آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8697492
بازديدکنندگان : 6995252

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

تحصیل و اشتغال
مسئله مديريت وقت جوانان چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
چهارشنبه, 19 مهر 1385 09:22

به ياد دارم هنگامي كه سالهاي اواخر كودكي را سپري مي نمودم خواهرم از وقت و زمان بسيار صحبت مي كرد. ايشان انسان كاملأفوق العاده اي بود از اينكه به همة كارها و امورش  مي رسيد واقعأ مسرور مي شدم.  دوست داشتم كه هميشه با او باشم. اومي گفت: عزيزم وقت  مانند طلاست؛  بسيار گرانبهاست و... و من هم كه گوشهايم از اين حرفها حسابي پر شده بود سعي مي كردم وقت را گرامي بدارم و اهميت دهم.  خلاصه بگذريم تا اينكه پا به دوران زيباي نوجواني گذاشتم و كمي كارها پيچيده تر شد و درسها سنگين تر.  به خود گفتم بايد كاري كنم تا بتوانم به امورم برسم.  به ياد صحبتهاي خواهرم افتادم. با خود انديشيدم كه طلا را مي توان خريد وفروخت و حتي تعويض كرد؛  خلاصه هم مي توان به دست آورد و هم به ازاي وجهي آن را از دست داد... اما وقت و زمان مطلبي به غير از طلا و يا هر چيز قيمتي مادي ديگري بود. شايد به اين خاطر وقت را با طلا مي سنجيدند كه مي خواستند بگويند كه آن نيز به مانند اين،  داراي ارزشي بالاست. با ورود به دوران جواني كم كم مفهوم وقت و زمان با روح و جانم عجين شده بود. حالا ديگر با توجه به سخنان بزرگان در مورد وقت و زمان، اهميت اين موضوع بيشتر برايم روشن گشته بود.

ادامه مطلب ...
 
جوانان وجواني چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
دوشنبه, 12 دی 1384 13:57

 آغاز تاريخ آفرينش انسان تاكنون همواره رشد آدمي بدين منوال گذشته كه بعد از سيلابهاي موسمي آرزوها، طوفانهاي مهيب هيجانها، باران هاي شديدتخيلات و گرداب هاي خطرناك دغدغه ها و غرايض و اهداف مه آلود و ابري دوران نوجواني، مرحله اي تازه و بهار گونه آغاز مي گردد كه به جرأت مي توان گفت، فصلي است كه مي توان درآن توشه اي اندوخت و تا انتهاي زمستان سپيد و آرام عمر، با لذت و آرامش از آن بهره برد و اين بهار و بالندگي را نمي توان نامي زيباتر و با شكوهتر از جواني نهاد. اين نام همان راهي است كه سراسرش آزمون است و خطا، آزمون است و شكست و پيروزي، تجربه است و پيكار و انتخاب . اين همان قصه تكراري است كه در نمايشنامه زندگي همه انسانها بوده ، هست و خواهد بود و اكنون نوبت به جوان امروز رسيدهاست تا بذرها و دانه هايي را كه از فصل نوجواني اندوخته و امروز در دست دارد؛ در اين بهارجانفزادرخاك پاك زندگي بكارد.

ادامه مطلب ...
 
تحصيلات عالي چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 25 شهریور 1384 12:08

ويلون و سرگردون داشت تو پارك قدم ميزد ، لحظه اول فكر كردم برق اونو گرفته ، موهاش پريشون بود و تيك مي خورد و راه مي رفت . از روي كنجكاوي نزديكش شدم . ديدم داره با خودش حرف مي زنه؛ گفتم خوب داره با مبايل حرف مي زنه؛ولي چيزي دستش نديدم.  كنجكاويم بيشتر شد . رفتم جلوتر ديدم هند فري هم نداره؛ پس داشت با خودش حرف مي زد؛ يعني ديونه شده بود . بهش نمي اومد؛ يعني به تيپش نمي خورد . يه پوشه سبز هم دستش بود . دست كه زدم به شونش به خودش اومد. گفتم :

ادامه مطلب ...
 
جوان و مفهوم وسيع تر از اشتغال چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 11 شهریور 1384 11:37

جواني زمان بزرگترين فرصتها و بزرگترين آزمايشها و بزرگترين انتخابها است . يكي از دشوارترين انتخابها و فرصتها و آزمونهايي كه پيش روي هر جواني قرار مي گيرد ، مسأله اشتغال است ؛ از يك سو بقاي جامعه بدون كار مولد و سودمند غير ممكن است و از سوي ديگر هر عضو جامعه، براي تأمين نيازهاي مادي و معنوي خود به انجام دادن كاري مثبت و سودمند نياز دارد .

 

ادامه مطلب ...
 
نقدي بر آموزش و پرورش در ايران چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 07 مرداد 1384 08:52

اكنون بيش از يك قرن است كه جوامع غربي با اتكا به نظام آموزش و پرورش دنياي مدرن سرگرم تربيت " متخصصيند" و دستور كارشان هم نسبتأ سر راست است . چند سالي آموزش عمومي ، سواد آموزي ، آموزش شيوه علمي نگريستن به دنيا ، اعزاز علم و دموكراسي به عنوان ستونهاي دنياي مدرن و انتقال حس احترام نسبت به سرزمين آباء و اجدادي ، چند سالي هم آموزش تخصصي فنون ، علوم وهنرها . چند سال اول به طور خاص در خدمت پرورش سياسي است و براي تحقق حس همبستگي و جامعه پذيري و چند سال دوم به طور خاص در خدمت نهاد اقتصاد است و براي تداوم چرخه توليد و آفرينش اقتصادي ، فرهنگي .اين فرايندها حاصل تغذيه دائم اجتماع توسط نيرو هاي متخصص و توانمندي است كه نظام آموزش و پرورش به جامعه تزريق مي كند.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 بعدي > پايان >>

صفحه 6 از 6

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar