آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8800572
بازديدکنندگان : 7091841

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

لزوم وجود اديان
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
پرتو اميد
جواهر وجود انسان
درد دل
ارزش زندگي و جنگ
قاچاقچي بيداردل
حيات نسل جوان ازديدگاه اخلاقي
چرا نماز می خوانیم؟
دین و علم
علم حقيقي
شاه کلید موفقیت
تجمل : راحتی یا اسارت؟
کدام مهمترین بود؟
نظري به توافق علم و دين
علم به تنهايي؟
یک اتفاق ساده
آسمانهانشانه ی بزرگی من است...
محبت
اکسیر
وحدت ادیان، امّا چگونه ؟
آیا علم می تواند خلاء روحانی ما را پر کند ؟
آمال
مهرجانان
نور رو پيدا كرديد؟
شيك بپوشيم اما....
دین و دنیای جدید
آرسنال 6- لیورپول3
شهرخالي است زعشاق
توانسانی یاشیطان؟
شعرفاصله
دین گریزی
درزيرآفتاب
خودتان بخوانید
به نام دوست دارانسان ها
سياست و پرسشهاي يك جوان-2
مهرانورازآن کشوردرخشید
نهایت ظلمت وبدایت نور
ردپا
همچون خدا
زندگی شیرین است
پائیز
ازکجاآمده ام ، آمدنم بهرچه بود؟
یگانه پرستی در دیانت بهایی
گفتگويي باخودم درايام صيام
راه حقیقت
رازونياز
قانون سوم نيوتن يامسيح؟
عشق آفرينان لحظه ها

مطالب خواندنی از منابع دیگر

کدام مهمترین بود؟ چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 08 آذر 1385 10:03
تعداد بازدید :5555

همیشه انسان، مخصوصاً اگر جوان باشد، گمان می کند که در هر برهه از زمان مسئله ومشکلی که با آن مواجه است سخت ترین و مهمترین مسئلۀ دنیاست و دیگر وخیم تر و حساس تر از شرایط او پیش نخواهد آمد. با این تصور و گمان در بحران خود غوطه ور می شود و با هر موج تکانی مي خوردو در هرگرداب چرخشی می نماید؛ پیش می رود و پس و زمان نیز با او به پیش می تازد- وبه راستی چه خوب است که زمان می گذرد- در نهایت، بحران او یا وخیم تر شده است و یا به پیروزی انجامیده؛ که البته با نوع تفکر و اندیشه ای که در آغاز بیان شد، بعید می دانم پیروزی اي درکار باشد. پس از سپری شدن زمان ، هفته ها ، ماه ها و سال ها ، و با پیش آمدن مسائل و مشکلات جدیدتر و پیچیده تر، تازه متوجه می شود که روزها و ماه ها ی عمر خود را به چه چیزهای بیهوده ای هدر داده است؛ چه غصه ها که برای هیچ خورده و چه اشک ها که برای پوچ ریخته. آیا به راستی آنچه روزگاری ذهن او را فلج کرده و از پویایی و تعالی باز داشته بود، اصلا ارزشي داشته است؟ ازهمان ارزش هاي دیرین؟ آیا اصلاً اثری از آن باقی مانده است ؟ و آیا او به خاطر آن چه بهایی را پرداخته است ؟

جوانی می گفت روزی فکر می کردم همۀ جهان خلاصه می شد در آنچه که من می پنداشتم. کسی را دوست مي داشتم اما همه چیز و هیچ چیز دست به دست هم داده، مرا از رسیدن به او باز داشتند. در حیرت و حسرت گرفتار بودم و مانند بیماری دراحتضار. حال 7 سال گذشته است. تصور می کنم جهان کنونی ام بسیار بزرگتر از آن دنیای پیشین است، با هزاران پنجره که در انتظار گشوده شدن هستند تا بتوانم از پیلۀ کوچک خود بیرون آمده، دنیای حقیقی را ببینم. شاید آن زمان حاضر بودم همه چیز را فدای کسی نمایم که دوستش داشتم و مهمترین چیز برایم همین بود و بس ، اصلاً چیز مهم دیگری وجود نداشت و در آن موقع به راستی همین برایم ارزشمند بود؛ ولی ای کاش آن آب زلال احساس را به پای گیاهی تشنه ریخته بودم؛  تا بلکه ساعات گرانقدر روزگار دیرین به گونه ای که سزاوارتر بود، می گذشت.

البته این تنها یک طوفان از آن همه ای است که قلب جوان را به طپش هایی سخت و تند وا میدارد و ریشه های نااستوار وجودش را به لرزه در می آورد.

به راستی مهمترین کدام است ؟

برای جوانی که برای نخستین بار باید تجربه نماید :عشق ، کار ، تحصیل و یا رخوت و بیهودگی؟ ویا شاید هم چیزی هست که فراتر از همه،  به هر چیز و هر کس رنگی زیبا و پر بها می زند؛  حقیقتی والاتر از عشق های این جهانی و تحصیلات آن چنانی؛ مفهومی که به همۀ آنچه می بینیم و با آنیم جلا می دهد؛ جلایی از آبی پاک آسماني، ازکمال و تعالی.

آیا چیزی هست که بتواند در هر زمان و در هنگامۀ هر مشکل، تعیین کند که مهمترین کدام است ؟ نیرویی که انگار اگر باشد و ریسمانی که شاید اگر به آن چنگ زده شود، می تواند دست های جوان ما را بگیرد و ما را یک پله بالاتر از آنچه هستیم و بوده ایم قرار دهد تا بتوانیم از بالا خوب ببینیم و قضاوت کنیم که در نبرد اولویت ها و مهمترین ها ، آنچه بااهمیت ترین است چیست؟ البته كه بایدچنین چیزی وجود داشته باشد؛ اگر به قلب خود رجوع نماییم که جایگاه حقیقی اوست ؛ اگر به تاریخ بنگریم که آینۀ تمام نمای اوست و اگر بخواهیم که با انصاف باشیم.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar