آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8689655
بازديدکنندگان : 6987561

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

ما رابطه جنسی نمی خواهیم! چاپ پست الكترونيكي
سه شنبه, 16 آبان 1385 16:28
تعداد بازدید :6314

امروزه نوجوانها در بریتانیا بیش از هر زمان دیگه ای دارن روابط جنسی را از سنین پایین تری تجربه می کنن. بارداری ناخواسته و بیماریهای مقاربتی هم در بیشترین میزان خودشه.

در چنین جامعه ای که روز بروز مسایل جنسی نقش پر رنگتری را بازی می کنه، خیلی ها دارن سعی می کنن که بقول معروف ساز مخالف بزنن و از داشتن رابطه جنسی خودداری بکنن، البته تا زمانی که با فرد مناسبی وارد یک رابطه پر معنایی بشن یا ازدواج بکنن. این موضوع یک مجموعه تلویزیونی جدیده در کانال دو بی بی سی بریتانیا، که هفته گذشته اولین قسمتش پخش شد.

این مجموعه تلویزیونی با نام "رابطه جنسی نمی خواهیم، ما نوجوان هستیم" (No Sex Please We're Teenagers)، داستان واقعی زندگی 12 دختر و پسر نوجوان 15 تا 17 ساله، ساکن لندنه که تصمیم گرفتن 5 ماه از هر گونه رابطه جنسی پرهیز بکنن و هر چند وقت یکبار دوره همدیگه جمع بشن و در مورد این تجربه با هم حرف بزنن.

میدان مین

در واقع این مجموعه تلویزنونی بخشی از یک پروژه بزرگتره به اسم Romance Academy. در وبسایت این آکادمی نوشته شده که رابطه جنسی مثل یک میدان مینه که روزبرو تعداد بیشتری از افراد سلامتشون را بخاطر نداشتن روابط سالم جنسی در اون از دست می دن.

قسمت اول این برنامه تلویزیونی، زندگی این نوجوانها را زیر یک سقف نشون میده، البته زمانی که با همدیگه در خونه هستن، دو قانون بر خونه حکم میکنه: اول مصرف هر گونه مشروب الکلی ممنوع، دوم دختر پسرها اجازه ندارن که وارد اتاق همدیگه بشن.

در این خونه نوجوانها تنها نیستن بلکه دو جوان مبلغ دین مسیحیت اونها را همراهی میکنن و بقول معروف چهار چشمی مراقب اونها هستن!

البته این آکادمی تنها کارش این نیست که نوجوانها را تشویق بکنه که تا زمانی که وارد یک رابطه جدی نشدن، رابطه جنسی نداشته باشن، بلکه آموزش جنسی و شناخت خود هم جزو دستور العمله.

مدل آمریکایی

نداشتن رابطه جنسی تا زمان داشتن یک رابطه جدی، خیلی قدیمیه و در فرهنگها و ادیان مختلف هم وجود داره، مثلا در مسیحت این امر تشویق شده و در اسلام خلاف این امر حرامه.

ولی در سالهای اخیر تبلیغ این موضوع رنگ و بوی جدیدتری به خودش گرفته. مثلا مدل مشابه این طرح از سال 1995 در آمریکا شروع به کار کرده به اسم حلقه نقره ای، با هدف جلب کردن نظر جوانهای" قرن بیستم یکمی" و محافظت از اونها در مقابل "فرهنگ آمریکایی" ، فرهنگی که به گفته مدیران این طرح بطور زیادی تحت تاثیر روابط جنسی قرار گرفته.

نوجوانهایی که در این طرح شرکت می کنن، یک حلقه نقره ای بدست می کنن تا اول خودشون یادشون بمونه که یکهویی کاری نکنن و از طرفی دیگه به افراد دیگه آشکارا نشون بدن که نظرشون در مورد داشتن روابط جنسی چیه.

بغیر از یکی بودن هدف در این دو طرح، در آمریکا هم کلیسا یکی از پشتیبانهای اصلی این طرحه.

نظر شما درباره طرح های از این قبیل چیه؟ بنظر شما روشها و قدرت بازدارندگی دین تا جه حد با زندگی جوانهای امروزی همخوانی داره؟

نظرات شماحسن – تهران: به نظر من تشکیل چنین گروههایی صرفا نوعی تفریح و تجربه جالب برای نوجوانانی محسوب میشود که خوشی زیر دلشان زده است! معهذا باید درنظر داشت که این افراد بدون ترس از اعدام و شلاق میتوانند هر وقت خواستند این "سرگرمی"جدید را رهاکنند.

آرش – تهران: به نظر من تعادل در رابطه جنسی بهترین چیزه. اگه منظور این برنامها تعادل باشه، به نظر من آن جیزیه که بشر به آن خواهد رسید، اما اگر منظور زنده کردن شیوه تفکر ادیان مرده است که در حد همان کلیسا و مسجد و.....خواهد ماند و فقط در حد اقلیت و گروه خواهد ماند. البته پیش بینی من اینه که چون کلیسا وارد قضیه شده پس فراگیر نخواهد شد وقتی ادیان پایشان جایی باز شد آن موضوع بتدریج ضایع خواهد شد.

حمید – شیراز: دين نمی خواهد و نمی تواند جلو رابطه جنسی را بگيرد و اگر بد بود اين احساس در اين سنين بوجود نمی آمد.فقط بايد کنترل شده باشد يعنی با افراد مختلف نباشد.

اعظم – تهران: من فکر می کنم بهتر است یک کمی با اطلاعات بیشتر و طرح برنامه ریزی شده تری این کار را اجرا کرد . اما در کل با این طرح موافقم .در ضمن فکر می کنم جوانان باید کمی در مورد روابط جنسی بیشتر آگاهی پیدا کنند . در واقع این نادانی بسیاری از جوانان است که آنها را به سوی این مسائل می کشد . شاید هم مقدار بسیار زیادی از این نادانی روی گردن والدین باشد به خاطر اینکه آنها اطلاعات لازم را در اختیار فرزندانشان قرار نمی دهند.

بیژن علیزاده – تهران: وقتی سایتهاوماهواره ها دهها مرکز سکس به راه می اندازند ، از جوانی مثل من چه انتظاری میتوان داشت ؟ این اعتیاد است،آنهم از نوع خفنش، هرکس در دامش گرفتار شود با این کارها رها نمیشود، باید جوانها را از خردسالی به طرز عاقلانه ای از این مسایل دور نگه داشت توسط خانواده، عشق به خانواده را باید از کودکی در نهاد انسان پرورش داد

نازی – کرمانشاه: به نظر من این موضوع بیانگر رشد معنویت در غربه.

رضا – تهران: این خیلی خوبه اما توی خیلی از مملکت ها که یکیش ایران اسلامی است مسایل جنسی به قدری پیچده و بغرنج هست که هنوز بسیاری حتی بزرگترها نسبت با برخورد با این مسئله با مشکل مواجه هستند. روابط پنهانی جنسی در بسیاری از ملل منجمله ایران آنقدر بسیار است که صحبت راجع به این مسائل را باید از دیدگاههای علمی تر ی بررسی کرد . به نظر من ایجاد یک رابطه جنسی سالم هرچند خالی از خطر نیست . اما در بعضی از موارد نتایج جالبی را ببار میآورد . خود من داستان جالبی از زندگی شخصی ام را در صورت تمایل شما یا درخواستتان برای خواندن سایر دوستان به آدرس شما ارسال خواهم ک! د در آن نوشته من سعی کرده ام ریشه های روانی اعمال جنسی را کالبد شکافی کرده و به نتایج جالب و تقریبا علمی ای برسم.

محمد رضا – یزد: 5 ماه سرکوب نیازهای جنسی و جدا کردن اتاق دختر ها و پسرها؟ آیا براستی متخصصین مسائل جنسی و روانشناسان این کار را درست می پندارند؟ آیا ما باید میل جنسی را سرکوب کنیم؟ آیا از لحاظ روانشناسی جدا کردن اتاق دخترها و پسرها به افسردگی آنها ختم نمی شود؟ تصمیمات خود را بر اساس نظرات چه کسی باید بگیریم؟ متخصصین و پزشکان و یا مبلغان دین؟

فیصل – دبی : به نظر من دین و داشتن اخلاق دینی و الهی صد در صد برای مبارزه با روابط جنسی اثر دارد ، چون دین راه درست زندگی رو به ما نشون میده. ولی تا خود انسان هم نخواد هیچ وقت نمی تونه موفق بشه.چون دین فقط راه درست رو به ما نشون میده ، انتخاب راه درست و غلط به عهده خود انسان است. امیدوارم که خداوند به ما این قدرت رو بده که هممون راه راست رو از راه کج بتونیم تشخیص بدیم

محدثه – بوشهر: من فکر می کنم زن و شوهر فقط در ازدواج رابطه جنسی داشته باشن خیلی بهتره، زیرا این کار علاقه بین زن و مرد را بیشتر میکنه.

نازنین – تهران: خیلی جالبه و موافقم! میدونم که جوانها خیلی در این زمینه مشکل دارن.

فرزند نور: كار بسيار عالي هست . البته اگه بتونن درست انجامش بدن . به نظر من دين نميتونه جلوي هوسهاي آدم رو بگيره . آدم بايد خودش رو بشناسه و بتونه به شهواتش غلبه كنه

محمد – تهران: در تمام عرصه های زندگی بشر وقتی اجبار و زورمابی وارد رکن اجرایی زندگی می شه و در واقع در دستور کار خودآگاه فردی قرار می گیره نوعی واکنش تند درونی دقیقا در جهت عکس اون فشار ایجاد میشه . حال انکه شاید اون اجبار یا فشار اولیه اصالتا به نفع فرد باشه اما چون حالت تدافعی داخلی فرد رو برمی آنگیزه نمی تونه فرد رو واقعا از تحت تاثیر درونی قرار بده . نتیجه اون می شه که فرد یا به طور بی منطق یا با منطق با اون فشار مخالفت می کنه ! در مورد این مسئله هم ( یعنی سکس ) اگر کسی رو مجبور و وادار به پرهیز بکنیم نتیجه ی عکس میده / پس چه بهتر که به فرد اون آشنایی و درک لازم رو! بدهیم که خودش در مورد این مسئله به بلوغ فکری برسه و بهترین تصمیم رو بگیره

محمد رضا – قزوین: اين کار نشان از عظم راسخ وبازگشت بشر امروز به معيار هاي اصلي و پاک خود است.

کامبیز – تهران: با توجه به طبیعی بودن کشش دو جنس مخالف نسبت به هم به جای جلوگیری به صورت مذهبی ویا به صورتی که این نوجوانان گفته اند که سکس نمی خواهند و یا به هر صورت دیگری بهتر است با آموزش صحیح و نشان دادن راه درست جوانان را در داشتن ارتباط خوب تشویق کنیم که این امر از خانواده شروع شده و به جامعه ختم می شود. هرگز نمی توان با منع کردن انسان او را از انجام کاری بر حذر کرد. به نظر من بهترین راه برای جلوگیری از روابط نادرست دادن شناخت صحیح از جنس مخالف به جوانان ونوجوانان می باشد.

منبع

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
رضا-گچساران |1387-5-8 07:17:51
به نظر من از اون جایی که انسان یک نوع حیوانه
و همانطور که حیوانات نمیتوانند غریزه ی
خودشان را نادیده بگیرند او نیز نمی تواند.پس
به جای سعی در نابود کردن غیر ممکن آن باید
چاره ای معقولانه اندیشید...به نظر من این کار
به شکست می انجامد و شرایطی بدتر را رقم خواهد
زد.این مساله فقط با اراده ی خود انسان کنترل
می شود.
مارال |1387-5-5 09:54:34
سو.
جوادوسحر |1387-5-5 09:53:13
من و سحر 16سالمان است ورابطه جنسی شادی با هم
ذاریم و هیچ مشکلی هم نداریم
حمید  - مهم |1387-1-8 06:59:22
به ایمیل من مطلب بفرستید
mehdi  - نظر کلی راجع به این مسائل |1386-9-19 14:10:59
سلام بر همه ی دوستان. به عنوان یه جوون 20 ساله
میخوام بگم واقعا خیلی پیچیده نیست فکر کنم
فقط با چند سال زندگی و گذروندن یه کم سختی همه
یه جورایی ته دلشون می فهمن که راه شاد
بودن(البته بهتره بگم سختی نکشیدن) و خلاصه
اون روش زندگی که به نظرشون درست میاد اینه که
با خودشون کنار بیان .هر وقت با آرامش به یه
کاری و عاقبتش فکر نکنی و اونو انجام بدی بدون
به زودی اون قدر مشکلات رنگ و وارنگ برات پیش
میاد که هزار بار خودتو لعنت می کنی هر چقدر هم
که گردن کلفتی کنی و لجبازی هی بدتر میشه.راه
این مقوله هم فقط ازدواجه .صبر کردن هم یه
خوبیای...
فروغ_تهران |1386-8-20 14:47:45
راهی را که غرب طی سالیان دراز پیموده و د ریک
آزمون و خطای بزرگ به این نتیجه رسیده که تنها
راه جلوگیری از لجام گسیختگی و از هم پاشیدگی
اخلاقی و سلامت فکری د رجامعه فقط
"خویشتنداری" که همان "رعایت تقوی"
است، می باشد. آفرین بر پیامبران الهی که به
دستور خدا بشر را بدون آنکه نیاز به آزمودن
این راه داشته باشد از پیش هدایت نموده اند.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar