آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8696985
بازديدکنندگان : 6994752

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

فقر
احياي ايران
جراحی اندیشه
آينده پژوه
چت : مفید یا مضر
مشكل هويت و بي هدفي
اعلاميه حقوق بشر و ...
نقدي بر آموزش و پرورش در ايران
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم
نگاهي ساده به مسائل ايران
مشورت خانوادگي
لزوم وجود اديان
قانون و قانونمندي
جوان و مفهوم وسيع تر از اشتغال
برخي بيم ها در تأمين خا نواده
هرمشكلي آسون ميشه؛ اگه...
كجاست يك گوش شنوا؟
فقدان روابط عاطفي بين نسل ها
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟
شيريني علم وتلخي تحصيل
بياييد با پدر و مادرانمان آشتي
اينم از كنكوروتحصيلات
تحصيلات عالي
رو پيشنهادم فك كنين ..!!
آنچه در بازپروري معتادان بايد حتمأ لحاظ گردد
محله فقير نشين
اخلاق منفعل واخلاق فعال
به توسعه چگونه مي نگريم ؟
چگونه مي توان راه درست انجام دادن هر كاري را پيدا كرد ؟
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
بررسي مسئله طلاق يا از هم گسيختگي
تأملي بر نقشهاي اجتماعي زنان و مردان
پرتو اميد
گنه کرددربلخ آهنگری
جواهر وجود انسان
روابط والدين و جوانان
درد دل
واژه اي در قفس است
والدين نازنينم، چقدرعزيزيد
بحران هويت
جوان وهدف زندگي
بي توجهي به ارزشها
تفكر
ارزش زندگي و جنگ
جوانان وجواني
ماجراهاي اتوبوس شماره13 - قسمت اول
ماجراهاي اتوبوس شماره13 - قسمت دوم
بي بندوباري معصومانه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

توبه فكرجنگل آهن وآسمون خراش من به فكريه اتاق اندازه ي تو
مقالات شما
دوشنبه, 27 اسفند 1386 12:15

در ردیف دوم خط واحد آزادي به حصارک نشسته و مشغول خواندن جزوه ی درسی بودم. از صندلی جلو  بلند شد و با عذر خواهی کوتاهی کنار من نشست...لبخندی زدم و به خواندن ادامه ی جزوی درسی ام پرداختم... نوزادی در آغوشش  بود...يک نوزاد خيلي کوچک با دستانی ظریف و سفید... نگاهی به مادرش کردم. چادرش کمی بو مي داد...بویی مثل بوي سيگار. تحملش برایم سخت بود. سعی کردم با دهانم نفس بکشم که بوی نا مطبوعش به مشامم نرسد. به هر حال من سوار اتوبوسی عمومی شده بودم و باید خودم را  با محیط وفق می دادم. با این تفکرات دیگر بوی نا مطبوع لباسش برایم مهم نبود.

ادامه مطلب ...
 
شبي درخشان
مقالات شما
دوشنبه, 27 اسفند 1386 11:33

خسته و افسرده و زار به سوی منزلگه ویرانه خویش می روم تا شاید بتوانم پنجره ای بیابم. پنجره ای که بتوان پنجه های نرم و لطیف آفتاب را با گرمی وحرارت بی شائبه ای فشرد. پنجره ای که مرا از تنگنای محبس تاریکیم برهاند. پنجره ای که آدمی را از منجلاب تیره این دنیا نجات بخشد.

ادامه مطلب ...
 
مالكيت
مقالات شما
جمعه, 10 اسفند 1386 09:47

داداش: فلانی عجب ماشینی داره.

پسردایی: ماشین که مال ِ خودش نیست، مال ِ باباشه.

داداش: ماشین مال ِ کسی که سوارش میشه.

در این چند سال اخیر به اعتراضات بسیاری برخورد می کنیم:

ترک ها می خواهند مولوی را در عرصه بین المللی به نام خودشان ثبت کنند. در قطر، ابن سینا به عنوان یک دانشمند عرب معرفی شد.

یا به ادعاهایی از این قبیل:

غربی ها باید بدانند که ما ایرانی ها صاحب اولین منشور حقوق بشر هستیم که کورش کبیر آن را پایه گذاری کرده است.

ادامه مطلب ...
 
پيامك عزيز!
مقالات شما
جمعه, 10 اسفند 1386 09:41

من عاشق اس ام اس و ای میلم (یا پیامک و پست الکترونیکی)! اینها برای من وسایل خیلی باارزشی هستند که باعث شده اند با بسیاری از دوستان و اعضای فامیل که سالها ارتباطی با آنها نداشتم (چون در شهرها و کشورهای دیگری زندگی می کنند) مرتباً در تماس باشم، یا وقتی فرصت نمی کنم به اقوام یا دوستان نزدیکم سربزنم به آنها نشان بدهم که به یادشان هستم. این کار باعث غنای روابط اجتماعی من شده و پیوندهای محبتم را با آنها محکمتر کرده است.

اما نمی دانم چرا هر چیزی برای بعضی از افراد اعتیاد آور است. گویی استفاده ي صحیح از هیچ چیز را بلد نیستند و با همه چیز بازی می کنند. امروز شاگردم که دختری 16 ساله است سر کلاس درس تقویتی اش تمام مدت، حواسش به تلفن همراهش بود که دائم چراغش روشن و خاموش می شد. گفت دوست دوستش است که دارد برایش اس ام اس می فرستد، چون دیشب برایش اس ام اسی فرستاده، بدون اینکه خودش را معرفی کند و حالا او می خواهد بداند که اس ام اس از طرف چه کسی بوده است. هر طور بود خودش را کنترل کرد تا ساعت درس تمام شد. بلافاصله بعد از اتمام درس شماره ي او را گرفت و شروع به صحبت کرد. اول برای مدتی خودش را معرفی نکرد و به هم متلک گفتند و توهین کردند. بعد هم که خودش را معرفی کرد خط و نشان کشیدنها و تهدیدها شروع شد و شاید بیش از یک ربع ساعت ادامه داشت تا اینکه خدا را شکر پدرش آمد دنبالش. همین شاگردم چند روز پیش می گفت روزی بیش از 50 اس ام اس می فرستد و همین قدر هم دریافت می کند. واقعاً تلفن همراه بلای جان این نسل شده و قسمت عظیمی از وقتشان را به هدر می دهد.

ادامه مطلب ...
 
سرگشتگي
مقالات شما
جمعه, 10 اسفند 1386 09:20

زندگی ما، به هر گوشه اش که نظر می افکنیم، سرشار از تناقضات و ابهامات است. از تناقضات شروع کنیم.

دههء فجر را به تازگی پشت سر گذاشته ایم. 29 سال از پیروزی انقلاب می گذرد. باز هم در راه پیمایی ها  مرگ براين و آن را می شنویم. هنوز هم در شعارهایمان نفرت موج می زند و کلمات ناخوشایند به گوش می رسد. از سوی دیگر پیامبر گرامی اسلام را پیامبر صلح و عشق و رحمت می خوانیم و از دوستی با تمام اهل عالم سخن می گوییم و به سعدی افتخار می کنیم که فرموده: "بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند" یا فرموده: "عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست".

امروز برنامهء خانواده در شبکهء یک برنامه ای در مورد کشور تاجیکستان داشت و به وجود مجسمهء امیر اسماعیل سامانی در آن کشور افتخار می کرد. (یادم می آید اول انقلاب را که مجسمه های همین پادشاه را در پارک شهر ما از بین بردند.) همین شبکه در مورد 2500 سال ستمگری شاهان، بدون ذکر هیچ استثنایی، بارها و بارها، مخصوصاً در دههء فجر سخن گفته است.

ادامه مطلب ...
 
نگاهي به انتخابات
مقالات شما
جمعه, 10 اسفند 1386 08:51

در بسیار ی از کشورهای جهان من جمله آمریکا و ایران که از یک دیدگاه تاسف آمیز، مخالف بلکه معاند یکدیگرند، انتخابات ملی در جریان است؛ و در بسیار ی از کشورهای دیگر جهان نیز در همین روزها و ماه ها، این فعالیت با بوق و کرنا، در حال اجرا است و یا به زودی به اجرا در خواهد آمد. به عبارت دیگر بازار انتخابات گرم است و بسیاری از نفوس به این پدیده، سرگرم. من هم به عنوان یک شهروند ایرانی که علاقه ی خاصی به امر انتخابات دارم مایلم بعضی دیدگاه های خود را در این باره بیان کنم؛ دیدگاه هائی که البته شایسته است دیگر هموطنان و یا غیر آنان، بیایند و آزادانه آن ها را نقد و بررسی کنند تا به تدریج درک و فهم عمومی از این فرایند مهم اجتماعی افزون شود و اوضاع و احوال انسانی بهبود یابد. شخصاً به این حقیقت سخت پای بندم؛ زیرا معتقدم وقتی اندیشه ها در فضائی آزاد و دوستانه به هم برخورد نمایند، پرتو نور حقیقت تابان می شود.

ادامه مطلب ...
 
نور رو پيدا كرديد؟
مقالات شما
جمعه, 26 بهمن 1386 23:07

چه زود گذشت. دقیقاً پارسال همین موقع یعنی ساعت هفت و نیم روز بیستم بهمن ماه از بیمارستان خبر دادن پدر بزرگم فوت شده. امروز یک سال از اون ماجرا میگذره. وقایع زیادی در این مدت اتفاق افتاده. اما مهم ترین اون ها از نظر من تولد نوزادانی بوده که هر کدوم به نوعی در محیط اطرافشون تاثیر گذاشتن و تاثیر خواهند گذاشت.

بچه که بودم فکر میکردم بچه رو از بیمارستان میخرن! اما حالا میدونم به دنیا اومدن عزیزان ما بساطی داره. همون سختی اول، به ما نشون داد که راهی رو که شروع کردیم یا به نوعی در مسیرش قرار گرفتیم راه آسونی نیست. یعنی همچینم"هلو برو تو گلو" نیست. اگه هلو خودش بره تو گلو بعداً هستش همچین بیچارتون می کنه که به شکر خوردن می افتید! اول باید اون رو از درخت چید یا خرید. بعد باید شستش. بعضی ها پوستش میکنن بعضی هام نه. بعد باید بریدش و هستش رو خارج کرد که بعداً از هلو خوردن بیزار نشید. دیدید. این کار بظاهر ساده هم همچین بفهمی نفهمی مشکلات داره. تازه اینکه هلو خوردن بود و من تازه اولش رو گفتم. دیگه بقیش رو خودتون برید. سخته. درست می گم؟ 

ادامه مطلب ...
 
آنسوی رنگین کمان
خواندنیها
دوشنبه, 15 بهمن 1386 09:52

در هفته ای پر از بی ثباتی مالی و پولی، ما از ورای سرفصل های روزنامه ها به جهانی می نگریم که به نحو غیر منتظره ای سعادت مند و صلح آمیز است.

چنین به نظر می رسد که سیاستمداران تمایل به خطر کردن دارند؛ بدین معنی که به عنوان یک تدبیر یا حیله، جورج بوش افزایش نیروهای نظامی خود در عراق را چنین توجیه کرد که در غیر این صورت، جهان« مکانی خطرناک تر» خواهد بود؛ و گوردون براون نخست وزیر انگستان نیز اظهار داشت امسال برای کشورش، « سالی مخاطره آمیز تر» خواهد بود؛ و ولادیمیر پوتین خطاب به اجلاس ناتو بیان نمود که به سبب عمل کرد دولت جورج بـوش، دنیا « پر خطر تر» شده است.

احساس خطری قریب الوقوع منحصر به سیاسیون نیست. چنین می نماید که حالات و نگرشهای عمومی نیز بد بینانه تر و درون گرا تر شده است. در صد آمریکائی هائی که معتقدند کشورشان باید نقشی فعال در امور عالم داشته باشد(%42) از دهه ی 1990، به پائین ترین حدّ خود رسیده است.  حمایت از تجارت بین المللی و شرکتهای چند ملیتی در حال افول است. مخالفت با مهاجرت رو به فزونی است. در اغلب کشورها اقلیت های بزرگ براین باورند که جهانی شدن با منافع آنها منافات دارد. گرچه احساس تهدید – از تغییرات جوی گرفته تا رکود اقتصادی - بر حسب زمان و مکان متفاوت است؛ اما وضعیت کلی قدری نومید کننده است؛ و گرایشها به این سمت و سو است که جهان بیرونی منشاء و سرچشمه ی مشکلات به نظر آید.

ادامه مطلب ...
 
برقراری ارتباط موثر
مقالات شما
شنبه, 03 شهریور 1386 13:37

عبور از موانع ارتباطي [1] 

ارتباط محور اصلي زندگي ما را تشكيل مي دهد. ما در ارتباطات خود به تبادل افكار، احساسات و تمايلات خود مي پردازيم، به ديگران نشان مي دهيم كه تا چه اندازه آنها را دوست داريم و براي آنها احترام قائليم . ما در ارتباطات خود به بيان شاديها، ترديدها، نارضايتي ها و ناراحتي هاي خود مي پردازيم .  ارتباط با شكل هاي مختلف خود نظير كلامي، نوشتاري، نمادين، غير كلامي ( شامل حركات صورت و دست )، در اكثر كارهاي ما از اهميت بسياري برخوردار است. در حقيقت 50 الي 75 درصد از كارهاي روزانه ي خود را به برقراري ارتباط نوشتاري، رو در رو يا تلفني اختصاص مي دهيم. البته 80 درصد از ارتباطات ما از نوع گفتاري است. در يك ارتباط نوع مطالب و نحوه ي بيان آن نقش بسيار مهمي در موفقيت ما دارد .[2] 

ادامه مطلب ...
 
جوجه ايم ياپرنده؟
مقالات شما
يكشنبه, 07 بهمن 1386 23:58

من شعر انگلیسی را که در پایین صفحه می خوانید خیلی دوست دارم.  این شعر از زبان جوجه ی یک پرنده بیان می شود که می گوید من ابتدا در خانه ی کوچکی زندگی خوبی داشتم؛ فکر می کردم دنیا کوچک و گرد است و از پوسته ی نازکی ساخته شده است. بعد در لانه ی کوچکی زندگی کردم و نیاز دیگری نداشتم؛ فکر می کردم مادرم دنیا را با خس و خاشاک درست کرده است. یک روز از لانه ام پرکشیدم تا ببینم چه پیدا می کنم؛ گفتم تا به حال چقدر کور بودم، دنیا از برگ ساخته شده است! بالاخره بزرگ شدم و از درخت فراتر رفتم؛ حالا نمی دانم دنیا چطور ساخته شده و همسایه هایم هم نمی دانند.

این شعر گذار از خامی به پختگی را به زیبایی بیان می کند. منظورم همان خامی و پختگی است که در این ضرب المثل معروف به آن اشاره شده است: "بسیار سفر باید تا پخته شود خامی."

ادامه مطلب ...
 
نگاهی به قانون حقوق شهروندی
مقالات شما
پنجشنبه, 05 مهر 1386 13:31

در کشور ما ایران منابع قانونی چندی برای حفاظت از حقوق اساسی و انسانی اتباع ایرانی وجود دارد. بدون شک، قانون اساسی به عنوان عالی ترین سند حقوقی کشور در اصول 19 الی 41 به تشریح این حقوق پرداخته و آنها را بیان کرده است. هر چند که ضمانت اجرای این اصول به وضوح بیان نگردیده و مشخص نیست که اگر مفاد این اصول در باب حقوق ملت نقض گردید مردم ایران می بایستی به کدام مرجع عارض شوند و داد از دست رفته خود را بستانند.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 بعدي > پايان >>

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar