استفاده قرار گیرد و اینجاست که بار دیگر عالم انسانی نیازمند تعالیم بهایی و دارویی شفابخش آن می شود .

همجنس گرایی در گستره تاریخ

در طول تاریخ به همجنسگرایی کمتر به دیده یک گرایش جنسی و یک اختلال در طبیعت انسانی نگاه می شده است و عموما همجنسگرایی به عنوان یک میل شهوانی در انسان تلقی می شده است و به همین دلیل همواره در ردیف گناهانی چون زنا و فحشا قرار می گرفته است .

با این حال تحقیقات پژوهشگرانی چون دیوید لوی ،               در عرصه زیست شناسی و محققانی از قبیل زیگموند فروید                               در زمینه علوم روانی توانست دلایل بیولوژیکی و روانشناختی فراوانی را که می توانند در بروز گرایشات همجنسگرایانه دخیل باشند معرفی کرد . هر چند به دلایل گوناگون ایرادات مختلفی به آزمایشات انجام شده توسط این دانشمندان وارد است ؛ با این حال میتوان این ادعا را ثابت شده پنداشت که همجنسگرایی حالتی نیست که انسان صرفا از روی شهوت و میل جنسی بدان روی آورد

تا اوایل قرن بیستم بسیاری از کشورهای جهان همجنسگرایی را در رده جرایم اجتماعی می شمردند . با این حال نتایج تحقیقاتی که آنها را معرفی کردیم موجب شد تا بسیاری از دولت های غربی در قوانین خود تغییر ایجاد نمایند و همجنسگرایی به عنوان یک گرایش جنسی اقلیت در جامعه به رسمیت بشمارند . با این حال هنوز 83 کشور جهان که 23 کشور آن ها مسلمان هستند با این موضوع شدیدا مخالف اند

همجنسگرایی در ادیان قبل

تقریبا همه ادیان معروفی که می شناسیم همجنسگرایی را یک گناه تلقی کرده و برای مرتکبین آنها مجازات هایی را نیز در نظرگرفته اند . در اوستا آمده است : پس آنگاه اهریمن همه تن مرگ بیامد و به پتیارگی گناه نابخشودنی لواط بیافرید .

در قرآن نیز عاقبت قوم همجنسباز لوط ( که کلمه لواط از نام آن قوم اخذ شده است ) عذاب الهی به صورت باریدن سنگ بر سر لوطیان ذکر شده است . امروزه علمای اسلامی بر نوع مجازات لواط و مساحقه اختلاف نظر دارند اما همگی با نفس مجازات این افراد موافق اند . بر طبق قانون مجازات های اسلامی جمهوری اسلامی ایران لواطی که به وسیله 4 شاهد عادل و یا در نتیجه 4 بار اقرار مرتکبین به زنا اثبات شود ، مجازات اعدام را برای مرتکب این جنایت زمینه ساز می گردد . ماده ١٢٩ قانون مجازات اسلامی نیز همجنس‌گرایی زنان را جرم محسوب كرده و مجازات آن را ١٠٠ ضربه تازیانه مقرر کرده است.  هرگاه مساحقه (همجنس گرایی زنان)  ٣ بار تکرار شود، در مرتبه چهارم «حد» آن اعدام است

در یهودیت و مسیحیت نیز دیدگاهی مشابهی نسبت به همجنسگرایی وجود دارد . البته برخی کلیساهای مسیحی در سالهای اخیر با یک تغییر 180 درجه ای ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت می شناسند . کلیسای آنگلیکن نیز که یک کلیسای متجدد مسیحی است در حال حاضر یک اسقف همجنسگرا دارد .

 

دیانت بهایی و نگرش به همجنسگرایی

بند 107 کتاب مستطاب اقدس غلمان یا رابطه جنسی میان مردان را رد کرده است . در تبیین این حکم از حضرت ولی امرالله می خوانیم : مراد تحریم همه نوع روابط جنسی میان افراد همجنس است . در سایر بیانات طلعات مقدسه نیز همواره همجنسگرایی مردود شمرده شده است . با این وجود به نظر می رسد که این آیین مبین همواره حساب همجنسگرایی را از لواط و مساحقه دور کرده است . به عبارت دیگر از نظر دیانت بهایی همجنسگرایان افرادی هستند که بر اساس یک انحراف طبیعی در مکانیسم بدن خود به سمت این قبیل گرایشات سوق داده شده اند حال آنکه لواط و اعمالی از این دست همواره در ردیف گناهان شناخته شده و محکوم گشته است . تا آنجا که حضرت بهاالله تعیین مقادیر حد زنا و لواط را به بیت العدل محول فرموده اند .

در ترجمه توقیعی از حضرت ولی امرالله می خوانیم : " هر قدر عشق و محبت بین دو همجنس شدید و خالص باشد ، اگر به روابط جنسی منجر گردد نادرست و خطاست و اگر گفته شود که این روابط کمال مطلوب عشق و محبت است چنین ادعایی عذری است نامقبول . حضرت بهاالله هر نوع انحراف و فساد اخلاقی را به کلی تحریم فرموده اند و نیز رابطه ای نامشروع بین دو همجنس را علاوه بر آنکه خلاف طبیعت است از انحرافات اخلاقی محسوب فرموده اند . ابتلا به چنین بلیه ای ثقلی عظیم بر روح هر فرد با وجدانی تحمیل می کند اما نفوس مبتلا قادرند که با مشاوره و مساعدت اطبا و سعی و اراده راسخ و دعا و مناجات بر این ضعف و مشکل فائق آیند

این بیان مبارک به خوبی نظر دیانت بهایی را راجع به همجنسگرایی به ما نشان می دهد :

1-     دیانت بهایی می پذیرد که ممکن است عشق و محبت بین دو همجنس شدید و خالص باشد ( هر قدر عشق و محبت بین دو همجنس شدید و خالص باشد

2-     دیانت بهایی رابطه جنسی میان همجنس را در هر صورت منع می کند اما منکر این نیز نمی شود که ممکن است فرد به این بلیه مبتلا باشد

3-     دیانت بهایی بر لزوم درمان این افراد تاکید می کند و چنانکه دیدیم این درمان را هم دارای جنبه مادی و هم بعد فرامادی می داند

نگاهی دقیق تر

اینک با نگاهی دقیق تر به آثار الهی سعی می کنیم تا نظر دیانت بهایی نسبت به ابعاد مختلف مسئله همجنسگرایی را بررسی نماییم :

1-     علت همجنسگرایی

همان گونه که پیش از این گفتیم ؛ تحقیقات علمی دهه های اخیر بی اساس بودن عقاید آدمیان در طول سالیان سال را آشکار ساخت و بر همگان این نکته را هویدا ساخت که همجنسگرایی اندکی با مفاسدی نظیر زنا و فحشا و حتی لواط و مساحقه ( برای فردی که بالفطره همجنسگرا نیست ) تفاوت دارد و باید با دیدی نوین دیده شود .

جالب اینجاست که تعالیم بهایی با نتایج این تحقیقات علمی را مطابقت دارد و این خصوصیتی از دین بهایی را معرفی می کند که بنا بر تعالیم لازمه حیات و بقای یک دین است : مطابقت با علم و عقل

در آثار الهی همواره بر جنبه بیمارگونه همجنسگرایی تاکید شده است و چنانکه گفتیم مرز آن از شهوت تا حدودی جدا شده است . در مکتوبی از بیت العدل اعظم می خوانیم : " برخی از بیماریهای جنسی مثل همجنسبازی و تراجنسی ممکن است زمینه های طبی داشته باشند و در چنین حالاتی لازم است که حتما شخص مبتلا به بهترین امکانات و حمایت های پزشکی متوسل گردد " و از همین مرجع بزرگ می خوانیم : بعضی از مسائل جنسی نظیر همجنسگرایی و نظائر آن ممکن است جنبه بیماری داشته باشند که در این صورت باید به طور قطع اقدامات موثر طبی به عمل آید . از تعالیم حضرت بهاالله چنین مستفاد می گردد که همجنسگرایی وضع و حالتی نیست که شخص با آن موافق بوده آن را طبیعی تلقی کند . بلکه انحرافی است که در طبیعت زن و مرد حاصل شده و باید مهار شده و سرکوب گردد

این در حالی است که تعالیم بهایی هیچ گاه زنا و فحشا بیماری ذکر نکرده و برای آن دلایل پزشکی قائل نیست. این در حالی است که از همجنسگرایی همواره به عنوان یک مشکل ریشه دار در مکانیسم آدمی یاد شده است که باید برطرف شود و ابتلا یابد .

امروز اگر از بسیاری از بهاییان ایران در مورد علت بروز همجنسگرایی سوال شود آنها بی درنگ فساد و میل جنسی کنترل نشده را عامل بروز گرایشات همجنسگرایانه در افراد می دانند و بر همین اساس خیلی از آنها آن را با پدیده هایی نظیر بچه بازی یکی می دانند .

اما دیدگاه دیانت بهایی در این مورد بسیار روشنفکرانه تر از این چیزهاست . دیانت بهایی ضمن بررسی ابعاد مختلف مسئله و درک عمق فاجعه راه حلی فوق العاده منطقی و قابل پذیرش را برای این مشکل معرفی کرده است و این نیز نمونه دیگری است از اعجازی که از ابتدای تاریخ تنها و تنها در کلام پیامبران و انبیا موجود بوده و هست .

2-     جایگاه یک همجنسگرا در جامعه

دیانت بهایی چنانکه گفتیم همجنسگرایی را یک بیماری می شناسد و بر درمان آن تکیه می کند و بر این اساس می توان استدلال کرد که مجازاتی که در دیانت بهایی مشمول لواط کاران خواهد ربطی به افرادی که بر اساس خصوصیات فردی میل به همجنس دارند ندارد .

با این وجود دیانت بهایی همجنسگرایی را تایید نیز ننموده است . در دیانت بهایی منشا غریزه جنسی الهی بیان شده است و از این رو بر لزوم کنترل این غریزه تاکید شده است . به عبارت دیگر روابط جنسی در دیانت بهایی برای هر فردی – اعم از فردی که خود را همجسنگرا یا دگرجنسگرا می خواند – تنها به شکل ازدواج رسمیت یافته است .

بر این اساس همجنسگرا هیچ گاه نخواهد توانست در یک جامعه بهایی رسمیت پیدا کند . این درحالی است که با آن به شیوه ی ظالمانه ای که در ادیان و جوامع قبل متداول بوده نیز برخورد نشده است . در حقیقت در آثار بهایی همواره به لزوم صبر در مقابل چنین پدیده های اجتماعی تاکید شده است

با این حال بنابر تعالیم بهایی اگر فردی از حدود مقرره بهایی در این رابطه تجاوز نمود محافل روحانی می توانند وی را مشمول تنبیهات اداری سازند و به این طریق وی را از برخی از امور اداری محروم سازند . با این حال به فرموده حضرت ولی امرالله این نحوه عمل هیچ گاه توصیه نمی شود و مربوط به شرایطی حاد و علنی است

حضرت ولی امرالله تصریح فرموده اند که اعمال تنبیهات شدید هیچ گاه نخواهند توانست ثمری به بار آورند و زیرا در آن صورت هر چقدر هم که این عمل زشت و زننده باشد باز تکرار می گردد و از این رو باید در مقابله با پدیده هایی از این دست اعتدال را رعایت کرد

سوال دیگر این است که آیا همجنسگرایان می توانند بهایی شوند و بر عادت خود استوار بمانند . معهد اعلی در این باره می فرمایند : " بنابر آنچه گفته شد مسئله بسیار مهم نبایستی این باشد که آیا فردی که مرتکب عمل همجنسبازی است می تواند بهایی باشد یا خیر ؛ بلکه اینست که چنین فردی البته پس از بهایی شدن با اتکا به معارف تعالیم مبارکه و اعتماد به تاییدات الهی قادر است بر مسئله و مشکل خود غلبه کند "

3-درمان همجنسگرایان

در سالهای اخیر و به ویژه در کشورهای غربی تلاش های زیادی از سوی موسسات گوناگون در جهت درمان پدیده همجنسگرایی به عمل می آید . بعضی درمانگرها، گروه‌ها، یا مؤسسات ادعا می‌کنند قادر به کمک به همجنس گرایان برای غلبه بر رفتارهای همجنس گرایانهٴ خود هستند. اکثر آنها پیروان ادیان ابراهیمیtranssexual) بکار برده می‌شود، یعنی کسانی که جنسیتی که در روانشان حس می‌کنند با جنسیت جسمشان متضاد است. در ایران و در دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی کمیته ای موسوم به کميته کشوری حمايت از بيماران اختلال هويتی و تراجنسيتی ايران با هدف حمایت از تراجنسان تشکیل شد هستند که در مسلک آنان همجنس گرایی غیرطبیعی و گناه‌است و یک گرایش جنسی نامطلوب به حساب می‌آید. این نوع روان درمانی در جهت حذف علایق همجنس گرایانه و توسط افرادی که همجنس گرایی را یک اختلال یا گناه تلقی می‌کنند استفاده می‌شود . عده ای نیز که تراجنس خوانده می شوند ؛ خواستار تغییر جنسیت خود می باشند . تراجنسی اصطلاح جدیدیست که برابر با لغت انگلیسی (

اما ببینیم دیانت بهایی در این رابطه چه می گوید ؟ در آثار مبارکه روشها و طرق مختلفی برای درمان گرایشات به همجنس ذکر شده است . یکی از موثر ترین راهها برای کسانی که مبتلا به این عارضه هستند رجوع به پزشک و استفاده از درمانهای طبی است که همیشه به عنوان راه دفع مرز در تعالیم بهایی توصیه شده است .

از سویی به افراد همجنسگرا و کلیه افرادی که به نحوی در مرز تمایلات شهوانی کنترل نشده هستند توصیه شده است با توسل به راههایی نظیر ادعیه و مناجات ؛ تلاش و کوشش ؛ تغییر مسیر فکر و ذهن از طریق توسل به آثار مبارکه و اقدامات از این دست بر تمایلات غیرطبیعی خود فائق آیند

در مکتوب مرقوم از جانب معهد اعلی خطاب به یکی از احبا آمریکا می خوانیم : " برای شما محرکی قوی و واقعی لازم است تا بتوانید شجاعانه با مسائل و مشاکل سرشتی موجود در وضع و موقعیتی که در نامه تان وصف کردید ( احتمالا تمایل به همجنس ) مقابله نموده برای تغییر نحوه زندگیتان تصمیم راسخ بگیرید . شما باید به انجام این کار راغب و مایل باشید . شما و دوست بهایی تان هر دو بایستی در آغاز قبول کنید که رابطه همجنسبازانه مقصد و هدف زندگی انسانی را نابود می سازد و اینکه برای غلبه بر تمنیات سرکش نفسانی که باعث چنین عملی می شود جهد بلیغ و تلاش شدید لازم است ... باید مطمئن باشید که خالق عالم و مربی امم هر دوی شما را برای بازگشت به سیری که منجر به سعادت حقیقی می گردد یاری و مددکاری خواهد فرمود

در آثار الهی همواره بر لزوم مساعدت احبا به این افراد در جهت ترک عادات تاکید گردیده است . در توقیع صادره از حضرت ولی امرالله به محفل روحانی آمریکا می خوانیم : " بنابر آنچه گفته شد هیکل مبارک را نظر بر این است که با نصایح مشفقانه و انذارات پیگیرانه ؛ بایستی به هریک از احبای الهی که بنحوی برملا ، که به نحوی مرتکب چنین اعمال غیراخلاقی میشوند کمک و مساعدت نمود و در صورت لزوم آنان را از ارتکاب ممانعت کرد .

 یک نتیجه گیری

بیاناتی را با هم مرور کردیم . تعالیم بهایی دارویی هستند برای درمان بیماری ها و مشکلات عالم بشری . داروی تک تک مشکلات جامعه امروز را می توان را در آثار بهایی جست و جو نمود . امروز ما به عنوان افراد بهایی این وظیفه داریم تا دیگران را نیز از این نوش داروی شفا بخش بهره مند سازیم . اما متاسفانه می بینیم که خیلی از ماها حتی دوست نداریم راجع به مسائلی نظیر همجنسگرایی صحبت کنیم و این در حالی است که این ، ما هستیم که باید به عنوان افراد بهایی به این مشکلات نزدیک شویم و به مبتلایان آنها راه درمان را نشان دهیم .

به هر حال قبول کنیم یا نه همجنسگرایی ، زنا ؛ اعتیاد و خیلی از اینهایی که حتی از نامشان هم نفرت داریم واقعیات جامعه ما هستند و چنانچه بخواهیم از آنها دوری کنیم تا ابد زنده و پویا خواهد ماند و هیچگاه از جامعه ما انسان ها رخ نخواهند و نهایتا چنانکه ما از آنها رنج می بریم فرزندانمان هم در این رنج باقی خواهند ماند . حالا خوب بیندیشیم و ببینیم چه می توان کرد و چه باید کرد ؟

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
read this article latestbtcnew  - Ù‡Ù…جنسگرايي ازنظرگاه تعاليم   |1399-8-26 19:19:12
I do trust all the ideas you've offered in your post. They are really convincing
and can certainly work. Still, the posts are very short for novices. Could you
please lengthen them a little from subsequent time? Thanks for the post.
saba  - تراجنسیتی |1393-12-22 13:45:23
جمال قدم می فرمایند:
اول انسانیت انصاف است
و جمیع امور منوط به آن
saba |1393-12-22 13:18:16
1- ترک تعصبات، تحری حقیقت، تطابق دین بر علم؛
سه اصل مهم در جهت کمک به شناسایی و درک حقوق
همجنسگرایان
2- همچنین توجه به اصل وحدت عالم
انسانی
3- رعایت حقوق بشر
4- و نیز توجه به دین
به عنوان پدیده ای معنوی و پویا
مرداویج  - کمک به کسانی که گرایش ناخواسته به همجنس دارند. |1390-1-21 04:40:28
با تشکر از مقاله جنابعالی ، لازم میدانم ذکر
کنم که وب سایت ذیل میتواند کمکی برای کسانی
باشد که گرایش ناخواسته به همجنس دارند و در
جستجوی راهی برای رهایی از آن میباشند.

www.nakhasteh.com
ناشناس |1390-1-7 23:26:03
پیشنهاد می کنم به این وبلاگ سر
بزنید.
http://hamjens.persianblog.ir
محمد  - مشكل جنسي |1387-10-1 02:20:11
بعضي واقعا مشكل بزرگي در اين زمينه ذارند ولي
رو ندارنداز كسي كمك بخواهندلطفا راهنمايي
كنيد
جوجه اردک  - عقل متحجر دینی |1387-9-8 04:04:22
با سلام aryan :این مقاله جامع نیست چون از 160 سال
از جنبش همجنسگرایی می گذرد و نزدیک به هزار
نظریه راجع به همجنسگرایی داده شده که همگی
بوی تائید میدهد و این مقاله از آن صحبت نکرده
مثل تئوری کوئیر یا بی ثباتی جنسی. هوشمندی
یهنی تفکر یکی از اصول بهایی تحری حقیقت و
اتحاد علم و دین است یعنی هوشمندی فراوان که
در این مقاله جز تعصب چیز دیگری ندارد تعصب
روی بهاییت به اندازه ی زیاد است که یک میل را
بیماری مینامند بدون دلیل موجه پس ان مقاله نه
تنها دقیق نیست بلکهاصلا دروغی بالباص حقیقت
است پس اصلا خوب یا عالی نیست و من به آن نمره ی
1 ...
Aryan |1387-7-15 14:14:03
خیلی ممنونم از این مقاله ی جامع که با
هوشمندی بسیار و دقیق نوشته شده بود.
بسیار
عالی و مناسب بود
یک ایرانی |1387-7-15 13:58:24
همجنسگرایی در دیانت بهایی مانند سایر ادیان
حرام و غیر مشروع است و برای من به شخصه خیلی
جالب و در عین حال مایه تعجب بسیار بسیار زیاد
است که شما از خواندن این همه آثاری که در سایت
قرار داده اید در آخر اینطور استنباط کرده اید
که مشکلی ندارد!!!!!
گ.ا |1387-7-15 10:48:42
من هم از طریق پانویس مقاله ی ایرنا به اینجا
آمده ام. علاوه بر اینکه از نویسنده ی عزیز می
خواهم پاسخی بدهند، به نظرم نویسنده ی آن
مقاله ی دیگر هم بی انصافی کرده و برخی جاها را
شاخ و برگ داده و جاهای دیگر را هرس کرده تا
حقیقت را وارونه جلوه دهد.
نگران |1387-7-15 04:14:24
دوست عزیز همیشه باید مسئولیت حرفهای خودتان
را به عهده بگیرید و حالا که با قرار دادن این
مقاله که به نظر بنده بسیاری از بخشهای آن
تفسیرات شخصی میباشد ، باید جوابگوی این
مقاله ایرنا باشید.


http://www4.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=179 563

ضمناً برای
بنده سئوال است که چرا وقتی طبق کتاب اقدس این
مسئله حرام است شما به شاخ و برگ دادن
میپردازید؟؟؟؟

لطفاً توجه کنید !!!!
جوجه اردک  - هومو فوبیا |1387-9-18 23:49:36
یکی از اصول دیانت بهایی اصل تحری حقیقت
وتطابق علم ودین است پزشکی گوید هومو اینگونه
زاده شده چون هوموی مرد آمیگدالای ذهنش مثل زن
دگر جنسگرا است وهمچنین نیم کره ی مغزش سیمون
لوی تائید کرد وکلسن وبلانکار رابطه ی انتی
بادی مادری h-y را تائید کردند وبیر اخلاق
روانی پدر خشن وپسر هومو را بررسی کردند
وگفتند اینها این گونه زاده شده اند ولی پزشکی
میگوید یک صفت جنسی زمانی بیماری است که به
تباهی فرد و جامعه منجر شود جامعه شناسانی مثل
زیگوش و مارتین دانکلر وجفری ویکس و ترومباخ و
رودنبرگ گفتند از بعد اجتماعی خوانواده نابود
نمی شو...
همجنس گرا |1387-2-19 17:11:53
همجنس گرایی توسط مجامع معتبر علمی (از جمله
سازمان بهداشت جهانی) بیماری شناخنه نمیشود،
پس از جنایات فراوانی که در مراکز درمانی برای
به ظاهر درمان همجنس گرایان بکار رفت و به
شکست منتهی شدن همه آنها ، امروزه تلاش اجباری
برای درمان همجنس گرایی یک عامل خطر در سلامت
روانی شناخته میشود. البته لازم است که تفاوت
میان همجنس گرایان با دو جنس گرایان در نظر
گرفته شود.
مریم  - علل |1387-2-16 15:43:07
بیشتر در مورد عللش حرف بزنیم
Pedro |1386-10-10 11:50:46
جناب hadi
وقتي حضرت بهاالله همجنسگرائي را منع
فرمودند، حتما علتي دارد. هر كسي كه خودش را
بهائي ميداند و بان حضرت ايمان دارد، بايد اين
ممنوعيت را قبول كند. حالا، هر كسي بهر علتي
كه باشد، وقتي دلش نخواهد تن باين ممنوعيت
بدهد، مسلما موظف بقبول اين ممنوعيت نيست.
اما اجازه هم ندارد خود را بهائي بداند. دليل:
اگر هر كسي بهر علتي، بخواهد، يكي از قوانين
امر بهائي را عوض كند، ديگر چيزي از دين باقي
نخواهد ماند. يعني دين از درون خالي ميشود.
همينطور كه ما در ديانت مسيحي و اسلام
ميبينيم. طوري كه حضرت علي و حضرت جعفر صادق هم
ميفرماين...
ا |1386-9-6 19:14:42
بهتر نیست حرفهای بهتری بزنیم
maryam |1386-7-11 19:55:34
حضرت ولی امرالله در جواب یک همجنسگرا که
مضمون آن ابتدا سعی گنید معالجه نماییدو دعا
ومناجات بخوانید در صورت تمایل تنها زندگی
نمایید
رضا  - دیانت بهایی و همجنسگرایی |1386-5-7 10:18:40
به نظر من دیانت بهایی با اسلام و یهودیت و ...
یکی است و این ادعا که این دین مدرن است و ...
فقط یک تبلیغ است مثل اینکه مایع تاي بهتر از
پاکشوما است در حالی که هر دو درسته که لباس رو
تمیز می کنند اما هر دو پوست دست رو خراب می
کنند و اون هم به یک اندازه.
اینکه دیانت
بهایی عشق بین دو همجنس رو قبول داره تا زمانی
که منجر به رابطه جنسی نشه به این معنا نیست که
امتیاز داره به این معنی است که حتی معنی عشق و
ابطه ی جنسی رو هم نمی دونه.
زیاد تر حوصله
ندارم بنویسم چون لازمش یک مقاله است که در
نهایتش احبا می گن ردیه نوشتن.

hadi |1386-5-6 13:00:17
با درود دوست عزیز اینکه کسی میخواهد
مشروبات الکلی استفاده کند یا اینکه فردی
دوست دارد روابط جنسی خارج از ازدواج داشته
باشد چیزهایی هستند که فرد خودش دوست دار
انجام دهد و امری است که خود انتخاب کرده که
خلاف احکام ادیان الهیست ولی من از شما
سوالی دارم.شما عقیده دارید همجنسگرایی
بیماریست حال آیا شما پزشکی سراغ دارید که
توانسته باشد یک همجنسگرا را به هترو سکسوال
تغییر داده باشد؟در امریکا و اروپا پزشکی که
چنین ادعایی داشته باشد مرتکب جرم میباشد
چون کسانی که تا به حال سعی کردن هویت جنسی
اشخاص را عو...
roushan |1386-5-6 12:00:50
در غرب بیش از 70 درصد از تولدها بدون ازدواج
است
در غرب مصرف مشروب الکی تاحدی که باعث
آزار نشود مجاز است
آیا در دیانت بهائی چون
در غرب ازدواج معنا ندارد ازدواج کردن یا
نکردن آزاد است یا مشروب خوردن حتی به حد قلیل
مجاز است چون در غرب مجاز است ؟
دوست عزیز
تمنا دارم لطف کنید وارد یک بحث علمی شوید
دیانت بهائی آرزوی وحدت عالم انسانی را دارد و
شما هم باعث افتخار است که به عرایض حقیر توجه
میفرمائید اما من نکته علمی و مستند در آن
مشاهده نکردم با آرزوی موفقیت برای شما
hadi |1386-5-4 16:11:01
با درود دوست عزیز من برای کسی تائین تکلیف
نمی کنم چون حقی در این مورد ندارم.بنابراین
فرد همجنسگرا از نظر من می تواند با هر کس
دوست دارد ارتباط داشته باشد در صورتیکه دو
طرف راضی هستند و آزاری برای کسی ندارند .این
حق طبیعی همه انسانهاست و در کشورهای غربی
همه از آن برخوردار هستند.اگر این مسئله شما
را آزار می دهد لزومی ندارد با همجنسگراها
ارتباط داشته باشید این حق شماست ولی شما
وهیچ احدی حق ندارد برای دیگران تکلیف تائین
کندو به حریم شخصی دیگران تجاوز کند.این کار
خلاف حقوق بشر میباشد.در ضمن جای بسی تعجب است
چگونه ...
roushan  - خوب ؟ |1386-5-4 10:50:40
با سلام فراوان
کسی منکر خوب بودن انسانها
نیست اما دوست عزیز شما که تحقیق فرمودید از
لحاظ علمی بیان کنید نه تنها از احساسات آیا
به نظر شما فرد همجنس گرا با چه کسی ازدواج
میکند با جنس مخالف یا یک همجنس اگر جنس مخالف
باشد که خلاف احساسات اوست و اگر با حنس همجنس
باشد خلاف طبیعت انسانی
hadi |1386-5-2 15:58:23
با درود دوست عزیز من اصلا با نظربت شما
موافق نیستم چون فکر میکنم بدون هیچ تحقیق
مطرح شده.شما که عقیده دارید باید جلوی
احساسات غیر ارادی یک فرد همجنس گرا را گرفت
حال اگر شخصی همین نظر را در مورد شما که
هتروسکسوال هستید داشته باشد چه میگوید؟در
ضمن به شما توصیه میکنم تحقیقات بیشتری در
این مورد بکنید و اگر ارزشی برای علم روز قائل
هستید لااقل تحقیق کنید و ببیند نظر
دانشمندان در این مورد چست...تا جایی که من
میدانم هموسکسوالیتی از لیست بیماریها
خارج شده چه بخواهید چه نه!البته نظرات شما
در کشورهای جهان سوم خری...
roushan  - وخامت |1386-5-1 16:28:47
با درود به همه عزيزان
همجنس باز با همجنس
گرا متفاوت است اگر منظور از همجنس گرا دوستي
انساني و عادي بين دو فردهمجنس باشد نه تنها
ايرادي ندارد كه از طبيعت بشري سرچشمه ميگيرد
اما گاه خود را فريب ميدهيم اگر فرد همجنس گرا
هر عمل جنسي رابا هم جنس خود انجام دهد و به
قولي اراده اي بر كنترل آن ندارد نه تنها
بيمار است كه بايد اطرافيان او را به پزشك
حاذق معرفي كنند چرا كه اگر او اراده اي بر
كنترل اميال خود نداشته باشد در مواردي كه اوج
هيجان اوست و تمايل به ارضا دارد چگونه اين
عمل را انجام ميدهد و آيا بايد اين افراد آزاد
باشند و ...
hadi |1386-4-30 17:32:08
بادرود دوست گرامی اگر منظور شما نظریه بنده
هست من هرگز نگفتم همجنس بازی بیماری نیست.من
اشاره کردم که همجنسگرایی از لیست بیماریها
سالهاست خارج شده.دراینجا لزم هست خدمت شما
عرض کنم که همجنسگرایی با همجنس بازی فرق
دارند.همجس باز کسی هست که ارتباط با همجنس
خود را خودش وبا اراده خودش تایین می کند
واین آن چیزی هست که در تمام ادیان مردود و
گناه کبیره شمارده میشود در حالی که همجنسگرا
کسی هست که تمایلات جنسی خود را با اراده
خودش انتخاب نمی کند و میل جنسی او مانند میل
میل یه غذا می باشد .آیا شما می توانید به کسی
بگوی...
roushan  - r |1386-4-29 08:42:49
با پوزش از عزيزان مجبور به اندكي باز به بحث
وارد شويم يكي از دوستان همجنس بازي را بيماري
نميداند و البته نظر ايشان محترم است اما به
مسئله نيازهاي انساني و نحوه ارضا آن نگاهي
كنيم و ببينيم از چه طرق مختلف ميتوان نيازها
را ارضا كرد نياز تشنگي و احتياج بدن به آب و
نياز گرسنگي و نياز بدن به غذا از مسائل
ابتدائي بنظر ميرسد اما افرادي هستند كه ميل
شديد به غذا خوردن دارند و به چاقي بيش از حد
مبتلا ميشوند ميل به غذا و اعتدال آن بر هر فرد
واضح است نياز بدن به تحرك لازم است اما
افرادي هستند كه تمايلي به حركت و ورزش ندارند
و سلامت...
hadi |1386-4-17 15:47:31
درود به نظر من رابطه عشق ومحبت بین انسانها
یک رابطه بسیار زیبایی هست فرقی ندارد بین دو
همجسگرا باشد یا غیره...وقتی شما میگویید
همجنسگرایی بیماریست وباید درمان شود لطف
کنید کمی علمی توضیح بدین.دردین بهایی مطابقت
دین با علم وعقل وجود دارد.تاجایی که من
میدانم همجنسگرایی از لیست بیماریهاسالهاست
خارج شده توسط مراجع معتبر علمی.اگر شما مرجع
معتبری برای درمان آن دارید لطفا اعلام کنید
در غیر آن صورت باید پذیرفت که همجنسگراییان
نیز حقوقی دارند که باید در نظر گرفته شود.
هدايت  - fi hpshkبه احسان عزيزم |1386-3-15 15:29:29
طبق انچه در کتاب گنجینه حدود و احکام امده
تعیم مجازات ان با بیت العدل اظم است ه خود
حضرت بهاء اله فرموده اند چنین احام فرعی را
بیت العدل اعظم به موقع خود تعیین خواهند کرد
وی البته حکم حرام بودن ان را خود حضرت
بهاءاله بیان فرموده اند رجوع شد بهگنجینه
حدود و احام و امر و خلق جلد ۳
هدايت  - fi hpshk ucdcl |1386-3-15 15:29:00
طبق انچه در کتاب گنجینه حدود و احکام امده
تعیم مجازات ان با بیت العدل اظم است ه خود
حضرت بهاء اله فرموده اند چنین احام فرعی را
بیت العدل اعظم به موقع خود تعیین خواهند کرد
وی البته حکم حرام بودن ان را خود حضرت
بهاءاله بیان فرموده اند رجوع شد بهگنجینه
حدود و احام و امر و خلق جلد ۳

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar