آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8577477
بازديدکنندگان : 6880744

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

فقر
احياي ايران
جراحی اندیشه
آينده پژوه
چت : مفید یا مضر
مشكل هويت و بي هدفي
اعلاميه حقوق بشر و ...
نقدي بر آموزش و پرورش در ايران
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم
نگاهي ساده به مسائل ايران
مشورت خانوادگي
لزوم وجود اديان
قانون و قانونمندي
جوان و مفهوم وسيع تر از اشتغال
برخي بيم ها در تأمين خا نواده
هرمشكلي آسون ميشه؛ اگه...
كجاست يك گوش شنوا؟
فقدان روابط عاطفي بين نسل ها
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟
شيريني علم وتلخي تحصيل
بياييد با پدر و مادرانمان آشتي
اينم از كنكوروتحصيلات
تحصيلات عالي
رو پيشنهادم فك كنين ..!!
آنچه در بازپروري معتادان بايد حتمأ لحاظ گردد
محله فقير نشين
اخلاق منفعل واخلاق فعال
به توسعه چگونه مي نگريم ؟
چگونه مي توان راه درست انجام دادن هر كاري را پيدا كرد ؟
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
بررسي مسئله طلاق يا از هم گسيختگي
تأملي بر نقشهاي اجتماعي زنان و مردان
پرتو اميد
گنه کرددربلخ آهنگری
جواهر وجود انسان
روابط والدين و جوانان
درد دل
واژه اي در قفس است
والدين نازنينم، چقدرعزيزيد
بحران هويت
جوان وهدف زندگي
بي توجهي به ارزشها
تفكر
ارزش زندگي و جنگ
جوانان وجواني
ماجراهاي اتوبوس شماره13 - قسمت اول
ماجراهاي اتوبوس شماره13 - قسمت دوم
بي بندوباري معصومانه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

اگر انديشه هايتان...
مقالات شما
نوشته شده توسط شقايق جانبخش   
يكشنبه, 23 خرداد 1389 05:23

اگر انديشه هاي شما بر پيشاني شما نقش بندد دنيا چگونه مي شود ؟

 با يا د ونام خداوند يگانه، خداوندي كه به انسان فكرت آموخت تا در پس هزاران زيباييها و نشانه هاي هستي پي به عظمت وجودي آنچه  كه جان حق و حقيقت  هست و انسانها مي بايست بدان روي كنند تفكر و تعمقي شگرف و عميق بنمايند؛ تا براي خويش دنيايي زيبا و مملو از صداقتها و صميميتها و در نهايت صلح و آرامش بسازد.

ادامه مطلب ...
 
زنبور عسل و بندگان خدا
مقالات شما
نوشته شده توسط هادي-م   
پنجشنبه, 20 خرداد 1389 04:42
zanburبعد از اين كه اتومبيل را از منزل بيرون آوردم، در پياده روي جلوي درب، زير سايه ي درختي پرگل، ايستاده و منتظر بيرون آمدن همسرم بودم. ناگهان ديدم يك زنبور عسل جلوي پايم به زمين نشست و بهتر بگويم، به زمين خورد. توجّهم به او جلب شد. واژگون شده بود و روي آسفالت آفتاب زده، سخت تلاش مي كرد به حالت عادّي برگردد و روي پاهايش قرار گيرد. هر بار كه با زحمت زياد موفق به اين كار مي شد؛ دو باره به دليلي نا معلوم، از طرف ديگر واژگون مي گشت و همچنان با تمام اعضاي جثه ي كوچكش، شروع به تلاش و تقلا مي نمود. سخت مجذوب مجاهدت او شدم.
ادامه مطلب ...
 
چهار مورد مهم در باره ي تلفن همراه
خواندنیها
سه شنبه, 11 خرداد 1389 12:40

اقداماتی وجود دارد که می توان در مواقع فوری و ضروری انجام داد. موبایل شما می تواند یک نجات دهنده زندگی یا یک ابزار فوری برای نجات باشد. اول وضعيت فوق العاده شماره تلفن وضعيت فوق العاده در كشورهاي جهان 112 است. در ایران نیز اگر شما حتی در یک مکان خارج از محدوده شبکه موبایل خود قرار داشته باشید، شماره 112 را بگیرید، موبایل در هر شبکه موجود جستجو می کند تا یک تماس وضعيت فوق العاده برای شما برقرار کند. (پلیس، اورژانس، آتش نشانی یا...) و جالب اینکه این شماره حتی زمانیکه صفحه کلید قفل است نیز کار می کند. امتحان کنید. حتی با گوشی بدون سیم کارت نیز میتوانید به شماره 112 زنگ بزنيد.

ادامه مطلب ...
 
جوجه ماشيني
مقالات شما
نوشته شده توسط سپيدار   
يكشنبه, 19 ارديبهشت 1389 12:10

حسابی کلافه بود و گریه می کرد. معلوم بود که وقت خوابش است. پیش هیچ کس بند نمی شد. هر وقت می خواهد بخوابد باید خودم بغلش کنم تا شیر بخورد و بخوابد. شنیده ام که خواندن لالایی در آرامش بچه ها خیلی تاثیر دارد. به همین خاطر سی دی لالایی را برایش گذاشتم و آرام آرام همان طور که شیر می خورد نوازشش می کردم و همراه آهنگ زمزمه می کردم.


لالالالا نسیم خانم همون که دختر باده          همیشه می زنه لبخند دلش کوچیک ولی شاده . . .

ادامه مطلب ...
 
پيش از ازدواج(قسمت چهارم)
مقالات شما
نوشته شده توسط ترجمه:ع-ت   
يكشنبه, 19 ارديبهشت 1389 05:59

 

  ازدواج امروزی در پیش گفتار بیان کردیم که به نظر ما ازدواج می تواند به طرقی به زوج خدمت کند که هیچ قرار دیگری قادر نیست، اگر زوج احساس تعهّد نسبت به مؤفّقیّت آن و رغبت به انجام کار از خود نشان دهد. بخشی از کار، نوسازی هم افکار و هم اعمالمان است تا رابطه ای که همیشه بشریّت را بارور کرده بتواند به انجام این عمل در اوضاع و احوال عصر مدرن ادامه دهد. در حال حاضر، ازدواجها در سراسر دنیا با مشکل مواجه هستند. آیا دلیلش این است که بعد از مدّتها بالاخره ازدواج منسوخ شده است؟ این البتّه صحیح است که الگوی قدیمی ازدواج ناکارا شده و نیازمندیهای امروزی ازدواج اساساً از بسیاری جهات متفاوت هستند. اگر ازدواجی شکوفان می خواهیم باید عاداتی تازه اتّخاذ کنیم.  
ادامه مطلب ...
 
پيش از ازدواج(قسمت سوم)
مقالات شما
نوشته شده توسط ترجمه:ع-ت   
يكشنبه, 20 دی 1388 14:28

                         مفاهیم اساسی درباره ازدواج

 

مثلی شرقی می گوید: « دو نعمت معمولاً تا از دستشان نداده ایم به چشم نمي آیند: سلامتی و ایمنی.» خوب است بقیّه نعمتهای فردی و جمعیمان را نیز به این دو اضافه کنیم. در ازدواج هم بعضی از نعمتهائی که به طور قابل ملاحظه ای بر زوج اثر می گذارند همیشه به وضوح دیده نشده یا قدرشان دانسته نمی شود. چند تای آنها در زیر آورده شده اند.ezdevaj2

 

ادامه مطلب ...
 
بهشت و جهنم، يك جا يا دوجا؟
مقالات شما
نوشته شده توسط پايس*آدمي   
چهارشنبه, 16 دی 1388 13:34

حيات  انسان و نش‍‍أت زندگاني و  امتداد آن  زيباترين  ويژگي عالم آفرينش، با شكوهترين منظره  خلقت  و كاملترين و عظيمترين حركت بي سكون آن است....   باور اين مطلب كه اكنون همه موجود زنده محسوب مي شيم و در چرخه بيكران حيات  هستيم نه مشكله! ونه نياز به انديشه داره ولي از طرف ديگه اينكه چرا و چگونه وارد جريان آن شديم و انجام ما چه سمت و سوئي داره و نهايتاً  سر انجام و پايان زندگي ما چه تعريفي  مي تونه داشته باشه؟

ادامه مطلب ...
 
اشرف مخلوقات
مقالات شما
نوشته شده توسط پيام ستاره   
چهارشنبه, 16 دی 1388 13:05

چرا انسان را اشرف مخلوقات نامیده اند؟ چرا انسان متفاوت از سایر موجودات است؟

پاسخ این سؤالات در یک جمله خلاصه می شود، انسان دارای پنج بعد است: جسم، نفس، عقل، روح انسانی و روح ایمانی.

ادامه مطلب ...
 
پاي هست آدمي و سربه افلاك آدمي
مقالات شما
نوشته شده توسط پايس*آدمي   
چهارشنبه, 16 دی 1388 12:38

دوستان ، حتمــاً داستان حضرت آدم و حوَا را خيلي جاها و با تعاريف و نقــلهاي  گوناگون شنيديد . حال  خوبه به  اين داستان اوَلين  از دريچه ومنظري ديگه نيز مجدداً نگاهي بندازيم چون تصور مي كنم اگر توي شروع آدميت كه حكايت همه ما هست دقت مي كرديم شايد در طي اين مدت، مكرر در مكرر بازيچه شخص  سوم داستان كه اسمش همه ما رو يك طورايي نگران مي كنه ومي ترسونه نمي شديم  و شايد كاري مي كرديم كه اگر نوبتي هم باشه اون بترسه! درسته شيطان رو مي گم. راستي جريان چيه؟!

ادامه مطلب ...
 
پيش از ازدواج(قسمت دوم)
مقالات شما
نوشته شده توسط ترجمه:ع-ت   
دوشنبه, 11 آبان 1388 05:26

                                              

                                           بازاندیشی ازدواج

 

مقدار زیادی آشفتگی بر ازدواج سایه افکنده. بعضی معتقدند که آن رسمی کهنه است، بعضی دیگر آنرا ارضاء کننده نیافته قرارهای دیگری را امتحان می کنند ـ امّا بسیاری نیز با آرزوهای بزرگ دست به انجامش می زنند.

 

در این بخش ما مسائلی را که برای موفّقیّت ازدواج اساسی هستند مورد بحث قرار می دهیم ـ و نصائحی درباره چگونگی معامله با آنها در اختیار می گذاریم. به مسائلی مانند رسوم متغیّر اجتماعی و فرهنگی، مطالبات زندگی امروزی، و وفق دادن مواضع ظاهراً متضادّ پرداخته می شود. به بازاندیشی ازدواج تأکید می کنیم ـ تا آن را جوابگوی نیازهای زوج بسازیم. همه جنبه های زندگی به تندی در حال تغییرند، و ازدواج نباید در برابر این جریان همگانی مقاومت کند. او می تواند و باید از تغییر استقبال کرده و ادامه دهد به برآوردن نیازهای جفتی که برای پیوندی مادام العمر با هم متّحد شده اند.

ادامه مطلب ...
 
محبت نور است
مقالات شما
نوشته شده توسط پرنيان-ا   
چهارشنبه, 08 مهر 1388 09:42

محبت نور است در هر خانه بتابد و عداوت ظلمت است در هر كاشانه لانه نمايد.

 

 

اين دنيا به مثابه يك بيمار مي ماند. بيماري كه سلامتي و شادابي خود را از دست داده است و در رنج و عذاب غوطه ور شده است. بيماري كه عاجزانه از هر كس و ناكسي طلب ياري و كمك مي كند؛ اما هيچ كس حاضر به ياري او نيست.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar