آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8697507
بازديدکنندگان : 6995267

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

فقر
احياي ايران
جراحی اندیشه
آينده پژوه
چت : مفید یا مضر
مشكل هويت و بي هدفي
اعلاميه حقوق بشر و ...
نقدي بر آموزش و پرورش در ايران
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم
نگاهي ساده به مسائل ايران
مشورت خانوادگي
لزوم وجود اديان
قانون و قانونمندي
جوان و مفهوم وسيع تر از اشتغال
برخي بيم ها در تأمين خا نواده
هرمشكلي آسون ميشه؛ اگه...
كجاست يك گوش شنوا؟
فقدان روابط عاطفي بين نسل ها
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟
شيريني علم وتلخي تحصيل
بياييد با پدر و مادرانمان آشتي
اينم از كنكوروتحصيلات
تحصيلات عالي
رو پيشنهادم فك كنين ..!!
آنچه در بازپروري معتادان بايد حتمأ لحاظ گردد
محله فقير نشين
اخلاق منفعل واخلاق فعال
به توسعه چگونه مي نگريم ؟
چگونه مي توان راه درست انجام دادن هر كاري را پيدا كرد ؟
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
بررسي مسئله طلاق يا از هم گسيختگي
تأملي بر نقشهاي اجتماعي زنان و مردان
پرتو اميد
گنه کرددربلخ آهنگری
جواهر وجود انسان
روابط والدين و جوانان
درد دل
واژه اي در قفس است
والدين نازنينم، چقدرعزيزيد
بحران هويت
جوان وهدف زندگي
بي توجهي به ارزشها
تفكر
ارزش زندگي و جنگ
جوانان وجواني
ماجراهاي اتوبوس شماره13 - قسمت اول
ماجراهاي اتوبوس شماره13 - قسمت دوم
بي بندوباري معصومانه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

من و جوان ايراني
مقالات شما
چهارشنبه, 06 شهریور 1387 15:31

در تحقیقی که توسط سازمان ملی جوانان ایران انجام شده بود [1] خواندم که حدود 60% از جوانـان ایـرانی بـا سخـت گیـری های مدارس مخالف هستند و حدود 51% آنان می گویند نمی توانند در مدارس آزادانه عقاید خود را بیان کنند و نیز در تحقیق مستقلی که دکتر منوچهر محسنی انجام داده است [2] مطالعه کردم که دل مشغولی عمده ی جوانان 24-16 ساله، کنکور و توفیق در آن و مسئله ی آینده ی شغلی است و نیز در بین جوانان شهری بخصوص در طهران"چت روم" و مبادله ی پیام های موبایلی رواج دارد؛ پیام هایی که محتوای آن ها جوک های تازه و قرارهای ملاقات و بحث های مختلف است. تحصیل به عنوان محور زندگی جوان و نوجوان امروزی درآمده است؛ ولی در مدارس از ترس خبرچین های انجمنی، بحث های آنان در حضور گروه مَحرم انجام می شود و آنها در میان جمع از اظهار نظرهای صریح، خود داری می کنند و در اظهارات آنان نسبت به تصمیم گیری های والدینشان نوعی عدم اطمینان به چشم می خورد. بطور کلی " گفتگو با جوانان و ملاحظه ی تحقیقات موجود در این زمینه، تناقض جامعه ای را آشکار می کند که از یک طرف در مسیر افزایش جمعیت جوان و انفجار اطلاعات و گسترش نجومی وسایل ارتباط جمعی قرار گرفته و از طرف دیگر دولت با تکیه بر نقش خود به عنوان هادی و راهنمای جامعه، می کوشد با ایجاد ضوابط و کنترل تکنولوژیک به اهداف ویژه ی خود نزدیک شود." [3]  

ادامه مطلب ...
 
کودک آزاری: روح و جسم من ازآن کيست؟
خواندنیها
پنجشنبه, 17 مرداد 1387 09:44

کارشناسان حقوق کودک در ايران می گويند ميزان کودک آزاری رو به افزايش است و گستردگی عواملی مانند ناآگاهی والدين از رفتار درست با فرزندان، بيکاری، اعتياد و مشکلات خانوادگی به اين روند صعودی دامن می زند.

از جمله، انجمن حمايت از حقوق کودکان در ايران می گويد در طول تابستان 1383 حدود نهصد و چهل تماس تلفنی در ارتباط با کودک آزاری به اين انجمن شده که تقريبا دو برابر همين آمار در تابستان سال گذشته بوده است.

ادامه مطلب ...
 
عدالت
مقالات شما
چهارشنبه, 16 مرداد 1387 08:59

زنده بودن شگفتي ست، در ميان مردمانى كه همه مرده اند در عين زندگانى.
آن هايى كه از ياد برده اند اصل زندگانى را، مردمانى كه به سادگى وزش باد و به تندى يك طوفان دل مى شكنند، مهم نيست برايشان كه چه مى كنند، معناى زندگيشان در اين است ...
چنان حريصانه براى دو متر جاى بهتر و دو ريال پول بيشتر ظلم مي كنند كه گويى محتاجند و چاره اى جز اين ندارند !!

ادامه مطلب ...
 
ملاقات
مقالات شما
چهارشنبه, 16 مرداد 1387 08:47

با خود گفتم

تا كی در بحر غفلت خواهی بود

مگر نمی دانی كه در این عالم دلداری هست

تا كی خود را از دیدارش محروم می كنی

توشه برداشتم غذای راه و چمدانی پر از وسایل

تا به دنبال یار روم

به صحرا گذر كردم

از كوه ها گذشتم

دریاها را پشت سر گذاشتم

اما نبود خبری از دوست

اندك اندك خسته شدم

با خود گفتم اگر یار مرا نخواهد چه ؟!!

اگر لایقش نباشم چه !!!

اگر مرا می خواست نشانی می داد

در همین حال بودم كه ندا آمد

به دنبال چه هستی ای جوان
ادامه مطلب ...
 
چشمان تمام بسته
خواندنیها
جمعه, 21 تیر 1387 15:30

 
جامعه- همشهری جوان:
کارشناس ها هشدار می دهند که وضعیت کاملا بحرانی است ولی هیچکس مساله آموزش جنسی جوانان را جدی نمی گیرد.

سؤال اصلي اين است: بالاخره چه‌كار كنيم؟ با كارشناس‌ها كه حرف مي‌زني همه هشدار مي‌دهند كه وضعيت كاملا بحراني است.

كه خطر ابتلا به ايدز، برخي جوانان جامعه ما را تهديد مي‌كند؛ كه جهل جنسي در بين زوج‌هاي جوان بيداد‌مي‌كند؛ كه لااقل 70درصد طلاق‌ها به خاطر مشكلات جنسي بين زوج‌هاست و... از آن طرف، يك عده مقاومت مي‌كنند. يك عده هنوز معتقدند كه حتي مطرح‌كردن بحثي با عنوان «بهداشت جنسي» حريم‌هاي جامعه را مي‌شكند و فساد را بين جوان‌ها گسترش مي‌دهد. آنها مي‌گويند بايد سكوت كرد، بايد همه چيز را سپرد به دست خود بچه‌ها و آموزش را فقط محدود كرد به بعد از ازدواج؛ آن هم به صورت كاملا سربسته.

تاریخ درج: 11 آذر 1386 ساعت 11:30تاریخ تایید: 12 آذر 1386 ساعت 10:39تاریخ به روز رسانی: 12 آذر 1386 ساعت 10:39 
   
  

ادامه مطلب ...
 
شگردهاي نو دردوستي خياباني
خواندنیها
جمعه, 21 تیر 1387 15:13

هفته نامه ي پويا:  ۲۴ آبان ۱۳۸۶ ساعت ۰۰:۳۱  

پويا:سلام خانم ... باور کنید من مزاحم نیستم، من از ظاهر شما خیلی خوشم اومده. این شماره من ... اگه ممکنه با من تماس بگیرید. مطمئن باشید پشیمون نمی شید.


جامعه ایرانی یک جامعه سنتی است...هر بار که این جمله از زبان یکی از محققان و صاحب نظران شنیده می شود، آه از نهاد جوانان این مرز و بوم بلند می شود که «ای آقا اگر ما نخواهیم که سنتی باشیم چه باید بکنیم؟»

ادامه مطلب ...
 
روزمره گي
مقالات شما
يكشنبه, 16 تیر 1387 14:02

معلم مي آيد، درس مي دهد، تخته را پر مي كند كسي بلند مي شود و تخته را پاك مي كند. بارها تكرار مي شود تا صداي زنگ مي آيد و من همچنان خيره به دفترم مانده ام بي آنكه كلمه اي نوشته يا حتي فهميده باشم. يك روز، دو روز اكنون هفته ها مي گذرد كه دفترم سفيد سفيد است. تنها مي نگرم به تكرار پياپي لحظه ها به صداي زنگ ها كه اين چنين بيهوده به صدا در مي آيند، باري براي رفتن سر كلاس باري براي رفتن به حياط، بارها و بارها تكرار مي شود تا آنكه به خانه مي روم. آنجا هم زنگ ها به صدا در مي آيند؛ دوستي كه چند سال است نديدمش و هيچ حرفي براي گفتن نداريم يا دوستي كه هر روز مي بينمش، باز هم هيچ نداريم كه بگوييم.

ادامه مطلب ...
 
خيال امروز، واقعيت فردا
مقالات شما
يكشنبه, 26 خرداد 1387 11:12

چه خیال خامی بود. خام تر از آن که حدسش را می زدم. چه قدر خوشحال بودم که از آن دالان تنگ و تاریک راحت شده بودم و به دنیای بزرگ تری قدم گذاشته بودم. چه قدر شادمان بودم که می توانستم ببینم و بشنوم. چه قدر خرسند بودم که مادرم مرا در آغوش می کشید و پدرم بر گونه هایم بوسه ی زد. کم کم دنیا برایم شکل می گرفت و زندگی در آن مرا مجذوب خود می کرد، زندگی در جهانی که  از پیش، به حضور در آن وعده داده شده بودم؛ اما افسوس که خیالی بود خام.

ادامه مطلب ...
 
آسايش دراين گيتي
مقالات شما
دوشنبه, 13 خرداد 1387 23:22

به نظر شما چه زمان آسایش برای همه مردم فراهم می شود؟

دوستی می گفت: "به نظر من آدم باید 40 سال اول زندگی را حسابی کار کند و زحمت بکشد تا بقیه عمر در آسایش زندگی کند." دوست دیگری می گفت: "انسان نباید غصه هیچ چیز را بخورد و تا می تواند از این چند روز حیات لذت ببرد." امروزه وسایل این نوع راحتی نیز بسیار فراهم است. در واقع هدف علم فراهم نمودن اسباب راحتی و آسان نمودن زندگی برای انسان هاست.صنایع اتومبیل سازی، ساختمان، مبل و صندلی، تحقیقات پزشکی، علوم ارتباطات و . . . همه و همه در فکر راه های جدیدی هستند تا راحتی را بیشتر و بیشتر به مردم هدیه کنند.

ادامه مطلب ...
 
یادتودردل چومصباح منیر
مقالات شما
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1387 12:30

نمي دونم مقاله قبلي من با عنوان "نور رو پیدا کردید" رو تا چه حد خونديد. ولي اگه يادتون باشه در اون مقاله از نوري صحبت كرديم كه در سينه ما جاداره و راهنما و اميد ما در لحظات سختي و دشواريه و انتهاي اون مقاله پرسشي رو مطرح كرده بودم كه جوابش رو به خودتون واگذار كرده بودم:

“این منبع چیه که بعضی ها دارن، بعضی ها پیدا کردن، بعضی ها دنبالشن و بعضی ها هنوز به فکرش نیافتادن؟”

ادامه مطلب ...
 
ضعیفه ی قوی!
مقالات شما
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1387 12:17

وقتی که خبر قبولی ام را در رشته ی حقوق، به یکی از دوستانم دادم، او بعد از تبریک با کف دستش محکم به پشتم زد و با تبسم و تأکید گفت:"در پی حقوق از دست رفته ی ما زن ها باشی ها!"

لبخندی زدم و گفتم: "خودتان خواستید و ندادند!؟"

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 بعدي > پايان >>

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar