آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8697453
بازديدکنندگان : 6995213

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقالات شما
چه شغلی رابرای خود انتخاب کنیم؟ چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 07 فروردين 1387 09:14

سعدی علیه الرحمه می فرماید: "نا برده رنج گنج میسر نمی شود مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد"

آیا این بیت زیبا امروزه نیز کار برد دارد؟ آیا شغل های فعلی موجود در جامعه نیز از این قانون تبعیت می کنند؟ امروزه شاهد آن هستیم که کارهای بسیار هستند که بدون رنج، فرد را به گنج می رسانند . دیده می شود سرمایه داران با متمرکز کردن سرمایه خود بر روی یک کالای خاص چه سودهای کلانی را بدون زحمت به دست می آورند. تا چندی پیش خرید سیم کارت های موبایل به تجارت و منبع درآمد تبدیل شده بود. یا حتی یک سری از شغل ها که در جامعه به عنوان شغل های کاذب معروف و در جامعه رایج هستند. و یا طرح های هرمی که مدتی بازار گرمی داشت و با استقبال خوبی هم مواجه شد. اما حقیقتاً ما چه تعریفی از شغل داریم؟ و شغلی که می خواهیم برای خود انتخاب کنیم باید دارای چه جنبه ها و خصوصیاتی باشد ؟

ادامه مطلب ...
 
موسيفي ازچندسالگي چاپ پست الكترونيكي
دوشنبه, 01 بهمن 1386 15:04

 از سوالاتي كه براي بسياري از خانواده ها در زمينه ي موسيقي مطرح مي باشد اين است كه از چه سني بهتر است فرزندانمان موسيقي را آغاز نمايند؟ اين سوال اصولاً پيرو اين دو مسئله مطرح مي شود كه: اولاً انسان از چه سني مي تواند يادگيري موسيقي را آغاز كند، ثانياً: ترس از اينكه مبادا براي يادگيري دير اقدام شود. اين توجه و نگراني از طرف خانواده ها تحسين برانگيز است و بايد توجه داشت كه اين فرهنگ (توجه به زمينه ي هنري فرزندان بالاخص هنر موسيقي) در سالهاي اخير بيشتر به چشم مي خورد.

ادامه مطلب ...
 
جوان وكار چاپ پست الكترونيكي
يكشنبه, 30 دی 1386 15:30

 هر وقت به حرفهاي جوانهايي كه از خودشان و مشكلاتشان مي گويند گوش بدهيم، به راحتي به اين مطلب پي مي بريم كه يكي از مشكلات جوانها مشكل شغل و مسائل اقتصادي است. پس سعي مي كنم اين موضوع را بررسي كنم .

ادامه مطلب ...
 
دائي ناصر چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 14 آذر 1386 23:20

هوا گرگ و ميش شده بود بالاخره درو تمام شد. همه كارگرها از شاليزار بيرون آمده بودند، جز دايي ناصر. يكي از زن‌ها صدا زد: «دايي جان بسه ديگه، زمين رو صاف كردي. يه چيزي هم براي گنجشك‌ها بذار، اونها هم بنده ی خدان و حقي دارن».

ادامه مطلب ...
 
نقش هاي مثبت و منفي رسانه ها بر فرهنگ جامعه چاپ پست الكترونيكي
شنبه, 19 آبان 1386 12:41

 رسانه ها بستگي به ميزان استفاده اي كه از آن ها مي شود،  مي توانند تأثيرات مثبت يا منفي در روابط انساني ، شيوه زندگي و عادات و رسوم مردم و كالاهايي كه استفاده مي شود ، بگذارند؛ يعني  عملكرد آن ها در دو سوي متفاوت مي باشد . ايجاد رفتارهاي مثبت،  مانند استفاده ازبرنامه هاي روانشناسي و ايجاد رفتارهاي آگاهانه، آشنايي با فرهنگ هاي مختلف و گسترش وسعت ديد براي برقراري ارتباط بهتر با ديگر ملل جهان ؛ ويا ايجاد كردارهاي منفي، ازطريق پخش فيلم هاي خلاف اخلاق و رواج خشونت و روابط نامشروع جنسي ، تقويت تعصبات ملي و غيره ازآثاررسانه هااست. اما بايد گفت اثراتي پايدار و مثبت مي باشد كه قوه تفكر را به كار اندازد و اعمالي آگاهانه را از انسان ظاهر سازد . از آنجايي كه ميزان شيوع مطالعه در يك جامعه نشان دهنده ميزان آگاهي عمقي افراد آن جامعه مي باشد ، بايد يكي از اثرات رسانه ها را در رابطه با اين موضوع بررسي كرد.« ويژگي اصلي رسانه ها قدرت وشعاع عمل گسترده است »( كتاب درسي) و اين دو خصوصيت سبب گرديده كه افراد اهل مطالعه را با افراد ديگر مرتبط سازد و بالعكس .

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدي > پايان >>

صفحه 1 از 4

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar