آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8697491
بازديدکنندگان : 6995251

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

بيائيد با مذهب آشتي كنيم چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط شيوا-ا   
سه شنبه, 27 آذر 1386 23:49
تعداد بازدید :6740

افسردگی امروز در جهان به عنوان یکی از بیماریهای قرن معرفی شده است و در دوران نوجوانی و جوانی و بيشترين لطمات مشکلات و عواقب را خواهد داشت. پناه اوردن جوانان و نوجوانان به استعمال مواد مخدر دخانیات و مشروبات الکلی یکی از پیامد های این بیماری است. فردی که دارای احساسات و تفکرات منفی است خود را نسبت به دنیای پیرامون، شکست خورده و ناتوان می پندارد و همه چیز را برای خود تمام شده می انگارد و هم چنین توانمندی خود را ضعیف می پندارد و به دنبال راه حلی آسان و بدون زحمت می گردد تا خود را به آرامش برساند و برای لحظه ای از دردهای روحی فارغ شود.

جوان با مصرف مواد مخدر نیاز روانی خود را تامین شده می داند و رفته رفته ناخواسته در دنیای اعتیاد مواد مخدر گرفتار می شود. محققان موءسسه ءگالوپ اشاره کرده اند که اکثر جوانان افسرده از نبود یک دیدگاه مذهبی و اعتقادی رنج می برند. روانکاوان و روانشناسان این موءسسه در مورد بیش از هزار نفر از این افراد با دادن یک فیلتر مذهبی توانستند حدود 850 نفر از آنان را از حالت افسردگی مزمن و دلهره ی شدید نجات دهند. آنها اعلام کردند اگر دیدگاه صحیح مذهبی به جوانان داده شود آنها کمتر به سوی مواد مخدر و مشروبات الکلی و روابط نا مشروع کشیده خواهند شد . ما جوانان می توانیم عواطف روحانی خود را بوسیله دعا و مناجات و تفکر بر انگیخته وآن را پرورش دهیم. قبل از هر چیز روح انسان تقویت می گردد و این تقویت و تغذیه ی روح بوسیله دعا و مناجات تاءمین می شود؛ زیرا بيماريهايي که ناشی از عوامل روحی است مطمئنا با معالجات روحانی علاج می یابد. هر چه انسان به سوی کمال روحانی پیش رود اندیشمند تر می گردد و می تواند بهتر خود را از گرداب امراض روحی نجات دهد . از دعا و مناجات به منظور شفای روحانی خود بهره بگیریم . زیرا  دعا و مناجات در تعمیق حیات روحانی فرد تأثیر فراوانی دارد . کلمات ملهمه از مظاهر ظهور و نفوس مقدسه دارای قوه ای روحانی می باشد که موجب شفا و آرامش قلب انسان می گردد. دعا و مناجاتی که با روح خلوص و وفا خوانده شود جاذب نیروی روحانی است. اگر با خلوص نیت و با سوز و گداز به راز و نیاز با معشوق روحانی خویش دمساز گردیم با منبع فیض الهی ارتباط برقرار می کنیم. قدرت و شفقت الهی تائیدات را به ما رسانده و پیشرفت و ترقی و تعالی ما در مراتب حیات ممکن می- گردد. باواسطه ی دعا و مناجات، فرد عطش روحانی می یابد این عطش سبب می گردد تا او در مورد حیات و مقصد از خلقت خویش بيانديشد. آنگاه دیگر به منهیات روی نمی اورد و توانائی روحی او مضاعف گشته اراده ای قوی در خود می یابد. بیائید به آینده بنگریم؛ به آینده ای که پیش روی ما است؛ به آینده ائی که ما می توانیم نقش اساسی در سازندگی آن داشته باشیم. پس خود را فدای لذات زود گذر و آنی نکنیم. نجات ما به دست خود ماست. حضرت بهاء الله می فرمایند :"شخص مجاهد باید در اسحار به اذکار مشغول شود و به تمام همت و اقتدار در طلب آن نگار کوشد. غفلت را به نار حب و ذکر بسوزاند."

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
saeed |1386-7-29 07:30:06
اصلا خوب نبود چون من چیزه دیگه میخواستم تو
این متن چیزه دیگه ای
taha_nazari |1386-5-9 10:29:36
مقاله زیبایی بود. بزرگترین مشکل جوانان
امروز مملکت ما هم نداشتن ریشه های مذهبی است.
اینکه جوانان روز به روز بیشتر به سمت ارضای
هوس های خود می روند، و یا جوانانی که افسرده
می شوند و گاه دست به خودکشی می زنند ناشی از
همین دور بودن از مذهب است.
شكيبا |1386-3-13 08:52:27
شيوا جان، به نكتهء خيلي مهمي پرداخته‌اي.
خيلي ممنون. فكر مي‌كني كسي كه احساسات
روحاني نداشته باشد با خواندن دعا مي‌تواند
اين احساسات را پيدا كند، يا بايد اول احساسات
روحاني داشت و بعد دعا خواند؟ شايد حضور در
مراسم دعاهاي دسته‌جمعي بتواند اثر بيشتري
داشته باشد و روحانيت ديگران بر فرد اثر
بگذارد. نظر شما چيست؟
ناشناس |1386-3-10 02:16:58
شیوا جان عالی بود
از طرف یاسمن توهم مقاله ی من را بخوان( اولین
روز
کلاس پنجم )نمی
دانم خواندی با نه؟

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar