آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8681142
بازديدکنندگان : 6979193

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

های خواندنیsms چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 25 آبان 1386 09:56
تعداد بازدید :6906

هنگامی که زنگ SMS   موبایلم که به تازگی یکی از آهنگ های پرطرفدار خواننده ای که می گویند در بین جوانان به نام است ، به گوشم می رسدبا حرکتی سریع و با فشار دکمه ای منتظر جدیدترین جوک های روز یا مطالب خنده آوری هستم که دوستانم برایم ارسال می کنند.گاهی اوقات آنقدر این جوک ها بامزه اند که با صدای بلند آن را در جمع خانواده تکرار می کنم و دوباره سیری می خندم.

همه چیز از مرداد سال 1373 شروع شد، وقتی اولین موبایل ها به راه افتاد و ایرانیان با پدیده ی ارتباطی جدید آشنا شدند. هنگامی که اولین بار این راه ارتباطی در دسترس متجددان ایرانی قرار گرفت. شروعی که شاید ابتدا بسیار مفید بود اما به مرور زمان و رفته رفته این وسیله ی مفید، به وسیله ای درآمدزا مبدل گردید و از کنار آن دردها و مضراتی رسوخ کرد که شاید هم اکنون جامعه ی انسانی تاوان سنگینی را بابت آن پرداخت می کند و چه بسا که اگر این روند ادامه یابد این شروع دردآور را پایانی نباشد.

هنگامی که زنگ SMS   موبایلم که به تازگی یکی از آهنگ های پرطرفدار خواننده ای که می گویند در بین جوانان به نام است ، به گوشم می رسدبا حرکتی سریع و با فشار دکمه ای منتظر جدیدترین جوک های روز یا مطالب خنده آوری هستم که دوستانم برایم ارسال می کنند.گاهی اوقات آنقدر این جوک ها بامزه اند که با صدای بلند آن را در جمع خانواده تکرار می کنم و دوباره سیری می خندم.

« عموم عالم باید از ضر دست و زبان شما آسوده باشند.»

این مطلب زیبایی ست که بر روی کاغذ سفید کتاب جلایی خاص دارد و می درخشد. بار اول که آن را خواندم توجه چندانی نکردم اما باز که در آن تأملی کردم خجلت زده گشتم. می پرسید چرا؟ اگر شما هم به آن نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد. آری...

آیا با خواندن آن جوک ها و مطالب ظاهرا بامزه که هر روز میان من و شما رد و بدل می گردد عالم انسانی از ضر دست و زبان من و شما آسوده اند؟

چرا ما ایرانیان با هر تغییری که در زندگی مواجه می شویم سعی و تلاش خود را می کنیم تا از آن به بدترین نحو استفاده کنیم؟

هنگامی که به سه گانه ی سعادت ایرانیان یعنی خانه و ماشین و ویلا، موبایل هم افزوده شددر کنار آن چندگانه ی سیه روزی ایرانیان مانند فساد، غیبت، آسیب های اجتماعی و فرهنگی و هر چه شما پس از آن اضافه کنید در زندگی مردم ریشه دواند در صورتی که می توانستیم با این تکنولوژی و تغییر به گونه ای برخورد کنیم که نه تنها جامعه ی خود را از بیماری های این تکنولوژی مصون بداریم، بلکه باعث توسعه ی دامنه ی فرهنگ و تمدن خود گردیم و مهم تر از همه باید مسئولان جامعه هنگامی که با چنین تغییراتی در جامعه مواجه می شوند نحوه ی استفاده از آن را آموزش دهند و جوانان را که آسیب پذیرترین عضو جامعه اند توجیه کنند.

SMS به معنی پیام کوتاه است پیامی که حامل پیغام محبت، صفا ، پیشرفت، خیر و سعادت بشر ی باشد نه جوک هایی که ظاهری پیام گونه دارند اما در درون پوچند و منشأ گمراهی در جامعه می گردند.

لازم نیست راهی طولانی را طی کنیم و با بی توجهی بگوییم: اوووه ه ه در این جامعه که گرداب وحشت و منجلاب بدبختی است من و تنها من چگونه می توانم از عهده ی این مشکل بزرگ بر آیم؛ غافل از آن که تو و تنها تو به عنوان یک فرد اگر به بهترین وجه در جامعه حضور یابی چه بسا که الگویی ایده آل برای دوستانت گردی . می گویی چگونه؟

تنها کافی است من به عنوان یک جوان با استعداد و تشنه ی پیشرفت و سعادت این بینش را در خود بپرورم که:

« غیبت سراج منیر قلب را خاموش نماید و حیات دل را بمیراند.»

آنگاه دیگر حتی نگاهی به مطالب رنگارنگ و جدید دوستانم نخواهم انداخت.

کافی ا ست این را فرمانروای قلب خود کنم:

«صدق و راستی اساس جمیع فضائل است.»

آنگاه دیگر به شایعاتی که از طریق این وسیله ی ارتباطی منتشر می گردد گوش فرا نخواهم داد و خود نیز مسبب آن نخواهم بود.

یا اگر تنها این جمله را در  صفحه ی ذهنم جای دهم:

«درنگاه پرهیزگار باشید.»

دیگر هیچ گاه فیلم ها و عکس ها و تصاویر نا مناسب که هر روزه Send to all می گردد را در حافظه ی تلفن همراه خود ذخیره نمی کنم.

آنگاه خواهی دید که این تکنولوژی ارتباطی ، تکنولوژی اقتصاد سالم، فرهنگ سالم، اجتماع سالم و د رنهایت جهانی سالم است،حال چه در دستان کارگر ساختمانی باشد چه در جیب مدیری عالیرتبه. به امید روزی که این مطالب زیبا در لیست SMS های ما قرا گیرد و نه تنها بر صفحه تلفن همراهمان بلکه بر صفحه ی روح و اندیشه مان نقش بندد.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
aaliyeh  - sepas |1391-3-17 02:45:56
دوستان عزیزم ممنون از اینکه با نظرات
قشنگتون من رو خوشحال کردید. امیدوارم همیشه
مطالب زیبای پیامک هایتان روح و جان دیگران را
صیقل دهد
parham |1387-2-10 18:59:27
عالی بود
مریم |1387-1-30 01:48:31
حقیقتی تلخ را گفتید ممنون.
shide |1386-9-14 15:07:45
به نضر من با smsهمه حرفا را نمیشه گفت
لوا |1386-8-8 15:16:36
بسیار جالب بود
roushan  - مفيد |1386-6-2 13:35:11
اس ام اس ميتواند مفيد هم باشد ميتواند پيام
شادي و شعف و شور جواني را هم منتقل كند اما
پيشنهاد من اين است ميتوان بيانات الهي كوتاه
را در قالب پيام ارسال كنيم در اوايل به سختي
استقبال ميشود بعد با درك بيشتري همراه خواهد
بود اخبار اجتماعي و علمي هم ميتواند ارسال
شود فقط مشكل اين است كه جوان ما دوست ندارد با
آنكه مثبت است بچه مثبت لقب بگيرد اين جاي اسف
است
aaliyeh |1386-4-9 16:09:56
ممنون از حسن توجهت به این مقاله . من هم
امیدوارم
نارون  - مفيد و پند آموز بودم |1386-3-30 02:45:28
حقيقتا در دنيايي زندگي مي كنيم كه هر روز
شاهد نوآوري هاي جديد و تازه هستيم . خوشا حال
آنانكه از اين امكانات جهت ارتقا علمي و خدمت
به نوع بشر استفاده مي نمايند و افسوس بر
نفوسي از اين وسايل به گونه اي استفاده
مينمايند كه بجاي صعود در اوج ، از نردبان
زندگي سقوط مي نمايند. ا
ميد آنكه همواره بر
قلل رفيع علم و دانش پرواز كنيم

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar