كاهش سرعت يا افزايش آن؟ چاپ
مقالات شما
سه شنبه, 12 دی 1385 15:39
تعداد بازدید :4412

كاهش سرعت براي اينترنت پر سرعت در ايران.

اين تيتر يك خبر است. خبري كه بسياري را به تكاپو واداشته است.

همواره پشت كارهاي بزرگ و به وجود آمدن يك ابزار و وسيله براي سرعت و راحتي هرچه بيشتر انسان فكرهاي مثبت و منفي فراواني وجود داردكه گاهي قوت فكرهاي مثبت بيشتر و گاهي كمتر است.ولي در طول تاريخ بودند افرادي كه ابزارهايي را به وجود آوردند كه موجب تخريب افكار و جهان امروز شد.

آري هميشه اينگونه بوده است. هميشه از همه چيز مي توان هم در جهت مثبت و هم در جهت منفي استفاده نمود. اما هميشه اين سؤال مطرح است كه آيا آن وسيله خوب است يا بد؟ يكي از اين ابزار رايانه و اگر بهتر بگوييم اينترنت است،كه انسان با به وجود آوردن آن گام مهمي را در عرصه ي تكنولوژي و پيشرفت علم برداشت، اما امروزه مي بينيم كه اين تكنولوژي ساخته ي دست انسان چگونه بسياري از جوامع را به فساد اخلاقي دچار نموده است. پس چه كنيم؟ آيا اينترنت كه امروزه نياز هر جامعه ايست مناسب است يا خير؟

چيزي كه مهم است چگونه استفاده كردن از تكنولوژي ست.چيزي كه مهم است ديدگاه ما نسبت به استفاده از آن است. چيزي كه مهم است فرهنگ سازي جامعه نسبت به بكار بردن آن است. مهم اين نيست كه راهي را پيدا كنيم تا جوانان يك جامعه را از آن دور نماييم تنها به دليل اينكه ممكن است تعدادي افراد سودجو آن را در جهت منافع خود به كار گيرند چرا كه كم نيستند مزايايي كه اينترنت و استفاده از آن مي تواند داشته باشد و شايد امروزه پيشرفت هر ملت و هر جامعه اي به آن متكي ست بلكه مهم اين است كه جوانان خود را از مزاياي آن آگاه سازيم و روش استفاده ي صحيح از اينترنت را در جامعه پايه گذاري كنيم و گسترش دهيم.زيرا كه اينترنت تنها، وسيله ايست براي ايجاد ناهنجاري هاي اخلاقي و پايه و اساس اين ناهنجاري ها در فكر آدمي ست. چرا كه مطمئناً اگر اينترنت نبود انسان وسيله ي ديگري براي اعمال افكار خود به وجود مي آورد و مشكلات روز به روز افزايش مي يافت. پس بياييم افكار را تغيير دهيم. بياييم علم را با دين همگام كرده و در جهتي مثبت گام برداريم. بياييم اينترنت و امثال آن را وسيله اي كنيم در جهت تقويت اخلاقيات و به همراه آن علم.

پس كم كردن سرعت اينترنت پر سرعت نه تنها دردي از درد هاي بشري را دوا نمي كند بلكه انگيزه ي جوانان را به سوي فسادهاي اخلاقي بيشتر نموده و موجب مي شود از طرق مختلف ديگري به افكار خود جامه ي عمل بپوشانند.

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
eblis  - s |1386-11-15 11:17:32
خوب بود

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."