آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8852566
بازديدکنندگان : 7139436

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

خواص كلم بروكلي
برنامه پنجم: مسائل و روابط جنسی در نوجوانان و جوانان (3)
برنامه چهارم: مسائل و روابط جنسی در نوجوانان و جوانان (2)
برنامه سوم: مسائل و روابط جنسی در نوجوانان و جوانان (۱)
ايران نا امن ترين راه های جهان را دارد
هشدار در مورد تغییر وضعیت آب و هوایی زمین
مناطق تاريخی مين گذاری شده در شهرهای مرزی ايران
چرا غذاهای مملو از پروتئين سيرکننده است؟
بازار پررونق و بدون نظارت حيوانات در ايران
بيابانهای ايران گسترش می يابد
متن کامل کنوانسيون حفاظت از محيط زيست دريای خزر
راه‌آهن؛ سد راه جهاني شدن نقش رستم
خواب کامل به تقويت حافظه کمک ميکند
آغاز سال تحصیلی جدید؛ برخی سوالات و نگرانی ها
هر ساعت يک شهروند تهرانی در آلودگی هوا مرده است
بحران بهداشت و آموزش جوانان را تهديد می کند
مرگ ده ها هزار چنار در خيابان ولی عصر تهران
قطع چند هزار درخت در پارک جنگلی لويزان...
افزايش آمار سکته و بيماری های قلبی در ميان جوانان
بررسی نقش اسلام در مبارزه علیه ایدز
"ناتوان کسی است که تواناييهای يک معلول را نمی فهمد"
زنگ های خطرعلیه فراگیری ایدز در ایران
جوش غرور تنها مشکل سلامتی نوجوانان نيست
آب چقدرمي ارزد؟
هشدار در مورد تغيير اب و هواي زمين
اب چقدر مي ارزد
اعتياد
ماهيان خاويار
چشم انداز: سیارۀ آبی: بحران اقیانوسها
محيط زيست وسلامتي كودكان
ایران اولین مصرف کننده مواد مخدر جهان
جوش غرور تنها مشکل سلامتی نوجوانان نيست
بالا رفتن از پلکان احتمالا طول عمر را افزایش می دهد
هنگام خستگی تصمیم نگیرید
روشهای غلبه بر بی حوصلگی، دلزدگی و تنوع طلبی
آرايش زياد خانم‌ها يک بحران جهاني است!
این هشت غذا را به خاطر بسپارید
20توصيه ي پزشكي(1)
20توصيه ي پزشكي(2)
بيست توصيه ي پزشكي(3)
اثرات مفيد خنده برسلامت
آخرين اخبار درباره سرطان از بيمارستان جان هاپکينز
آنفولانزا
ارتباط میان مصرف ماهی در دوران بارداری و مهارتهای گفتاری کودکان
قابل توجه خانم های باردار؛اسید فولیک مصرف کنید
سیب میوه ای معجزه اسا برای خانم های باردار
بهار سر آغاز آلرژي فصلي
فوايد خنده براي سلامت
ارتباط مصرف زیاد گوشت با قاعدگی زود‌هنگام
برنج سفید خطر دیابت را افزایش می دهد

مطالب خواندنی از منابع دیگر

محيط زيست وسلامتي كودكان چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 11:09
تعداد بازدید :8450

گزارش سازمان بهداشت جهانی که روز چهارشنبه منتشر شد حاکی است یک سوم بیماریها در کودکان زیر پنج سال ناشی از آلودگی های محیط زیستی است.

در این گزارش که اولین نمونه از نوع خود است و به بررسی وضعیت بهداشتی در هر کشور می پردازد و از این که وضعیت محیط زیست در کشورهای فقیرتر بدتر از سایر کشورهاست ابراز نگرانی شده است.

سازمان بهداشت جهانی می گوید با بهبود وضعیت محیط زیست می توان از حدود 13 میلیون مرگ در کشورهای مختلف، پیشگیری کرد.

سالیانه می توان زندگی چهار میلیون کودک زیر پنج سال که اغلب در کشورهای رو به توسعه زندگی می کنند را با تامین آب و هوای سالم نجات داد.

این گزارش در حالی منتشر شده است که در روزهای سیزدهم و چهاردهم ژوئن، کنفرانسی در وین درباره مسائل مرتبط با بهداشت کودکان برگزار شده است.

آلودگی های زیست محیطی در اغلب کشورهای جهان به موضوعی جدی در برابر جامعه بدل شده است، در این میان متخصصان می گویند میزان تاثیرات این آلودگی ها بر کودکان شدیدتر و وخیم تر است.

آلودگی های محیط زیست به دلیل آسیب پذیری و حساسیت بیشتر نسبت به متغیرهای محیطی، کودکان را بیش از بزرگسالان درمعرض خطر قرار می دهد.

تحقیقات دانشمندان در سالهای اخیر حاکی است از آنجا که کودکان و نوزادان بیش از بزرگسالان تنفس می کنند، مواد سمی موجود در هوا را بیشتر از آنها به ریه های خود منتقل می کنند. از سوی دیگر از آنجا که کودکان و نوزادان بیشتر از طرق دهان تنفس می کنند، بیشتر از این جهت در معرض خطر قرار می گیرند.

آنها همچنین اوقات بیشتری را به نسبت بزرگسالان در خارج از منزل به ویژه در تابستان که میزان آلاینده ها بیشتر است، سپری می کنند.

به عنوان مثال آلاینده های محیطی مانند مس نقش مخربی در استخوان بندی در حال رشد کودکان دارد. نوزادان و کودکانی که در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند از بیماریهای مختلفی از سیستم تنفسی و گوارشی گرفته تا عصبی رنج می برند.

آلودگی محیط زیست در ایران

اسماعیل کهرم، متخصص محیط زیست در تهران در این باره می گوید: "سالیانه 45 هزار نفر در تهران به بیماریهای بدخیم و یا درمان ناپذیر مبتلا می شوند که شماری از آنها نیز جان می بازند."

این کارشناس محیط زیست می گوید حذف سرب از بنزین گام مهمی در کاهش آلودگی هوای تهران بود که اگر همراه با آن، معاینه فنی خودروها توسط پلیس راهنمایی نیز جدی تر گرفته می شد، می توانست در کاهش آلودگی هوا موثرتر نیز باشد.

آقای کهرم می گوید تمرکز زدایی و بهره برداری از وسایل نقلیه عمومی با کیفیت مناسب برای شهر تهران از راه حل های مناسب در این زمینه است. وی می گوید در حال حاضر با توجه به وجود حدود دو و نیم میلیون خودرو و بالا بودن سطح تولید زباله و مواد سمی، عملا شهر تهران غیر قابل زیست شده است.

به اعتقاد این کارشناس محیط زیست، آلودگی های تهران و اغلب شهرهای بزرگ ایران سبب شده است که خطری بالقوه برای سلامتی کودکان به وجود بیاید.

در همین حال ناصر کرمی روزنامه نگاری که در زمینه محیط زیست فعالیت می کند می گوید عملا در سالهای اخیر برنامه همه جانبه ای در زمینه پیشگیری از ابتلای کودکان به بیماریهای مختلف ناشی از آلودگی محیط زیست وجود نداشته است.

آقای کرمی می گوید به دلیل آنکه آلودگی هوا در ساعات اولیه صبح شدید تر است و ذرات خطرناک سمی در سطح پایین وجود دارند، کودکانی که در این ساعات به مدارس می روند بیش از بزرگسالان در معرض خطر قرار دارند.

این روزنامه نگار می گوید با توجه به اینکه براساس آمار رسمی سالیانه بین هفت تا نه هزار نفر به علت آلودگی هوا در تهران جان خود را از دست می دهند و برنامه ای هم برای حفاظت از کودکان در دست اجرا نیست، این شهر اصولا جای مناسبی برای زندگی کودکان نیست.

ایرج خسرونیا، متخصص بیماریهای داخلی در تهران نیز با اشاره به وضعیت کودکانی که از خانواده های کم بضاعت هستند و یا در جنوب شهر تهران یا شهرهای آلوده زندگی می کند که از امکانات کمتری برای کنترل و پیشگیری از آلودگی های محیطی در آن مناطق برخوردارند، می گوید که در اغلب موارد این کودکان بیشتر از سایر کودکان در معرض خطر هستند.

آقای خسرو نیا معتقد است که سازمان های غیردولتی باید در این زمینه نقش فعال تری ایفا کنند و دولت نیز با کنترل شدیدتر خودروهای آلوده کننده هوا، دور کردن کارخانه ها از شهرها و بهبود بخشیدن به وضعیت پاکسازی محیط زیست شهری و روستایی و تامین آب سالم، به مقابله شدید با وضعیت نامناسب کنونی بپردازند.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
تتن  - ننتتو |1387-9-3 06:28:55
غاغللا اابللااااا
هناتلعتا |1387-8-27 08:51:28
فغعههخژح۱۲۵۴۵غا
رلقلرفق  - ئ نهلا هئعغل |1387-8-22 12:04:15
دذابثاننففسا۸۸
54545  - 45446 |1386-11-16 10:50:33
بسیار خوب بود

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar