آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8852448
بازديدکنندگان : 7139318

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

غبار روي صفحه مانيتور و تلويزيون از سمي ترين و آلوده‌ترين غبارهاست. چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 24 مهر 1387 02:41
تعداد بازدید :7191

به نقل از سايت اطلاعاتي فني ايران، پژوهشگران معتقدند، غبار روي مانيتور رايانه‌ها داراي مواد شيميايي موثر در بروز عارضه‌هاي گوناگون از قبيل اختلال در توليد مثل و بيماري‌هاي عصبي است که مي‌تواند بسيار خطرآفرين باشد‌. اين غبارها در مانيتورهاي صفحه مسطح يا در اصطلاح فلت بسيار سمي‌تر است.
پژوهشگران توصيه کردند کاربران رايانه از تماس دست با صفحه مانيتور خودداري کنند يا يا يک روز در ميان صفحه آن را با دستمال مرطوب پاک کنند

غبار روی ‎ صفحه ‎ مانیتور وتلویزیون سمی ‎ ترین ‎‎ و آلوده ‎ ترین غبارها است ‎ . به ‎‎ گزارش ‎ شبكه خبر، پژوهشگران ‎ معتقـدنـد، غبار روی ‎‎ مانیتور رایانه ‎ هـا دارای مـواد شیمیایی ‎ موثر در بروز اختلال ‎‎ تولید مثـل و بیماریهای ‎ عصبی ‎‎ است ‎ كه ‎ میتـوانـد بـسیـار خطرآفرین ‎ باشد. این ‎ غبارها درمانیتورهای ‎ صفحـه ‎ مسـطح ‎ یـا دراصطلاح ‎ فلت ‎‎ flat بسیار سمی ‎ تر است. پژوهشگران ‎‎ توصیه ‎‎ كردند كاربران رایانه از تماس ‎ دست ‎ با صفحه ‎ مانیتور خودداری ‎ كنند و یا هر یـك ‎ روز در میـان ‎‎ صـفحـه ‎ آن را بـا دستمال ‎ مرطوب ‎ پاك ‎ كنند.

راه‌حل مقابله با سم صفحه مانيتور
در پي درج خبري با عنوان «غبار روي صحفه مانيتور، سمي است»، شركت « ماديران » از توليدكنندگان مانيتور، اعلام كرد: در اصل قضيه سمي بودن غبار روي شيشه تلويزيون و مانيتور، هيچ شكي وجود ندارد. بايد دانست كه مواد سمي، عمدتا روي مانيتورها و تلويزيون‌هاي CRT و يا به اصطلاح لامپي تجمع مي‌كنند و مانيتورهاي LCD از اين لحاظ بي‌خطرند.
اين اتفاق، به دليل الكتريسيته ساكن توليدشده روي سطح بيروني لامپ تصوير اين‌گونه نمايشگرها رخ مي‌دهد.
مدتهاست دستورالعمل تميز كردن صفحه نمايش مانيتورها در داخل كارتن‌هاي محصولات قرار مي‌گيرد. كاربران براي تميز كردن صفحه نمايش مانيتورهاي CRT (لامپي) مي‌توانند محلولي از 90 درصد مايع شيشه‌پاك‌كن و 10 درصد الكل صنعتي تهيه كرده و با يك دستمال كاملا نخي آغشته به اين محلول، صفحه نمايش را تميز كنند سپس با يك دستمال نخي ديگر، صفحه مانيتور را كاملا خشك كرده تا لكه‌اي باقي نماند.

خوب فكرمي كنم در ادامه بيان نكاتي درباره تهيه مانيتور خالي از لطف نيست

نکاتی دررابطه با تهیه مانیتور

نوشته شده در تاريخ : چهارشنبه,22 آذر 1382

منبع : SAKHA RAVESH CO

موارد عمومی
بررسی قبل از انتخاب : مانيتور از جمله تجهيزات سخت افزاری است که پس از انتخاب ، چندين سال در کنار ما بوده و از آن استفاده خواهد شد ، بنابراين لازم است در زمان انتخاب آن بررسی لازم و جامعی صورت پذيرد. انتخاب نامناسب يک مانيـتور می تواند در درازمدت آسيب جدی را متوجه چشمان کاربر نمايد. در زمان انتخاب يک مانيـتور ، لازم است از ضمانت نامه آن اطمينان حاصل نموده و کيفيت آن بصورت عملی بررسی گردد .
انتخاب يک مانيتور با محدوده ديد مناسب : مانـيتور انتخابی ، می بايست دارای محدوده ديد قابل قبول و متناسب با نوع نياز کاربران باشد . مانيتورهای نوزده اينچ CRT و هفده اينچ CRT دارای محدوده قابل ديد مناسبی در ارتباط با اکثر کاربردها می باشند .
استفاده از فضای بيشتر با استفاده از دو مانيتور. در صورتيکه نوع استفاده از کامپيوتر بگونه ای است که ضرورت وجود يک محدوده ديد بيشتر وجود داشته باشد، می توان از دو مانیتور كوچك در مقابل یك مانیتور بزرگ استفاده نمود. در اين رابطه می بايست كارت گرافیك دارای پتانسيل ارسال دو تصوير همزمان بر روی دو مانيـتورباشد .بدين ترتيب ،می توان دو تصویر جداگانه از یك كامپیوتررا بر روی دو مانیتورمشاهده نمود .
استفاده از پورت های USB : با استفاده از پورت های USB ، می توان بسادگی و بسرعت تجهيزات جانبی رابه کامپيوتر متصل نمود.در برخی مانيتورها ، تعدادی پورت USB از نوع USB 1.1 یا USB 2 تعبيه شده است .پورت های USB 1.1 دارای سرعت انتقال کمتری نسبت به USB 2.0 بوده و از آنان بمنظور اتصال تجهيزاتی نظير صفحه کليد و موس استفاده می گردد. از پورت های USB 2.0 ، می توان بمنظور اتصال تجهیزاتی نظير رايتر و يا هارد ديسک ها استفاده نمود . ( امکان استفاده از تجهيزات فوق توسط پورت USB 1.1 نيز وجود خواهد داشت ، در چنين موادی سرعت کاهش پيدا خواهد کرد ).
استفاده از مانيتورهای دارای بلندگو در صورت نياز. استفاده از مانيتورهائی که دارای بلندگو می باشند ، صرفه جوئی در فضای ميز کاری شما را بدنبال خواهد داشت . کيفيت صدا در بلندگوهای فوق ، بسيار بالا نمی باشد . بنابراين در صورتيکه از جمله کاربرانی می باشيد که کيفيت صدا برای شما حائز اهميت است، می توانيد اين نوع از مانيتورها را انتخاب نکرده و از بلندگوهایی كه دارای Sub Woofer می باشند ، استفاده نمائيد (قیمت آنان بيشتر از بلند گو های معمولی است ) .
موارد مرتبط با مانیتورهای LCD :
انتخاب مانیتورهای هيفده اينچ با توجه به کاهش قيمت مداوم مانيتورهای پانزده اينچ . مانيتورهای هيفده اينچ LCD دارای صفحه نمایش متناسب با اکثر نيازهای موجود( تجاری ، خانگی ) بوده و قيمت آنان نيز مناسب است .
انتخاب يک مانيتور با زاويه ديد مناسب : به زاويه افقی و يا عمودی که کاربر قادر به مشاهده تصاوير بدون کاهش کيفيت رنگ و شفافيت تصوير می باشد ، زاويه ديد ( مشاهده ) گفته می شود. عدم وجود استاندارد لازم بمنظور محاسبه زاويه ديد ، باعث شده است که توليد کنندگان اندازه پارامتر فوق را بدلخواه خويش تعريف و مشخص نمايند . در زمان انتخاب يک مانيتور LCD و بمنظور اطمينان از ميزان زاويه ديد ، پيشنهاد می گردد که توانائی فوق در عمل بررسی گردد .
موارد مرتبط با مانیتورهای CRT :
استفاده از مانيتـورهای مسطح : .در مانيتورهای مسطح ، تصاوير با وضوح و کيفيت مطلوبی نمايش داده می شوند. مانیتور های مسطح هيفده و يا نوزده اينچ ، عليرغم اشغال فضای زياد، دارای شرايط مطلوبی بمنظور استفاده در اکثر موارد می باشند .
توجه به ميزان برق مصرفی : مانيتورهای CRT برق بيشتری را نسبت به مانيـتورهای LCD مصرف نموده و لازم است مانيتوری انتخاب گردد که ميزان برق مصرفی آن کم می باشد ( تائيديه TCO 99 ) .
توجه به مواد سمی موجود در مانيتور در صورت دورانداختن يک مانيتور : مانيتورهای CRT دارای چهار ( 1816 گرم ) تا شش پوند ( 2724 گرم ) سرب و ساير مواد سمی بوده که در صورت عدم بازيافت مناسب می تواند صدمات جدی رامتوجه محيط زيست نمايد .

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
visit the site latestkeralanew  - ØºØ¨Ø§Ø± روي صفحه مانيتور Ùˆ تلو٠  |1399-8-29 03:20:10
Helpful info. Fortunate me I discovered your web site unintentionally, and I'm
surprised why this coincidence didn't took place earlier! I bookmarked it.
مهسا  - گرد روی مانیتور |1387-10-23 11:12:58
خیلی جالبه . ممنون
گلی |1387-8-7 11:12:52
ممنون از این مطلب جالب

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar