آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8689827
بازديدکنندگان : 6987733

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

آنچه زن مي گويد چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط انيسا- د   
پنجشنبه, 30 آذر 1385 11:18
تعداد بازدید :5928

و آنگاه از لطافت و ظرافت خود در روح و جسم زن دمید تا این مخلوق شگرف خود را بیش از پیش در بحبوحۀ رنج زندگی بیازماید و بواسطۀ آن دیگران را نیز آزمایش نماید.

می گویند موجودی ناشناخته است که با ما و درکنار ما زندگی می کند. چون همگان دنیا را می بیند و مثل دیگران سخن می گوید. لیک با چشمی دیگر و زبانی دیگر.

از دیرباز قربانیِ زور بازوی همردیفان خود بوده و تاوان ظرافت هاي طبع و حساسیّت های روح خود را داده است. دربلنداي تاريخ از قلبش هزاران پرستوی امید کوچ کرده و درروحش هزاران ستارۀ عشق متولد شده. او را نشناخته اند که برطنابش می آویزند، از دردِ ناتوانی وفریاد در گلوگاهش خفه می کنند، از رنجِ بردباری.

ناشنیده ها شنیده و نادیده ها دیده و جز ایثارواستقامت صفتي بروزنداده.

واكنون در پر ادعاترین و متمدن ترین عصر تاریخ انساني برسكوي علم وايمان ایستاده است ومی گوید :

چرا در جامعۀ من زن نمی تواند به آزادی مرد راه برود؟ اگر در عصرگاهي زمستانی و شاید شبی پائیزی ، جز راه رفتن و سخن نگفتن با کسي و اندیشیدن در خلوت خیابانی کوتاه و پر خاطره ،گریزی برای تسکین زخم های پردردم نیست، چرا نباید چنین کنم؟ چرا نمی توان از بند این اندیشه های پوسیدۀ جاهلیت آزاد گشت ؟ چرا در این شهر بی در و پیکر و انبوه خیابان های بی سر و تهش، حتی کوچه ای را به قدم های خسته از پیمودن ِ بن بستهای بی شمار من،  اختصاص نداده اند ؟ چرا شهادت مرا از اینکه می بینم مردانی چگونه وقیحانه به دختران معصوم همسایه گستاخی می کنند و کوتاه هم نمي آيند، به هیچ نمی خرند؟ و چرا هنگامی که از این معضل بزرگ اجتماع حرف می زنم، به چشم ناپاک و ناپاکان مرا می نگرند؟ مگر دانایان قوم      نمی دانند که زنان در این اجتماع گسترده و کم عمق، جز به نگاه زیبا اندامان و زیبا چشمان و زیبا سخنان به نگاهی دیگر دیده نمی شوند ؟ محل و مکانی امني هم ندارد- چه ادارۀ محیط زیست، سالن سینمايا مرکز خرید و از همه بدتر گذرگاه پیاده روی خیابان های شلوغ و یا غمناک تر و اسفناک تر از آن، خیابانی خلوت- جائي که هرا نسانی، جدا از زن یا مرد بودنش، آرزو دارد دقایقی چند در آن قدم زندتا از هیاهوی دنیای پر غوغا ، هر چند برای مدتی کوتاه ، آسوده باشد.

آنچه زن را وادار به اعتراض نموده همین است که قدر اندیشه های رسايش را ندانسته اند و گوهر احساسات بلندش را نشناخته اند. که هنوز طرف مقابل و برابر مرد               نمي بينندش و یا باور نکرده اند که آنچه در وجود او نهفته و مستور است آن چیزی نیست که برای دقايق کوتاهِ خوشی و لذت و بی خیالی، از آن سود مي برند. که هر چه در وجود مرد به دست توانای پروردگار نهفته است، در خلقت زن نیزسرشته است. آری ، قبولش سخت دشوار است، ولی باید دید که در این عصر فن آوری و ارتباطات دیگر زور بازو و حرف درشت وخشونت – این یار ناسازگاز روح و جسم زن- خریداری ندارد. اين ها را باید در پستوی خانه، به عنوان شاهکار بی شرمانۀ انسان نادان و مغرور که یادگار عصر جاهلیت و منیّت است، نگه داشت و برای عبرت گرفتن ازآن، به فرزندان نشان داد و دانست و باور کرد که امروز هر آنچه را که مرد قادر به انجام دادن آن است زن نیزبرآن توانااست و چه بسا به یاری ظرافت طبع و حسّاسیّت و دقت نظر،  بهتر و کاملتر نیز آن را به انجام رساند.

جای بسی تأسف است که امروز جامعۀ اطراف ما آنچنان غرق در مادیّت و جسم پرستي شده است که نمی فهمد چطور قدر آنچه را دارد بداند و از صفات متعالی و والای انسانیِ ِهر فرد- چه زن و چه مرد- بهره برد و آن را بستاید. غافل از آنکه پرندۀ تیز پرواز تکامل و پیشرفت بشری جز به دو بال مساوی و پر توانِ زن و مرد نمی تواند بر فراز قلّه های بلند سرنوشت باشکوه خویش پرواز کند. که این پرنده را دو بال است و به ناچار برای پرواز، دوبال نیاز است. برای پریدن هر دو حیاتی است. مرد ، بی زن وجودی خالی است و زن ، بی مرد خانه ای تهی.  

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar