آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8689834
بازديدکنندگان : 6987740

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

زوج یابی اینترنتی! چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 19 آبان 1385 08:30
تعداد بازدید :6884

پنج شنبه 18 اوت 2005 - بهزاد بلور

جعفر ساوالان پور اردبیلی روحانی است 41 ساله. چند سالی هست ایشون یک سایت اینترنتی را راه اندازی کرده با هدف مشاوره دادن و کمک کردن به کسانیکه به دنبال ازدواج (فقط از نوع دائمیش) و تشکیل یک زندگی مشترک هستن. سیل درخواست جویندگان عشق به سایت اینترنتى ایشون هر روز داره بیشتر میشه و و تا بحال خیلیها از طریق آقای اردبیلی به همدیگر رسیدن.

در درباره فعالیت های آقای اردبیلی مصاحبه ای باهاشون انجام دادیم. اولین چیزی که نظر ما را جلب کرد، راحتی بود که در طول مصاحبه با او در هوا موج می زد و شاید یکی ازعوامل موفقیت او همین راحت بودنش هست.

افسردگی جوانان: جرقه اولیه

بهزاد: چی شد و از کجا تصمیم گرفتین که فعالیتهای مربوط به مشاوره ازدواج را شروع کنید؟

اردبیلی: حقیقتش داستان برمی گرده به سال 1378 و مشکلی که ما در خوابگاههای دانشگاه تهران با اون برخورد کردیم که متاسفانه هنوز هم ادامه داره و اون هم مشکل افسردگی بین دانشجوها بود. من متوجه شدم که جوانهای ما وارد مسائل پیچیده سیاسی و اجتماعی شدن ولی از خودشون غافل شدن و به مسایل پیچیده شخصی برخورد کردن. من به این نتیجه رسیدم باید یک کاری انجام داد و با حمایت دانشگاه تهران یک مرکزی را تاسیس کردیم به نام کانون مشاور پیوند دانشجویی.

ما در این مرکز دانشجوهای دختر، پسر مستعد را به یکدیگر معرفی کرده و مقدمات ازدواج اونها را فراهم می کردیم. من برای مدتی مجبور شدم که خارج از ایران باشم ولی در بازگشت متاسفانه دیدم که مرکز از مسیر اصلی خودش خارج شده و به کارهایی می پردازه که اصلا بدرد بخور نیست و این باعث شد که من به اتفاق دوستان اقدام به راه‌اندازی موسسه فرهنگی خانواده امین بکنیم.

متاسفانه در جامعه ما این امکان وجود نداره که جوانان قادر باشن بصورت آزاد و قانونی در کنار هم باشن و همدیگر را بشناسن. خیلی از دخترهای خوب ما در خونه ها می مونن و نمی تونن تو خیابون بیان و پسرهای ما هم نمی تونن در خیابانها انتخاب بکنند. این مشکلات به همراه خیلی مسائل پیچیده‌ای که سنت به ما تحمیل می کنه، گهگاه میتونه مشکل آفرین بشه.

برای راه اندازی این مرکز خیلی به مشکل برخورد کردیم. فهموندن این موضوع که ما هدفمون چی هست و چی کار می خواهیم بکنیم به مقامات مسوول دولتی خیلی سخت بود و تا همین امروز خیلیها اتهامهای مختلف به من زدند، در صورتیکه من بارها و بارها اعلام کردم که فقط در زمینه ازدواج دائم فعالیت می کنم و برای آقایان پس از تحقیق درمورد وضعیت تاهلشون و در صورت ازدواج قبلی، فقط و فقط با دیدن گواهی طلاق، اقدام می کنیم.

بهزاد: فعالیتها شما در حال حاضر به چه شکلی انجام میشه؟

اردبیلی: به دو طریق این مرکز خدمات خودش را عرضه می کنه، یکی از طریق اینترنت که متقاضیها در وب سایت موسسه ثبت نام می کنند که بعد از یکسری مراحل مشاوره ای و آزمونی مختلف، ما فرد مناسبی را براشون پیدا می کنیم و همچنین علاقمندان میتوانن با حضور در دفترموسسه ازخدمات ما بصورت حضوری استفاده بکنن. وبسایت ما تا بحال موفق عمل کرده و ما بیش از 300 عضو خارج از کشور و 5000 عضو داخل کشور داریم که در ماه اخیر تعداد ازدواجهای خارج از کشور ما بیشتر از داخل بوده.

اطمینان: عاملی مهم در ازدواج

بهزاد: بنظر شما چرا افرادی خارج از ایران مشتری خدمات شما هستن؟ اینجا که اون محدودیتهای اجتماعی داخل ایران وجود نداره و آدمها راحت می تونن همدیگر را پیدا کنند و حتی اینورتعداد سایتهای دوست یابی سر به فلک میزاره ؟

اردبیلی: به دلیل عدم وجود ارائه خدماتی شبیه ما است. شما درست میگید تعداد سایتهای دوست یابی خیلی زیاد هست ولی هیچکدوم ازاونها در زمینه ازدواج فعالیت ندارند و تنها کاری که می کنن این هست در مقابل دریافت پول یکسری آدم را به شما معرفی می کنند و هیچ تضمینی وجود نداره که اون شخص همونی باشه که خودش را معرفی می کنه.

بهزاد: شما از چه طریق این اطمینان را در مورد افراد بدست می آورید؟

اردبیلی: کسانیکه در ایران هستن حتما باید چند بار حضوری به مرکز ما مراجعه بکنند و تحت نظر مشاورین ما چندین آزمون شخصیتی را انجام بدن و کسانیکه خارج از ایران باشند از طریق پست الکترونیک و تلفن سوالهای این آزمونها ازشون پرسیده میشه و در مرحله های پایانی خیلیهاشون مسافرتی به ایران داشتن و به این ترتیب یک ملاقات حضوری هم انجام می گیره.

بهزاد: میشه یکی از این سوالهای آزمونها را به ما بگید؟

اردبيلی: اینها اسرار موسسه هست (شوخی!) ولی مثلا برای فهمیدن نگاه مالی فرد به زندگی، یکی از سووالهایی که می پرسیم این است که برای هدیه تولد همسرتون چه چیزی می خرید.

بهزاد: یعنی شما میتونید مچ گیری بکنید؟

اردبیلی: قطعا، کسی اینجا نمیتونه کلک بزنه به هیچوجه. اینقدر کار ما دقیق و طولانی انجام میشه که نشده کسی از فلیتر ما رد یشه و ما را گول بزنه!

خدمات جهانی

بهزاد: آیا شما فقط خدماتتون را به ایرانیها عرضه می کنید و اونهم فقط مسلمان؟

اردبیلی: نه به هیچوجه! ما خدماتمون را به هر کسی از هر نژاد و مذهبی ارائه می کنیم چونکه هدف ما رسوندن آدمها به یکدیگره و تشکیل خانواده های موفق. من مخالفی نظامی هستم که فردگرایی را بر آدمها تحمیل میکنه و آدمها را از همدیگه دور میکنه.

بهزاد: میشه یکی از موردهایی که در ایران برخورد کردین و جالب بوده را برای ما بگین؟

اردبیلی: در همه دنیا زیبایی یکی از مواردی هست که آدمها برای پیدا کردن همسرشون در نظر می گیرن. یک دختر خانومی به ما مراجعه کرد که در یک حادثه به دلیل سوختگی شدید صورتش آسیب دیده بود و برای ایشون تقریبا غیرممکن بود که به علت وضعیت صورتشون در ایران ازدواج بکنن ولی از طریق مرکز ما یک دکتر نابینای ایرانی در خارج از ایران با ایشون آشنا شد و با یکدیگر ازدواج کردن. ما بطور متوسط هفته ای 3 تا 4 ازدواج داریم که خودم همیشه سعی می کنم که در مراسم ازدواجشون شرکت بکنم.
اميدوارم که ازدواجهای بيشتری در پيش رو داشته باشيم، البته اگر خيرين با کمکهای ماليشون ما را حمايت کنند!

بهزاد: روحانی بودن شما در کل این موضوع چه تاثیری داشته؟

اردبيلی: در خیلی از موقعیتها مشکل گشا بوده، وقتی با مخالفت خانوادهای سنتی برای یک ازدواج روبرو می شویم، روحانی بودن من و اعتمادی که بخش سنتی جامعه به روحانیت داره باعث شده که بعضی از مخالفتها از بین بره.


نظرات شما درباره این نوع ازدواجعلی – اصفهان: فکر کنم کار خوبی باشه البته اگر ازش سؤ استفاده نشه.

منوچهر پورهمت – اتريش: بطور کلی داشتن يک انگیزه خوب برای يک کار، بسيار انسانی و شايسته است، حالا مهم نيست که در قالب يک روحانی يا يک فرد عادی باشه. کار آقای اردبيلی خيلی قابل تمجيد است و همين جا از ايشان کمال تشکر را دارم و موفق باشن.

سارا اصفهان: کار جالبی است، اين بيست هزار تومان برای ثبت نام اول يکخورده زياد است، ميشه کمترش بکنيد؟

ابراهيم تهران: باتشکرازاين روحانی عزيز. ميخواستم بگم در شرايط فعلی ايشان بهترين کار را ميکنند.

محمد جواد - مشهد: . . . البته در جامعه امروز اعتماد کردن خيلی سخت شده وباور اينکه يک نفر توسط ايترنت بتواند همسرمناسب پيدا کند برای پدر و مادرهاکمی مشکل است که نياز به فرهنگ سازی دارد.

عليرضا – تهران: با توجه به مشکلات ازدواج در ايران از جمله پنهان کاری ، تجمل گرايی و تعصبات خشک سنتی خانواده ها وجود چنين مراکزی به انجام ازدواجهای موفق که با داشتن اطلاعات و نزديکی ديدگاهها انجام می شود کمک می کند.

فرشته – تهران: سلام من در اين مرکز جهت کنجکاوی حدود۶ ماه عضو بودم و نهايتا انصراف .يک زونکن بهت ميدن ميگن ۵ تا مورد انتخاب کن اگر موارد انتخابی هم شما رو انتخاب کردن يک جلسه مشترک می گزارن بامشاوره بيخود پول زيادی می گيرن!

محمد مسيح مهدوی – بيروت: . . . متاسفانه در ايران همزمان با مدرنيسم جامعه زمان ازدواج ديرتر شده در عين حال آن رفتار محدود کننده ی روابط بين دو جنس وجود دارد و اين دليلی است که می توان برای افسردگی اکثريت جوان ها و نوجوان های ايرانی نام برد. با اين احوال دو راه پيش رو داريم يا قبول فرهنگ آزادی روابط غربی، يا تسهيل و آسان کردن روابط شرعی بين دو جنس مثل ازدواج در نوجوانی. والسلام!

محمد – اصفهان : حتما تمام مشکلات جوانان در ازدواج خلاصه نمی‌شود. ولی ازدواج خيلی از مشکلات را حل می‌کند. به نظر من حمايت از اين ايده‌ها در سراسر جهان بسيار خوب است. نبايد هرکاری را با ديد منفی نگريست حتی اگر در بين اين برنامه چند تايی هم با اشکال روبرو شود ولی اصل کار زيباست.

حميد محمدی - قم: من ازآقای اردبيلی خيلی تشکرميکنم اميدوام که بتوانند درتمام شهرهای ايران يک دفتر برای اينکار تاسيس نمايند. جامعه امروزايران نياز به روحانی مثل اقای اردبيلی دارد که مرد عمل باشد ، نه کسيکه درحجره درس بنشيد ومتوجه نشود درکنار اوچه می گذرد.

مريم – توکيو: بنظرم کار خيلی جالبيه، مخصوصا که در ايران اينترنت خيلی نقش مهمی در آشنايی دختر و پسرها بازی می کنه و اميدوارم که اين موضوع به نحو احسن هدايت بشه.

احسان – تهران: اين قبيل اقدامات قطعا نمی تونه راه حلی برای مشکلی باشه که شديدا جنبه فرهنگی داره. هيچ چيز جای آشنايی آزادانه و بدون مزاحمت رو نمی گيره. دختر ها و پسرها اين حق رو دارند که با هم روابط دوستانه، عاشقانه و جنسی داشته باشند بدون اينکه بخواهند با هم ازدواج کنند. محروم کردن آنها از اين حق طبيعی و جايگزين کردن اون با راه حل هايی از اين دست در دراز مدت فقط می تونه به يک اسباب مضحکه تبديل بشه.

علی – تهران: من و همسرم در اينترنت آشنا شديم. به نظر من در صورت وجود تجربه کافی و واقع بينی امکان موفقيت اين روش شايد بيشتر از روشهای سنتی باشد.

رضا – اهواز: حاج آقا با اين کار به جوانان کمک می کنند که ديده مثبت به مذهب بيشتر بشه و هم کلی از مشکلات روحی جوانان حل بشه. اميدوارم که خانواده های سنتی با اين روش کنار بيايند.

نويد – تهران: وقتی با ۱۰۰ کيلو شيرينی و ۱۰۰۰ بار رفت و آمد، کار به بزن بزن ميکشه، وای به حال اينترنتيش!

کتی – اروپا: به نظر من روحانينون بايد مشغول اين کارها بشه و سياست و دولتداری را به ديگران واگذار کنه.

روزبه – تهران: سلام و با تشکر از گزارش خوبتون؛ به نظر من تشکيل اين قبيل موسسات يا سايت ها توی يک کشور آيينه تمام نمای اوضاع بيمار جامعه بيرونی هست.برای اينکه اگر توی يک جامعه سالم امکان برخورد سالم زن و مرد با هم وجود داشته باشه هيچوقت کسی به فکر صرف اين همه وقت و انرژی براری ارتباط با جنس مخالفش نميشه؛ اما در کل اينطور که من احساس کردم آقای اردبيلی انسان روشنی هستند و مثل خيلی های ديگه سعی می کنند چيزی رو درست کنند که متاسفانه از ريشه ايراد داره اما در هر حال زحمت ايشون برای ايجاد فضايی برای تنفس قابل تقديره.خيلی متشکرم

الهام احمدی – تهران: يک روحانب بعييد است وارد اينطور مسائلی بشه و اينقذز ذهنيت آدم نسبت بهشون بده که می ترسم باهاشون برخورد کنم.

سحر – شيراز: روحانی فقط يک کار بلده ، اونهم فقط نصيحت!

منبع

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
محمدامین  - salam |1390-8-20 16:53:43
خوش اخلاق و خواستني لیسانس فن آوری اطلاعات
وارتباطات يا کسي که مهرباني يک جسم زنده را
به تو مي بخشد، جز درک حس زنده بودن از تو چه
خواهد؟
خوش اخلاق و خواستني با کسي که مهرباني
يک جسم زنده را به تو مي بخشد، جز درک حس زنده
بودن از تو چه خواهد؟
صداقت نخستين ديباچه ي
کتاب خرد است.
توماس جفرسون
اگز کسي تو را با
تمام مهربانيت دوست نداشت دلگير مباش!تو با
تمام مهربانيت زيباترين معصوم دنيايي.
من
خدايي را ميشناسم که ابر رحمتش به زمين ه زمان
باريده!اما يکي سپاس ميگويد و هزاران نفر
کفر
چرا ميپنداري بهتر از خدا تو را قدرداني
ميکنند
...
sogand  - دنبال همسری مهربان و با ایمان هستم |1390-7-13 04:11:25
دنبال همسری مهربان و با ایمان هستم
كامران  - سلام |1390-2-20 23:31:20
من جواني 22 ساله دانشجو هستم
ميخوام با يك
دختر نجيب و محترم رابطه داشته باشم
ممنون
ميشم
morteza  - doste |1389-11-11 04:28:11
من برای دوستی به یک دختر مناسب برای خوشی می
خوام من 27سال هستم به من ایمیل بزنید
رضا  - دوستي |1389-7-28 23:12:01
دلم يك دوست مي‌خواهد كه خيلي مهربان
باشد
دلش پاك و به رنگ آسمان باشد
كسي باشد كه
حرفم را بفهمد با دل و جانش
پرستوي دلم راحت
بخوابد توي دستانش
زهرا  - دوستی |1389-7-28 23:13:29
من دوست دارم با پسری از تهران دوست بشم من
16 سالمه بهم زنگ بزنید
من تهرانی هستم
affa  - ashnaeei |1387-10-18 18:21:51
سلام من مرد ثروتمندی هستم وبه دنبال یک خانوم
خوش اخلاق از تهران میگردم ازسن ۲۵ ۲۸ سال
خودم ۳۶ سال سن دارم با سپاس
fareydoon55  - دائم ویا موقت |1387-10-17 13:08:46
من مردی هست 37 ساله دارای یک فرزند
سارا |1387-8-20 07:54:23
salam mn 27 az mashhad vali aslit mashhadi nadrm 1 paser khob ba kar khob sen
ham mohm nist
زهره  - ازدواج |1387-7-20 14:08:09
من دختر 19 ساله ای هستم که قصدازدواج دائم با ی
پسرازتهران دارم اما که 3 تا 5 سال با من
اختلاف داشته باشه و از یک خانواده خوب میشه
کمکم کنید۷
narjes |1387-6-28 06:41:25
سایته خوبیه ولی اگه سو استفاده ازش نشه .من
نرگس22 ساله دانشجویه الکترونیکم دنباله یه
دوسته مودب و خوبم تحصیل کرده
narjes_nezami@yahoo.com
نوید  - بد نیست |1387-6-8 17:06:26
من نظرم اینه که با موقعیت الان نمیشه کاری
کرد چون من خودم دارم می بینم دارن چه کار می
کنن دیگه هیچ کس برای خودش شخصیت قائل نمیشه
من شرکت نرم افزاری دارم و وضعیت مالیمن هم بد
نیست هر کسی که اومد در شرکت من یک جوری خودش
رو نشون داد که پشیمون میشی که کسی رو استخدام
کنی وقتی نیستی میشه خونه فحشا شما بگید میشه
من که میگم نه ولی خوبش هم هست سکس تا کجا همه
در فکرشن اخر خسته میشین اینو قول میدم.
alireza200536@gmail.com |1387-5-31 07:28:10
سلام من علی 22 سال دارم دانشجوی برق هستم به یک
همسر جهت ازدواج موقت احتیاج دارم
pani |1387-5-22 12:04:39
اقایون اینقدر زود تصمیم نگیرید دختر خوب هست
ولی کمه !
عباس  - رفاقت |1387-3-5 06:57:54
دوستتان دارم من پسرم به من زنگ بزنید
فرناز  - ازدواج، زن گرفتن، شوهر کردن |1387-3-5 02:49:21
به نظر من همه اینا بستگی به شخص داره یعنی خود
شخص باید به این نتیجه برسه و ببینه می خواد
ازدواج کنه یا نه اصلاً معیارش چیه؟ با چه
هدفی می خواد زندگی کنه؟
محمد |1386-12-20 10:55:55
خوب
شمه  - خهاعاخ8 |1386-12-17 07:49:24
کی زن میگیره تو این دور و زمونه
حسن زاده |1386-12-6 10:44:58
kheli ba hal bod
روزبه از گرگان  - ايول حاج آقا |1386-7-27 16:22:07
سلام عزيز دل برادر

حاج آقا پوسيديم از بي
دوس دختري .

اگه آيدي داري بده باهاش چت
...

نه نه ! ازدواج اينترنتي كنيم
raheleh  - hi |1386-7-26 18:41:23
salam.mikhastam age lotg konid v esme sitie ke aghaye ardabili baraye ezdevaj
darand ro baram mna be in adress mail konid mamnon misham.bye

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar