آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8696950
بازديدکنندگان : 6994717

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

به نداي قلبمان گوش كنيم چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط عزت الله-خ   
جمعه, 14 ارديبهشت 1386 15:36
تعداد بازدید :6539

 گام هاي سست من بر زمين کشيده مي شد و تنها به صداي موتورهايي که از اطرافم  مي گذشت توجّه داشتم تا اتّفاقي برايم نيفتد. به درب خانه رسيده، کليد را درقفل کرده، به خانه رفته و به طرف اتاقم حرکت کردم، وسايلم را گوشه اي انداختم و خود را روي مبل پرتاب کردم. در فکر بودم . ذهنم بسيار مشغول بود. نمي توانستم اين تفاوت ها را هضم کنم. چرا قانون همواره طرفدار پسران است!؟ چرا زنان نمي توانند از حق خود دفاع کنند؟ نه در ايران، بلکه در همه جاي دنيا اين بي عدالتي حکمفرماست. به اطرافم مي نگرم به راحتي تفاوت ها و بي عدالتي ها ملموس است. پسران به راحتي تا هر موقع شب که بخواهند خارج از خانه هستند و البتّه امنيّت نسبي دارند؛ امّا دختران چه؟ نه مي توانند و نه اجازه دارند؟

پسران اعتماد به نفس بالاتري دارند به طوري که به خود حتّي اجازه ي تمسخر خانم سوار بر ماشين را مي دهند يا حتّي او را احاطه مي کنند. اگرچه در اين مورد دختران ساکت نمي نشينند؛ امّا آمار نشان مي دهد که اعتماد به نفس دختران کمتر است. در مورد کار کردن نيز دختران حقوق ناچيزي در قبال کاري که انجام مي دهند دريافت مي کنند. اگرچه به نظر می رسد که این وضع فقط در ايران است، امّا در دنياي مثلاً آزاد هم اين بي عدالتي وجود دارد. اين همه بي بند و باري براي چيست؟ چرا زنان حاضر مي شوند عفت خود را در مقابل ديده هاي مردم به حراج گذارند؟ چرا؟ واقعاً چرا ؟

اين چراها در ذهن من مي گذرند بدون اينکه بتوانم پاسخي قانع کننده بيابم امّا . . . امّا جالب است گوشه هايي از قلبم نور اميدي تابيده و خيالم را راحت کرده و به من مي گويد که حقيقتي است که بايد بيشتر به آن توجّه کني، قلبم به من مي گويد: خالقي هست؛ او همه را مساوي آفريده؛ با همه ي بنده هايش مهربان است؛ همه را به خاطر محبّتش خلق کرده. سياست خدا محبّت است.

يقين دارم خدواند عادل است هنگامي که بنده اش او را صدا مي کند توجّهي به پسر و دختر بودنش ندارد؛ بلکه او را به عنوان مخلوقش اجابت مي کند. از صميم قلب و اعماق وجودم مطمئنم که او همه را دوست دارد، چه زن چه مرد.

نداي قلبم مانند شکفتن يک غنچه گل سرخ فکرم را باز مي کند؛ گويي که جاني تازه گرفتم از جاي خودم با تمام نيرو بلند مي شوم و از خدا مي خواهم که به من و تمام جوانان، دختران و پسران نيرو دهد تا بتوانيم اين نابرابري ها را کمتر کنيم و دنياي زيبايي بسازیم و داشته باشيم؛ چرا که معتقدم جوان تواند عالمي را به حرکت درآورد.  

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
شهلا |1387-6-30 06:25:19
اگه همه هم زنان و هم مردان به جنس مخالفشون به
عنوان تكميل كننده وجودشون نگاه مي كردند
اونوقت ديگه هيچ كس حاضر نبود ظلم كنه .
راضیه  - فرهنگهای غلت |1386-9-10 10:19:23
متاسفانه جامعه ما سطح فرهنگ وروابط اجتماعی
پایینی دارد واکثر مردم بجای درنظر گرفتن
انسانیت محبتب به همنوع و حترام به عقاید
دیگران از افکارو عقاید پوسیده قدیمی پیروی
میکنند البته اگر ادمهااز دانش علم و اگاهی
بالایی برخوردار باشند رفتارهای ناهنجار
اجتمایی کمتر اتفاق می افتد
محمود  - اعتمادبه نفس |1386-6-27 07:12:41
اگرزنان اعتمادبه نفس خودرا بالاببرند حتی
میتوانندبهترازمردهادرجامع ه به اصطلاح
اسلامی زندگی کنندوازحق خوددفاع كنند
شكيبا |1386-2-25 15:42:44
متأسفانه بسياري قلبها چنين ندايي را
نمي‌شوند. چه چيزي قلب آنها را ناشنوا كرده
است؟

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar