آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8681202
بازديدکنندگان : 6979253

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مشكلات ومسائل جوان درعصرحاضر چاپ پست الكترونيكي
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1386 23:35
تعداد بازدید :9416

بررسی وضعیت عصر حاضر:ما درعصری زندگی می کنیم که شاهد اختلال و پریشانی در شئون مختلفه زندگی بشری هستیم انسان در عرصه های مختلف، سرگردان شده و ملجا و پناهی برای خود نمی یابد. این سرگردانی در عرصه سیاست، اقتصاد، فرهنگ و هنر نفوذ کرده و تروریسیم و قانون شکنی افق سیاست را تیره و تار کرده. بی دینی و ضعف احساسات روحانی مبادی اخلاق را ضعیف ساخته است و بنیانش را سست نموده است، به طوری که سبب تضعیف بنیان خانواده شده است که اساس گناهان می باشد. برخی از مشکلات عبارتند از:

1- فساد اخلاقی: بی بند باری و مسائل اخلاقی، از جمله اعتیاد به دخانیات ، مسکرات ، مواد مخدر و هم چنین گناهکاری و ضرب و شتم و خشونت از جمله مشکلات رایج جوانان عصر حاضر است که صدمات جسمی و روحی فراوانی را به آنان وارد ساخته است. در حقیقت سخت ترین وظیفه جوان این است که در این محیط سراسر فساد اخلاقی ، نه تنها منزه و مبرا از این مفاسد حرکت نماید بلکه نمونه و الگو نیز باشد. جوان برای حفظ و صیانت خود در برابر مفاسد عالم باید به تعالیم الهی توجه کند و در زندگی دارای برنامه ی دقیقی باشد. و اولین قدم مراقبت از نفس اماره است. یعنی همان نیروئی که مارا به بدی حکم می کند.

بهترین راه برای غلبه بر نفس باید روح را قوی کرد، یعنی چنانچه در خودی روح غالب باشد. نفس مجال جولان پیدا نمی کند.

2- مد گرایی و تقلید: جوان امروزی نسبت به مبادی اخلاقی و اصول انسانی بی اعتنا شده است. مظاهر این در میان جوامع غربی به شدت رو به ازدیاد است . جوان بدون آگاهی از حکمت وجود غرایز جنسی، تصور می کند به علت اینکه چنین غریزه ای در وجودش خلق شده است، حق دارد به هر گونه و هر اندازه که تمایل دارد از آن استفاده کند و کسب لذت نماید و همین سبب ازدیاد روابط نامشروع و فحشا و تولید مفاسد عظیمه شده است. تمدن غرب در کلیه شئون از جمله تالیفات، مطبوعات ، صنعت فیلم براداری ، مد لباس و آرایش ، تبلیغات و.. امور جنسی را مورد توجه قرار داده و شعار عمومی این است که انسان برای کسب لذت جنسی خلق شده است و می تواند در طلبش کوشا باشد. علاوه بر جوامع غربی ، متاسفانه  جوامع شرقی نیز در اثر مد گرایی و تقلید از اهل غرب اسیر این مشکلات شده اند.

3- تعبیر غلط از عشق: متاسفانه اول زمانی که صحبت از عشق به میان می آید، اولین چیزی که از مفهوم این کلمه به ذهن جوان خطور می کند، علاقه به جنس مخالف است . جوان تصور می کند. عشق ، به علاقه بین پسر و دختر منحصر می گردد از آنجا که نیاز به عشق و محبت یک نوع نیاز دوره ی جوانی است، جوان اقناع این نیاز را بیش از هر کس دیگر، در جنس مقابل جستجو می کند. در حالی که اولا این عشق ها پایه و اساس محکمی ندارد و حتی چنانچه به ازدواج بیانجامد در اغلب موارد با شکست و ناکامی مواجه می گردد. چه که زمانی که جوان با حقایق زندگی و انواع مسئولیت های آن مواجه می شود میزان اختلاف نظرها زیادتر شده این عشقی که زائیده هیجان های زودگذر جوانی بوده به خصومت می گراید و اغلب به طلاق منتهی می شود و یا موجد ناسازگاری های مداوم خانوادگی می گردد. ثانیا چون در دوره جوانی لذایذ و خواسته های نفسانی در حد اعلای خود است. این امر یعنی وجود عشق های صوری و بی پایه موجب ایجاد انحرافات اخلاقی و وارد شدن خدشه به سلامت روحانی جوان است. اهل عالم باید به ایجاد روابط محبت آمیز و صمیمانه باکل ابنا بشر چه زن و مرد مامور باشند و زیستن بر مبنای اصول روحانی و دارا بودن زندگی  انسانی امریست به غایت مشکل که امروز جوان باید به مبارزه همه جانبه با این مفاسد مشغول گردد و این عظیم ترین و بزرگترین امتحانی است که یک جوان با آن مواجه است.

3- مشاهده ی فیلم های نامناسب و مطالعه کتب عشقیه: امروزه استفاده از وسایلی چون تلویزیون ، ویدیو و ماهواره به صورت یک سرگرمی اساسی برای جوانان درآمده است. بسیاری از جوانان اوقات فراغت خود را به دیدن فیلم های می گذرانند که اغلب آن ها چیزی جز بی بند باری، فساد در مسائل جنسی ، خشونت و عدم وفاداری در ارتباطات زناشویی را به ان ها نمی آموزد و به این ترتیب سبب بروز بسیاری از رفتارهای ناپسند در جوانان می شود . به علاوه جوانان سعی می کنند به گونه ای از برخی از هنر پیشه ها نیز از لحاظ شخصیتی و پوششی و... تقلید کنند.در سنین جوانی خصوصا اوایل این دوران ، جوان علاقه ای بسیار به خواندن کتاب های تخیلی ، عشقی ، داستانی و رمان پیدا می کند که بسیاری از آن ها ضمن اینکه از ارزش های علمی و اخلاقی برخوردار نیستند، تحریک آمیز است و همچنین گمراه کننده است.

5-انتخاب دوست نامناسب: از آن جا که جوان نیازمند برقراری روابط عاطفی با دیگران است بیش از حد مایل به دوستی با افراد هم سن و سال است. و به دلیل اینکه خیلی زود تحت تاثیر دوستان واقع می شود. هرگونه انحطاط و یا عمل خلافی از جانب دوستانش ممکن است موجبات انحراف اخلاقی فرد جوان را فراهم آورد. توجه به این واقعیت که اکثر همه ی آلودگی ها، اعتیادات اعمال زیان آوار از طریق معاشرت با همسالان و دوستان ناباب گریبانگیر افراد شده و روزگار شان را تباه می سازد، و نهایتا اینکه بهترین نوع دوستی آن که دوستان سبب کمال یکدیگر شوند و در این خصوص همدیگر را یاری نمایند. صحبت میان آن ها تمام و کمال درمورد مادیات نباشد که اوقات آن ها باطل شود.

6-هتک حرمت والدین: امروزه برخی جوانان متاسفانه حقوق والدین خود را آن چنان که وظیفه شان حکم می کند رعایت نمی کنند. در برابر آن ها حاضر جوابی می کنند. به نظرات و تجربیات آن ها توجهی ندارند و در امور با آن ها مشورت نمی کنند. و همین امر سبب می شود که جوانان اغلب به دلیل بی تجربگی و ناآگاهی قدم در راه های نادرست بردارند و سبب انحرافات بزرگ خود شوند.

7-انحراف از هنر: جوان امروزی به سبب انحراف از صراط مستقیم انسانیت و استغراق در مفاسد اخلاقی ، هنر را از اصالت و عتدال خود خارج کرده و آن را به صورت وسیله ای در جهت سو استفاده از تمایلات جسمانی درآورده است و به این ترتیب تنزل و تدنی در عرصه هنر گشته و آن را دچار گرفتاری می کند. با توجه به این که جوان برای آزاد سازی انرژی متراکم درون خود نیاز به جنب و جوش دارد، بهترین نوع تحرک ورزش است به شرطی که در مسیر تقویت قوای جسمانی باشد نه در مسیر اعمال خشونت.

8-مشکلات اقتصادی: جوان برای رفع نیازهای خود بیش از هر زمانی نیازمند به امکانات مادی است. اما امروزه اشتغال به کار یکی از مشکلات اساسی جوانی است. واز آنجا که اغلب در این مرحله از عمر کسب تخصص در زمینه خاصی را نداشته است در اشتغال به امور مفید و سالم دچار مشکل می شود. جوانان همیشه آروزهای بلند در سردارند بنابراین در انتخاب شغل دچار مشکل می شوند چون می خواهند یک شبه راه صد ساله را طی نمایند و نهایتا باعث روی آوردن جوان به کارهای خلاف می شود.

                                                                             

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
137091  - عالی |1387-11-3 08:30:56
بسیارعالی است.امیدوارم همیشه موفق باشید.
سمیرا  - مرسی |1387-10-11 03:11:00
من از این مقاله برای یک تحقیق استفاده میکنم
و از شما ممنونم.
مریم |1387-9-27 04:58:13
دوست داشتن
امیر  - خیلی عالی |1387-9-20 11:45:16
از شما می خوام متن را اضافه کنید
جواني ديگر  - اينارو از رو كتاب خوندي |1387-9-9 01:55:13
نمي دانم صاحب اين سايت خود جوان است يا نه
؟
يا اصلا در مشكلات جامعه ما قرار گرفته يا
نه؟
يا اين همه متن را از روي گتابهاي درسيش
يا سخنراني هاي انسان هاي جاهل را كپي كرده و
داخل سايت قرار داده يا نه؟

توجه كردي
تمام
متن اين متن ها كه درون سايتت قرار دادي همه
آنها بر عليه جوانان است پس همه مشكلات تقصير
ما جوانان هست اصلا ما را خداوند خطاكار و
گناه كار خلق كرده و در آخر در آتش
جهنميم.


ترو خدا براي رضاي خدا كمي فكر
كن
اگر دوست داشتي به وبلاگ غريانه ما
www.rahejavan.blogfa.com هم سري بزن تا شايد
نظرت درباره ما جو...
یوسف حسینی  - کککک |1387-7-23 17:18:07
ششششش۶۱
rashed kohestani |1386-12-1 22:35:50
با عرض سلام و خسته نباشید به شم و همه
همکارانتان من می خواستم از شما تشکر کنم به
دلیل انکه همه نیاز های مارا تامین میکنید

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar