آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8852528
بازديدکنندگان : 7139398

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

لزوم وجود اديان
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
پرتو اميد
جواهر وجود انسان
درد دل
ارزش زندگي و جنگ
قاچاقچي بيداردل
حيات نسل جوان ازديدگاه اخلاقي
چرا نماز می خوانیم؟
دین و علم
علم حقيقي
شاه کلید موفقیت
تجمل : راحتی یا اسارت؟
کدام مهمترین بود؟
نظري به توافق علم و دين
علم به تنهايي؟
یک اتفاق ساده
آسمانهانشانه ی بزرگی من است...
محبت
اکسیر
وحدت ادیان، امّا چگونه ؟
آیا علم می تواند خلاء روحانی ما را پر کند ؟
آمال
مهرجانان
نور رو پيدا كرديد؟
شيك بپوشيم اما....
دین و دنیای جدید
آرسنال 6- لیورپول3
شهرخالي است زعشاق
توانسانی یاشیطان؟
شعرفاصله
دین گریزی
درزيرآفتاب
خودتان بخوانید
به نام دوست دارانسان ها
سياست و پرسشهاي يك جوان-2
مهرانورازآن کشوردرخشید
نهایت ظلمت وبدایت نور
ردپا
همچون خدا
زندگی شیرین است
پائیز
ازکجاآمده ام ، آمدنم بهرچه بود؟
یگانه پرستی در دیانت بهایی
گفتگويي باخودم درايام صيام
راه حقیقت
رازونياز
قانون سوم نيوتن يامسيح؟
عشق آفرينان لحظه ها

مطالب خواندنی از منابع دیگر

توانسانی یاشیطان؟ چاپ پست الكترونيكي
دوشنبه, 23 مهر 1386 11:44
تعداد بازدید :6279

وقتی بعد از افطار می نشینی پای تلویزیون به ذهنت هم خطور نمی کند که قرار است تا چند دقیقه بعد شیطان جلوی چشمت ظاهر شود و در قالب یک انسان عادی غیب شود و تغییر قیافه دهد. البته هیچ کس منکر وجود شیطان نمی شود. چه که اگر شیطانی وجود نداشت این همه گناه بزرگ و کوچک هم رخ نمی داد، ولی نکته مهم این است که این شیطان کجاست؟ چه شکلی است؟ کی ظاهر می شود؟ و چگونه باید او را تشخیص داد؟

ظاهر شدن شیطان ارتباط مستقیم با نحوه عمل و تفکر ما دارد. ما خودمان شیطان را صدا می زنیم. راستش را بخواهید از جای دوری هم نمی خواهد بیاید. زمزمه هم که بکنیم می شنود. چون شیطان چیزی جز نفس امّاره خودمان نیست. این که شیطان فرشته ای بد ذات است که از خداوند سرپیچی نموده و از درگاه خدا اخراج شده و این که عهد کرده تا ابد انسان ها را فریب دهد داستانی نمادین است که سال ها پیش، و در حد فهم مردم آن زمان گفته شده، تا مراقب باشند و به وسوسه های این دنیا آلوده نشوند.

اما خوب می دانیم که انسان مختار است و حق انتخاب دارد. این خود انسان است که تصمیم می گیرد در راه صحیح قدم گذارد یا از بیراهه رود. شاید بعضی عوامل محیطی در این تصمیم دخیل باشند و به عبارتی "او را گول بزنند"، اما نهایتاً این خود انسان است که با استفاده از عقل و قلبش دست به انتخاب می زند. دور شدن او از خداوند یا نزدیکی او به حق، نتیجه مستقیم اعمال اوست. اگر در راه مستقیم به سمت خداوند استقامت کند و در برابر لغزش ها خودش را کنترل کند بیشتر و بیشتر به خداوند نزدیک می شود و اگر در برابر شیطان وجودش تسلیم شود و دل به لذت ها و خوشی های این دنیا سپارد و روحش را فراموش کند، آن قدر از رحمت خداوند فاصله می گیرد که از هزار بار سوختن در آتش، عذاب آورتر خواهد بود، گرچه ممکن است در این دنیا متوجه زحمت و عذاب این دوری نشود اما زمانی که پرده های زمینی از جلوی چشمش برداشته شود حقیقت را در می یابد. زمانی که برای پشیمانی دیر است.

ای کاش قلب ما با آلودگی های این جهان کدر نشده باشد تا بتوانیم تشخیص دهیم که در شاهراه حق و حقیقت هستیم یا به کج راهه گمراهی وارد شده ایم. نکته اصلی این است که هر کسی در این راه باید خودش چشم به جاده داشته باشد و مراقب باشد که به بیراهه نرود. صحیح نیست که از دیگری بخواهیم مراقب باشد و خودمان با خیال آسوده بخوابیم. چون شاید زمانی که بیدار شدیم خودمان را در بیابان حسرت تک و تنها بیابیم! و بازگشت برایمان مشکل باشد.حقیقت را باید با چشم خودمان ببینیم نه با چشم دیگری.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
سپیدار |1386-8-15 15:47:18
جرویس عزیز از لطفی که نسبت به مقاله داشتی بی
نهایت ممنونم. پیام پرمهرت مرا سرشار از شادی
نمود. موفق و پیروز باشی
jervis  - ali bood |1386-8-11 14:42:56
اگر در برابر شیطان وجودش تسلیم شود و دل به
لذت ها و خوشی های این دنیا سپارد و روحش را
فراموش کند، آن قدر از رحمت خداوند فاصله می
گیرد که از هزار بار سوختن در آتش، عذاب آورتر
خواهد بود، kheili ali bood man asheghe in ghesmatesham......albate
bebakhshid man ye khoorde dir nazar midam chon taze ba site shoma ashna shodam

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar