آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8800328
بازديدکنندگان : 7091597

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

لزوم وجود اديان
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
پرتو اميد
جواهر وجود انسان
درد دل
ارزش زندگي و جنگ
قاچاقچي بيداردل
حيات نسل جوان ازديدگاه اخلاقي
چرا نماز می خوانیم؟
دین و علم
علم حقيقي
شاه کلید موفقیت
تجمل : راحتی یا اسارت؟
کدام مهمترین بود؟
نظري به توافق علم و دين
علم به تنهايي؟
یک اتفاق ساده
آسمانهانشانه ی بزرگی من است...
محبت
اکسیر
وحدت ادیان، امّا چگونه ؟
آیا علم می تواند خلاء روحانی ما را پر کند ؟
آمال
مهرجانان
نور رو پيدا كرديد؟
شيك بپوشيم اما....
دین و دنیای جدید
آرسنال 6- لیورپول3
شهرخالي است زعشاق
توانسانی یاشیطان؟
شعرفاصله
دین گریزی
درزيرآفتاب
خودتان بخوانید
به نام دوست دارانسان ها
سياست و پرسشهاي يك جوان-2
مهرانورازآن کشوردرخشید
نهایت ظلمت وبدایت نور
ردپا
همچون خدا
زندگی شیرین است
پائیز
ازکجاآمده ام ، آمدنم بهرچه بود؟
یگانه پرستی در دیانت بهایی
گفتگويي باخودم درايام صيام
راه حقیقت
رازونياز
قانون سوم نيوتن يامسيح؟
عشق آفرينان لحظه ها

مطالب خواندنی از منابع دیگر

بهترین هدایت چاپ پست الكترونيكي
پنجشنبه, 05 مهر 1386 13:41
تعداد بازدید :6591

لحظه ای بایست! دنیا به کجا می رود ؟ این همه انسان به کدام سمت و به سوی کدامین هدف در حال دویدن هستند؟و... آیا تا حال با خود اندیشیده ای که آنچه امروزه مردم می پرستند، نجات دهنده ی آنهاست یا نه؟ آیا این همه جنگ و ستیز نهایتاً اتحاد و دوستی را به ما می دهد؟ آیا کودکان و نوجوانان امروز ما آینده درخشانی را به دفتر تاریخ هدیه می دهند؟ و آیا های دیگر که هر کدام جواب هایی دارند که فقط به اندیشه و عمل نیازمند است.

شاید دنیایی که می خواهم برایت بازگو کنم، دنیايی خیالی به نظربیاید؛ ولی بعضی از خیالها به وقوع می پیوندند، فقط کافی است قدری به خود آییم.

 همه ي ما شعار می دهیم که کودکان ما آینده سازان فردا هستند و این جهان بزرگ را با همه ی خرابیهای فعلی می خواهیم که تقدیمشان کنیم، تا شاید آنها کارهایی که ما نکرده ایم را انجام دهند؛ با وجود اینکه آنها با حرفهایی چون بمب، جنگ،ویرانی و مرگ پرورش یافته اند و در گهواره ی تلافی ها وحسادت ها بزرگ شده اند؛ پس چطور این انتظار را از آنها داریم؟ما غافل از آنیم که تربیتی هم هست که به او گذشت،مهربانی،سخاوت و فدا شدن در راه عشق به خدا را بیاموزد. آری این تربیت است که فرزند ما را که عزیزترین ماست از گرداب آلودگی ها نجات می بخشد.این گردابِ مشکلات، همه وهمه از عدم تربیت است.

 چرا رسانه ها انسان را طوری تصویرمی کنند که او را از مقام والایی که خداوند به او عطا کرده محروم مانده، آیا این مقام اشرف مخلوقات است که خود را بازیچه ی هر فکر و هر اندیشه ای بکند و خود را به جهانیان نمایش دهد؟

 تک تک ما به مربی دلسوزی محتاجیم که ما را در راه بهترین ها هدایت کند. به همین علت است که وقتی ما پا به این دنیا می گذاریم، خداوند روح و جسم ما را در دستان گرم پدر ودر آغوش آرامش بخش مادر به امانت می گذارد. پدر و مادر با از خود گذشتگی تمام، ما را در میان این آلودگی ها پرورش می دهند؛ تا پاک و مطهر به ستایش پروردگار بپردازیم، مانندنیلوفر آبی که در کمال زیبایی وطهارت در میان مرداب به وجود می آیدو خدا را به خاطر به وجود آمدنش می ستاید.

 ولی دوست من، دنیای بزرگ ما دستخوش تغییرات وتحولات بزرگی است. این دنیا  در هر زمان مبتلا به دردی است که درمان خودش را دارد و فقط خالق اوست که می تواند درد او را بشناسد و بنا به آن درد نسخه ای را بپیچد و تقدیم مربیانی کند که روح خداوندی درآنها دمیده و تنها آرزویی که در سینه دارند، درمان هر یک از انسانهایی است که بر روی زمین زندگی می کنند و انسان بی خبر از آنکه درمان دردش آمده واو به گمان خود دارو را زهر می بیند،آیا خداوند کسی را که به خاطر حب خود خلق کرده به او زهر می بخشد؟

آری این پیامبرانند که بزرگترین هدایت کننده و مربی انسانها هستند و چیزی را که در دست دارند برای تمام عالمیان است و داروی تمام بلاهای روی زمین.

 انسان به عنوان بالاترین مخلوق خداوندکه روح خالقش در او دمیده شده نیاز به تربیتی دارد که این روح فارغ از امیال دنیوی را مصون دارد. خداوند که کمال تمام فضیلت ها است و هر چیزی را دارا است. پس روح ما آئینه ی تمام نمای این خوبیها است؛ فقط کافی است آنها را بشناسیم و آنها را در وجودمان تربیت نمائیم. هر انسانی می تواند با چنگ زدن به این خوبی ها مقام انسانیت را در قلب و روح خود که تنها جایگاهی است که خداوند در آن قرار دارد به دست آورد و در این زمان است که هم مردم از او راضی و هم خدای او از او راضی است، ودر اینجاست که خداوند به خود می گوید" تبارک الله احسن الخالقین"

 بله دوست من،آنچنان هم که تصور می کردی، جهانی که من از آن گفتم دست نیافتنی هم نیست؛ بلکه آن دنیایی بود که هر یک از ما با تمام وجود خواهان آن هستیم، فقط نمی دانیم که از کجا باید شروع کنیم و آن را پیدا نمائیم و غافل از آنیم که ظهور این دنیا در وجود نازنین هر یک از ما قرار گرفته شده تا بیابیم و این هدیه ی خداوندی را که از روی فضل وموهبت اوبر ما مبذول شده به دیگران نیز بشناسانیم، این شناخت و عمل همه ی ماست که جهان را بهشت برین می سازد.  

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar