آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8852453
بازديدکنندگان : 7139323

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

فقر
احياي ايران
جراحی اندیشه
آينده پژوه
چت : مفید یا مضر
مشكل هويت و بي هدفي
اعلاميه حقوق بشر و ...
نقدي بر آموزش و پرورش در ايران
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم
نگاهي ساده به مسائل ايران
مشورت خانوادگي
لزوم وجود اديان
قانون و قانونمندي
جوان و مفهوم وسيع تر از اشتغال
برخي بيم ها در تأمين خا نواده
هرمشكلي آسون ميشه؛ اگه...
كجاست يك گوش شنوا؟
فقدان روابط عاطفي بين نسل ها
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟
شيريني علم وتلخي تحصيل
بياييد با پدر و مادرانمان آشتي
اينم از كنكوروتحصيلات
تحصيلات عالي
رو پيشنهادم فك كنين ..!!
آنچه در بازپروري معتادان بايد حتمأ لحاظ گردد
محله فقير نشين
اخلاق منفعل واخلاق فعال
به توسعه چگونه مي نگريم ؟
چگونه مي توان راه درست انجام دادن هر كاري را پيدا كرد ؟
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
بررسي مسئله طلاق يا از هم گسيختگي
تأملي بر نقشهاي اجتماعي زنان و مردان
پرتو اميد
گنه کرددربلخ آهنگری
جواهر وجود انسان
روابط والدين و جوانان
درد دل
واژه اي در قفس است
والدين نازنينم، چقدرعزيزيد
بحران هويت
جوان وهدف زندگي
بي توجهي به ارزشها
تفكر
ارزش زندگي و جنگ
جوانان وجواني
ماجراهاي اتوبوس شماره13 - قسمت اول
ماجراهاي اتوبوس شماره13 - قسمت دوم
بي بندوباري معصومانه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

و انها چه زشت بزرگ مي شوند
خواندنیها
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 10:41

تعداد كودكان خياباني در سنين مختلف سالانه 123 درصد افزايش مي يابد .

چند روز پيش سر كار بودم كه اين هفته نامه به دستم رسيد . تا اين مطلب به چشمم خورد رفتم ، تا آخرش رو خوندم . بلافاصله شروع كردم به تايپ كردن ، چون خيلي قشنگ نوشته شده بود . عين مطلب را مي آورم

ادامه مطلب ...
 
راه حقیقت
مقالات شما
دوشنبه, 19 شهریور 1386 12:37

به نام هستی بخش عشق

سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد                    آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

گوهری کز صدف کون و مکان بیرون برد                  طلب از گمشدگان لب دریا می کرد

گاهی اوقات ما فکر می کنیم که حقیقت الهی چیزی بزرگ و دست نیافتنی است و باید در آسمان ها آن را جست و جو کرد ولی باید دانست حقیقت به گونه ای در این جهان حلول نموده که به ما بسیار نزدیک است ولی از آن غافلیم و اندک توجهی به آن نمی کنیم. حقیقت را می توان در کشور ایران در شهر شیراز، تهران، تبریز، از آنان که حقیقت را یافته اند، جستجو کرد. ولی آیا به راستی این کار را می کنیم یا مشغله ی زندگی به گونه ای ما را گرفتار کرده که دگر توجهی به آن نمی کنیم.

 

ادامه مطلب ...
 
متن مصاحبه اقای فواد مشکی با رادیو پیام دوست
خواندنیها
چهارشنبه, 14 شهریور 1386 11:46

ممنوعیت تحصیلات عالی برای جوانان بهایی ایرانی

 متن ذیل ،مصاحبه اقای فواد مشکی با رادیو پیام دوست در باره وضعیت تحصیلات عا لیه جوانان بهایی ایرانی می باشد که در تاریخ پنج شنبه 8/6/1386 پخش شده است.

 مجری: شنوندگان گرامی رادیو پیام دوست درود بر شما. همانطور که شاید مطلع شده باشید در جریان کنکور سراسری اخیر در ایران، باز هم جوانان ایرانی موفق نشدند مانند دیگر جوانان هموطن خود به انتخاب رشته موفق شوند. برای اطلاع از چگونگی این جریان گفتگویی داریم با اقای فواد مشکی که از نزدیک در ایران شاهد ماجرا بوده اند.جناب اقای مشکی درود بر شما و خوش امدید

 اقای مشکی: من هم به شما و شنوندگان درود می فرستم و ممنونم که به من این فرصت را دادید که در باره وقایع اخیر صحبت کنم.

 مجری: اقای مشکی سالهاست که جوانان بهایی ایرانی از تحصیل در دانشگاههای ایران محروم هستند و هر بار به بهانه ای این مساله اتفاق افتاده.بفرمایید که این موضوع امسال چطور اتفاق افتاد.

ادامه مطلب ...
 
رو پيشنهادم فك كنين ..!!
مقالات شما
يكشنبه, 11 شهریور 1386 16:17

نظر به عزم راسخي كه براي اقدام به يك ازدواج كاملا قانوني دارم، و با توجه به اين نكته كه هيچ ازدواجي بدون مشاركت جنس مونث امكانپذير نيست، خاضعانه در نهايت افتخار و خوشوقتي و احساس رضايت كامل از كليه بــيوه گان و دوشيزگان محترمه استدعا مي شود لطف فرموده مراتب ذيل را مورد عنايت قرار دهند:

ادامه مطلب ...
 
به صدامی مانست
مقالات شما
شنبه, 03 شهریور 1386 13:51

به صدا می مانست 

آذرخشی شاید 

                 لحظه پاک امید. 

که پس از غرش کوتاه و عظیم

                                        دیگرش هیچ نبود

  

ادامه مطلب ...
 
شادی وصلح
مقالات شما
جمعه, 26 شهریور 1389 13:46

همه ما نیازمند سرور و شادمانی هستیم. سرور احساس خوبی است كه نیروی انسان را چند برابر می كند. انسان در موقع شادی فكر و ذهن آماده تری دارد و دارای انگیزه بیشتری است. سرور - و به طور كلی روحیه خوب - تأثیر زیادی در حفظ سلامت و بهبود بیماری ها دارد. ثابت شده است كه شادی و روحیه مثبت حتی می تواند در مداوای بیماری سرطان مؤثر باشد.

ادامه مطلب ...
 
شکنجه
مقالات شما
جمعه, 02 شهریور 1386 11:19

  اي مردم روي سخنم با شماست. اين همه خونريزي و جنگ و شكنجه، آخر براي چه، به كجا مي خواهيد برسيد؟ نابودي جهان؟

آيا نابودي جهان شما را بس است؟ مي دانم، درست مثل روباهي كه در يك سالن  مرغ افتاده و هرچه خفه مي كند و مي كُشد، لذت او براي كشتن و خفه كردن بيشتر مي شود. آخر تا به كجا بايد اين شقاوت و بي رحمي و بي حيايي پيش برود؟

ادامه مطلب ...
 
عمریک روزه
مقالات شما
جمعه, 02 شهریور 1386 11:06

یکدفعه متوجه شدم صدائی ندا می دهد که دو روز به پایان عمرت مانده. ترس از مرگ، تمام وجودم را فرا گرفت. تازه فهمیدم که هیچ زندگی نکرده ام. پریشان، عصبانی و آشفته شدم. نزد خدا رفتم تا از او طلب روزهای بیشتری کنم. داد زدم و درشت حرف زدم. خداوند سکوت کرد. آسمان و زمین را به هم ریختم. جیغ زدم. جارو جنجال به راه انداختم. باز خداوند سکوت کرد. کفر گفتم و نماز و دعا ومناجات را کنار گذاشتم. خداوند سکوت کرد. دلم گرفت و گریه و التماس کردم. خداوند سکوت را شکست گفت:

ادامه مطلب ...
 
صلح
مقالات شما
جمعه, 26 شهریور 1389 12:38
من كلمه صلح را مركب از سه حرف با معنا مي دانم ، "ص" آن صفا ، يعني روشني و يكرنگي. " ل" آن لاله يعني چراغ بلور پايه دار كه در آن شمع مي گذارند تا اطراف را روشن كند و "ح" آن را حيات يعني زندگي. پس كلمه صلح يعني صفا ، روشني و زندگي. پس چرا بشر از آن گريزان است ؟

 

ادامه مطلب ...
 
خورشیدرحمت
مقالات شما
سه شنبه, 30 مرداد 1386 12:28

خورشيد رحمت بتاب و  كوه يخ جهالت را آب كن و با آب كردن آن، چشمه ها را روان كن تا گياهان، جان تازه گرفته و از نو روئيدن را آغاز كنند.

بتاب تا از گرماي تو تمام جهان ،كون و مكان گرم شوند و حيات جديد يابند . سرماي جدايي را براي هميشه از بين ببر تا تمام اهل عالم به دور هم جمع شوند و نداي صلح سر دهند . آنها را بقدري گرم كن تا دست در دست هم گذاشته و تمام سردي ها را بدست فراموشي بسپارند، سردي كه باعث نابودي بشر است .

 بتاب و تمام دنيا را روشن كن تا در همه ی راهها روشنی باشد و مردم عالم با دانايي و بدون تعصب، اوهام و خرافات راه خود را انتخاب كنند .

ادامه مطلب ...
 
دری به سوی خوشبختی
مقالات شما
سه شنبه, 30 مرداد 1386 12:10

مرد در ابتدا در بهشت تنها بود و کامل ترین مخلوق خدا، و نیاز به موجود دیگری نداشت تنهایی او کم کم باعث شد که خداوند بر او رحم آورد و بخشی از وجود او یعنی دنده ی چپ او را به موجودی دیگر تبدیل کند و به همین علت از همان روز، نه زن به تنهایی کامل است ونه مرد و هر یک دنبال نیمه ی گمشده ی خودش می گردد.و از آن زمان بود که زن و مرد به عنوان مکمل یکدیگر شناخته شدند. از آن زمان بود که امر مقدس ازدواج شکل گرفت. اما اینکه این امر تا به امروز چقدر تقدس خود را حفظ نموده است، باید به جامعه ی امروز خود بنگریم و ببینیم که امروزه به امر ازدواج همانند چندین سال گذشته اهمیت داده می شود و مقدس شمرده می گرددیا نه.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar