دگرگونی قلوب چاپ
يكشنبه, 28 بهمن -2 00:00
تعداد بازدید :3827

ما خودمان را متقاعد می کنیم به این که زندگی بهتر خواهد شد وقتی که ازدواج کنیم و خانواده ای تشکیل دهیم. سپس سرخورده و ناامید می شویم چرا که بچه های ما کوچک هستند و به توجه دائمی نیاز دارند، پس به امید آینده بهتری هستیم تا آنها بزرگ شوند. بعد که به سن نوجوانی رسیدند و ما درگیر مشکلات آن ها هستیم آرزوی گذشتن آن ها از سن بحرانی و فردای شادتری را داریم . . . به خودمان وعده می دهیم زندگی بهتری را . . . وقتی من و همسرم با هم تلاش کنیم ، تا ماشین بهتری تهیه کنیم، تا به مسافرت تفریحی برویم، تا . . . بالاخره بازنشسته می شویم.

حقیقت این است که هیچ زمانی برای شاد بودن بهتر از زمان حال نیست. زندگی همیشه پر از درگیری و سعی و تلاش است. چه بهتر قدرت رویارویی با آنها را داشته باشیم و علی رغم تمام مشکلات تصمیم بگیریم شاد زندگی کنیم.

برای مدت مدیدی به نظر هر کسی می رسد که زندگی واقعی را باید از جایی شروع کرد، ولی همیشه موانعی سر راه وجود دارد.

تجربیات سختی که باید از سر گذراند،

کارهایی که باید به سرانجام برسد،

زمانی که باید صرف انجام کاری شود،

قبضی که باید پرداخت شود، سپس . . . تازه زندگی آغاز خواهد شد. این عقاید کمک کرد بفهمم : هیچ جاده ای تا سعادت و خوشبختی نیست، بلکه خوشبختی همان راه و لحظه های زندگی است که طی می کنیم.

پس از تمام لحظات زندگیت لذت ببر . . . کافیست در انتظار بودن برای اتمام تحصیلات یا شروع آن، به دست آوردن پول یا خرج کردن آن، برای کاری را شروع کردن، برای ازدواج، برای یک روز تعطیل، خرید ماشین جدید، دادن قرض ها، برای بهار، تابستان، پاییز و زمستان، برای اول ماه، پانزدهم ماه، برای آهنگی که قراره از رادیو پخش بشه، برای مردن، برای دوباره زنده شدن . . . قبل از این که تصمیم بگیری شاد باشی.

شاد بودن یک سفر طولانی است، نه یک مقصد

هیچ زمانی برای شاد بودن بهتر از زمان حال نیست. . .

زندگی کن و از تمام لحظاتش لذت ببر.

آیا به خاطر می آوری نام پنج نفر از ثروتمندترین اشخاص جهان، پنج شخصی که در سالهای اخیر ملکه زیبایی شده اند یا ده نفر از کسانی که جایزه نوبل را برده اند، یا حتی ده هنرپیشه ای که اسکار گرفته اند . . . نسبتاً مشکل است. هیچ کس به خاطر نمی آورد.

تشویق ها پایان می پذیرد . . . مدال ها را گرد و غبار فرا می گیرد . . . و برنده ها خیلی زود فراموش می شوند.

ولی اکنون ببین آیا به خاطر می آوری : نام سه معلمی که در پیشرفت تحصیلی تو نقش موثری داشته اند، سه نفر از دوستانت که در زمان احتیاج به تو کمک کرده اند، یا انسان هایی که احساس خاص و زیبایی را در قلب تو به وجود آورده اند، یا اسم پنج نفر از کسانی که مایل هستی اوقات فراغت خود را با آن ها بگذرانی.

جواب دادن خیلی بی دردسر و راحت است. نه؟

کسانی که به زندگی تو معنا بخشیده اند، جزو مشهورترین و بالاترین افراد دنیا نیستند، آن ها ثروت زیادی ندارند یا مدال و جایزه مهمی به دست نیاورده اند، ولی . . . آن ها کسانی هستند که مراقب تو اند و از تو مراقبت می کنند، کسانی که مهم نیست چگونه، ولی در کنار تو می مانند.

مدتی درباره آن فکر کن . . . زندگی خیلی کوتاه است . . . و تو، در کدام لیست از کسانی که نام بردم هستی؟ آیا می دانی؟

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."