آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8800434
بازديدکنندگان : 7091703

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

دوره جواني

صلا ي اعتلا و برتري
جوان ها «تنهاتر»از پيرها هستند
جوان ها «تنهاتر»از پيرها هستند
جوانان ايراني و جامعه در وراي پرسشنامه ها
دلبستگی ها و آرزوهای نسل فردای ايران
داستاني كوتاه از زندگي يك جوان
عادتهاي روزمره شخصيت پايدار
سيزده سالگی: سن اعتياد و روسپيگری در ايران
افسردگی و برخی علل آن در ايران
خطر حمله قلبی برای جوانان سيگاری
مصرف مواد
لمپنيسم و به هم ريختگی اجتماعی، خطری در کمين
'جوانان ايرانی آسيب پذيرند'
خشونت در خانواده يعنی چه؟
دانش آموزان ايران، نابهنجاری ها ، اضطراب و فشار تحصيلی
خطر اعتياد جوانان در ايران
پديده 'خود روان درمانی' در ايران
خشونت در خانواده چه عواملی دارد؟
دوره جواني
من و جوان ايراني چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
چهارشنبه, 06 شهریور 1387 15:31

در تحقیقی که توسط سازمان ملی جوانان ایران انجام شده بود [1] خواندم که حدود 60% از جوانـان ایـرانی بـا سخـت گیـری های مدارس مخالف هستند و حدود 51% آنان می گویند نمی توانند در مدارس آزادانه عقاید خود را بیان کنند و نیز در تحقیق مستقلی که دکتر منوچهر محسنی انجام داده است [2] مطالعه کردم که دل مشغولی عمده ی جوانان 24-16 ساله، کنکور و توفیق در آن و مسئله ی آینده ی شغلی است و نیز در بین جوانان شهری بخصوص در طهران"چت روم" و مبادله ی پیام های موبایلی رواج دارد؛ پیام هایی که محتوای آن ها جوک های تازه و قرارهای ملاقات و بحث های مختلف است. تحصیل به عنوان محور زندگی جوان و نوجوان امروزی درآمده است؛ ولی در مدارس از ترس خبرچین های انجمنی، بحث های آنان در حضور گروه مَحرم انجام می شود و آنها در میان جمع از اظهار نظرهای صریح، خود داری می کنند و در اظهارات آنان نسبت به تصمیم گیری های والدینشان نوعی عدم اطمینان به چشم می خورد. بطور کلی " گفتگو با جوانان و ملاحظه ی تحقیقات موجود در این زمینه، تناقض جامعه ای را آشکار می کند که از یک طرف در مسیر افزایش جمعیت جوان و انفجار اطلاعات و گسترش نجومی وسایل ارتباط جمعی قرار گرفته و از طرف دیگر دولت با تکیه بر نقش خود به عنوان هادی و راهنمای جامعه، می کوشد با ایجاد ضوابط و کنترل تکنولوژیک به اهداف ویژه ی خود نزدیک شود." [3]  

ادامه مطلب ...
 
آیا«آدم بزرگ»شده ایم؟ چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
شنبه, 14 ارديبهشت 1387 11:18

خوب یادم هست یک بار وقتی بعد از شام مهمانی مامان ازمن خواست که ظرفها را بشویم یکی از مهمان ها گفت: "ای بابا این بیچاره گناه داره. وقتش که برسه به اندازه کافی ظرف می شوره. بذارتا می تونه جوونی کنه و از زندگیش لذت ببره" اون روز خیلی از اون حرف خوشم اومد و در دلم آرزو می کردم کاش مامان هم مثل اون زن فکر می کرد ولی بیشتر که فکر می کنم . . . .

ادامه مطلب ...
 
مؤثریم یامتأثر؛ انتخاب باشماست چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
يكشنبه, 18 فروردين 1387 11:54

چند روز پیش برای رفتن به محل کار یکی از دوستانم سوار تاکسی شدم. اولین بار بود که به محل کارش می رفتم. برای رسیدن به شهرک مورد نظر، تاکسی از خیابان هایی عبور کرد که من اصلا فکرش را نمی کردم که شهر ما اینطور محله هایی را داشته باشد. کوچه های باریک و شیب داری را می دیدم که کودکان زیادی بدون داشتن لباس مناسب و با سر و وضعی نامرتب، در جوی های آب بازی می کردند. خانه ها آنقدر کوچک بود که جایی برای پهن کردن رخت در آن وجود نداشت و آنها برای خشک شدن لباس هایشان، بین عرض کوچه طناب کشی کرده بودند. خدای من. اصلاً باورم نمی شد. تا امروز فکر می کردم که این محله ها فقط در  کشور های سطح پائین وجود دارند! واقعاً از دیدن چنین صحنه هایی متأسف شدم. چه محیط های آلوده ای. با خودم فکر کردم، حتماً اینجا همه معتادند. مطمئناً با وجود این محیط آلوده، همگی گرفتار و بدبخت شده اند. سعی کردم خودم با تلفن همراهم مشغول کنم. چون اصلاً تحمل دیدن و فکر کردن راجع به این طور محیط آلوده ای که همه ی آن ها گرفتار آن شده اند را نداشتم.

ادامه مطلب ...
 
مانتوي كوتاه؛ ....مددرايران چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
سه شنبه, 27 آذر 1386 00:18

مانتوی کوتاه ؛ شلوار شش جیب ؛ ابروی برداشته ؛ ماشین اسپورت مد در ایران

مد در ایران چه قدر به یک مشکل تبدیل شده است ؟ کافی است یک نگاه به ویترین های مغازه های پاساژهای لوکس شهر خودتان بیندازید و ببینید چطور اجناسی که قیمتشان به آسمان می رسد در عرض چند روز از ویترین ها خارج می شوند و جنس هایی شیکتر و لوکس تر جای آنها را می گیرند . آن هنگام خواهید فهمید که جامعه و فرهنگ چند هزار ساله ما دارد به دست نسل جدید روی مد می شود .

ادامه مطلب ...
 
حیات نسل جوان(مؤثريم يامتأثر) چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
پنجشنبه, 05 مهر 1386 13:35

چهار چيز را در نظر بگيريد. تخم مرغ، هويج، دانه قهوه در برابر آب جوش . تخم مرغ در برابر آب جوش سفت مي شود و هويج در برابر آب جوش نرم مي شود . اما دانه قهوه طعم و بوي خود را به آب جوش مي دهد . در دو مورد اول، هويج و تخم مرغ ماهيت خود را در برابرآب جوش تغيير مي دهند اما در مورد دانه قهوه، اوست كه ماهيت آب جوش را تغيير مي دهد.  

ادامه مطلب ...
 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 3 از 11

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar