آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8225586
بازديدکنندگان : 6555510

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

دوره جواني

صلا ي اعتلا و برتري
جوان ها «تنهاتر»از پيرها هستند
جوان ها «تنهاتر»از پيرها هستند
جوانان ايراني و جامعه در وراي پرسشنامه ها
دلبستگی ها و آرزوهای نسل فردای ايران
داستاني كوتاه از زندگي يك جوان
عادتهاي روزمره شخصيت پايدار
سيزده سالگی: سن اعتياد و روسپيگری در ايران
افسردگی و برخی علل آن در ايران
خطر حمله قلبی برای جوانان سيگاری
مصرف مواد
لمپنيسم و به هم ريختگی اجتماعی، خطری در کمين
'جوانان ايرانی آسيب پذيرند'
خشونت در خانواده يعنی چه؟
دانش آموزان ايران، نابهنجاری ها ، اضطراب و فشار تحصيلی
خطر اعتياد جوانان در ايران
پديده 'خود روان درمانی' در ايران
خشونت در خانواده چه عواملی دارد؟
دوره جواني
خطر اعتياد جوانان در ايران چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
سه شنبه, 16 آبان 1385 14:09

امير نامدار

دو ميليون نفر در ايران به مواد مخدر اعتياد دارند که جوان ها بخش قابل توجهی از آنها را تشکيل می دهند.

ادامه مطلب ...
 
پديده 'خود روان درمانی' در ايران چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
پنجشنبه, 20 مهر 1385 16:14

شادی يزدی

"چهره ترس را چگونه رقم می زنيد؟ شما از چه می ترسيد؟ از صحبت کردن در برابر جمع، تغيير شغل، تنهايی، پيری، خاتمه دادن به يک رابطه؟ مانعی ندارد. به جمع ما بپيونديد. از هر چه که می ترسيد اين کتاب به شما فنونی خواهد آموخت که با توانايی بيشتر به هر موقعيتی در زندگی خود مسلط شويد..."

ادامه مطلب ...
 
استرس چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
چهارشنبه, 19 مهر 1385 12:32

يكي از مسائل و مشكلات جوانان واژةاسترس است. عصر حاضر را عصر استرس  مي نامندو همة انسانها در جامعه و فرهنگ هاي مختلف استرس را تجربه مي كنند ولي كمتر كسي معني واقعي اين واژه را مي داند؛  اما بعضي از مواقع افراد از كلمه استرس استفاده  مي كنند؛ مثلا مي گويند هميشه سر امتحانات استرس دارند يا مواقعي كه نگران هستند مي گويند استرس دارند؛  ولي به كار بردن كلمه استرس به اين صورت كاملأ اشتباه مي باشد؛  زيرا استرس به معني اضطراب ، ترس ، وحشت و نگراني نيست،  بلكه معني علمي و كاملأ مشخصي دارد. استرس يعني فردبا شرايط و موقعيت هاي جديد، دوباره سازگار بشود.  هر جا كه تغيير و تحولي در زندگي روي دهد،  ما با يك استرس رو برو مي شويم؛  زيرا شرايط زندگي تغيير كرده است و فرد بايد دوباره با اين شرايط و موقعيت جديد سازگار شود.  استرس ها در زندگي انسان بسيار متنوع و متعددند؛ به همين دليل مي توانيم استرس ها را به صورت زيرطبقه بندي كنيم:

ادامه مطلب ...
 
سراب چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
چهارشنبه, 19 مهر 1385 11:46

.....جواني مجموعه اي از احساسات و خواسته هايي است كه در مقطعي از سن انسان به طور طبيعي بروز مي كند. حضور اين احساسات و خواسته ها ست كه مقطع جواني را از ساير مقاطع زندگي انسان جدا مي سازد. جوان، خصوصيات دورة نوجواني اش را همچنان به همراه دارد. او هنوز قدرت طلب است، مغرور است، آزادي خواه است، اما مسلمآ ارزشهاي او تا حدودي تغيير مي كند... و از جهتي ديگر اين دوره،  يكي از تعيين كننده ترين دوره هاي عمر يك فردر روند شكل گيري شخصيتش،  محسوب مي شود. زيرا جوان به خود آگاهي بيشتري  مي رسد؛ دركش از مسائل پيرامون بيشتر مي گرددو همين خود آگاهي و درك بيشتر شايد براي او خطرناك به شمار آيد...

انبوه بي شماري از آدميان، جان هاي خاموش خود را همة عمر در ناداني و بي خبري،   بي هدف، تباه مي كنند؛  همة آنها به طور مشترك « بشر »ناميده مي شوند. اما نمي توان همة آنها را « انسان» ناميد. «انسان» آن حقيقت متعالي است كه ما بايد همواره در تلاش رسيدن به آن باشيم. همة افراد روي زمين داراي اراده و اختيار هستند و هر كس آن طور كه مي خواهد شكل خويشتن را مي سازد. نوع بشر در مسير تحول و تكامل خود بايد به سوي انسان شدن گام بردارد و دراين عرصه، سن جواني، زمينه ساز مسائل، موانع و مشكلات بسياري مي باشد؛

ادامه مطلب ...
 
نداشتن هدف و برنامه ريزي چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
سه شنبه, 18 مهر 1385 14:54

مقدمه:

سوال مطرح شده اين بود كه مشكلات جوانان چيست؟ اينجانب به شخصه معتقد هستم كه جوانان دو مشكل بزرگ دارند؛ اول: عدم روحانيت كافي ودوم:  نداشتن هدف و برنامه ريزي.  اما از آنجا كه توانسته ام مشكل دوم را تا حدي درزندگي خود حل كنم؛ در اين مقاله به اين مشكل پرداخته ام؛  با وجود اين همچنان معتقدم كه بزرگترين مشكل براي هر جوان عدم روحانيت اوست.

1- نداشتن هدف معين

1-1 شرايط دوران جواني

دوران جواني از آنجا بسيار مهم است كه با توجه به شرايطي منحصر به فرد،  تصميمات بزرگ را در پيش روي جوان مي گذارد. اين شرايط عبارتند :

1- او مي خواهد بداند كه چه آينده اي در انتظارش ا ست و چه سرنوشتي برايش رقم خواهد خورد.

2- با توجه به اين كه اين دوران مابين كودكي و بزرگسالي است؛ در طي آن انسان مي خواهد خود را از خصوصيات دوران كودكي برهاند و به استقلال برسد؛  بنابراين در پي راهي است تا هر چه زودتر خود را از قيد خصائص كودكي نجات دهد.

3- از آنجا كه تا به حال حداقل قسمتي ازسرگذشت زندگاني انسان هاي مختلف را يا به چشم ديده و يا در كتاب ها مطالعه كرده و يا شنيده است؛ به اين نتيجه رسيده كه زندگي تكرار شدني نيست؛  بنا براين سعي مي كند بهترين تصميمات را اتخاذكند.

4- با توجه به شرايط مخصوص اين دوره از زندگي،  هر جوان اين توانايي را در خود مي بيند كه هر هدفي را كه انتخاب كند حتمآ به آن خواهد رسيدو مي خواهدقواي خود را در يك زمينه به ديگران نشان دهد.

5- و....

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 8 از 11

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar