آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8852392
بازديدکنندگان : 7139262

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

هشدار نسبت به 'تجزيه' اینترنت چاپ پست الكترونيكي
پنجشنبه, 11 آبان 1385 17:44
تعداد بازدید :5893

18:05 گرينويچ - چهارشنبه 11 اکتبر 2006 - 19 مهر 1385

نظریه پردازان سازمان دهی اینترنت هشدار می دهند روزی فرا خواهد رسید که اینترنت به شبکه های محلی جداگانه "تجزيه شود".

نیتین دسايی، مدیر مجمع نظارت و ساماندهی اینترنت (IGF) که توسط سازمان ملل ايجاد شده است هشدار داده است که در آینده شبکه اینترنت محتوایی کاملا متفاوت بر اساس زبان های مختلف خواهد داشت.

وی می گوید تنش هایی در باره آینده سازمان دهی اینترنت به ویژه در باره موضوعات خاصی چون شناسه های (domain) بین المللی، وجود دارد.

آقای دسايی می گوید تا پنج سال آینده بر تعداد کاربران اینترنت در آسیا، اروپا و آمریکا به میزان قابل توجهی افزوده می شود.

او می گوید به این ترتیب تا پنج سال آينده "تعداد صفحات اينترنتی (تارنماهای) چینی بیشتر از صفحات انگلیسی خواهد شد."

مدیر مجمع نظارت و ساماندهی اینترنت معتقد است نحوه استفاده کاربران اینترنت در چین و هند با غرب متفاوت است زیرا آنها به جای کاربرد تجاری یا رسانه ای از آن در پی کاربرد آن در زمينه خدمات عمومی هستند.

وی می گوید که عرضه کنندگان اینترنت و دولت ها بیش از پیش به امنیت محتوای داده ها در اینترنت توجه نشان داده اند.

بنا بر گفته آقای دسايی با توجه به گوناگونی نوع استفاده از اینترنت در کشورهای مختلف امکان تغییرات بسیاری در این شبکه وجود دارد. به عنوان نمونه در چین بسیاری از مردم ترجیح می دهند که از الفبای چینی برای شناسه های اینترنتی استفاده کنند، بنابراین عجیب نیست که دولت چین بخواهد که شناسه وبسايت های چینی به جای حروف لاتین به زبان چینی باشد.

برخی دیگر از سخنرانان این کنفرانس از این پدیده به عنوان "بالکانیزه" کردن (تقسيم به واحدهای کوچکتر و اغلب متخاصم) اینترنت نام برده اند.

پرفسور هووارد ویلیامز که با بانک جهانی کار می کند می گوید مباحثه در باره آینده نظارت بر اینترنت در برابر این فرض قرار گرفته است که در آینده تنها یک گونه از اینترنت وجود خواهد داشت.

اینترنت بی طرف 

 اگر بالکانیزه شدن به معنای افزایش سرعت و خدمات جانبی باشد چیز خوبی است

 

دیوید هارینگتون

پرفسور ویلیامز همچنین استمرار فن آوری کنونی برای آینده را نیز زیر سوال می برد.

وی می گوید "بالکانیزه شدن اینترنت از هم اکنون آغاز شده است."

در اوایل سال جاری یک کمیته مجلس سنای آمریکا به عرضه کنندگان خدمات اینترنت اجازه داد که برای برخی از مشتریان خود امکانات بیشتری از جمله سرعت و پهنای باند بیشترارائه کنند اما طرفداران "اینترنت بی طرف" با این موضوع مخالفت کردند و گفتند که خدمات اینترنت باید برای همه کاربران یکسان باشد.

در همین حال یکی از سخنگویان مدیریت اینترنت در بریتانیا می گوید: "اگر بالکانیزه شدن به معنای جدایی کامل شبکه ها از یکدیگر باشد سبب محدودیت انتخاب و دسترسی مشتریان خواهد شد. اما اگر این امر به معنای سطوح مختلف امنیت و کارکردهایی نظیر سرعت باشد چیز خوبی است."

دیوید هارینگتون از انجمن مدیریت ارتباطات می گوید تفاوت های فرهنگی "لاجرم به بالکانیزه شدن اینترنت" خواهد انجامید.

آقای هارینگتون می گوید مجمع نظارت اینترنت باید این موضوعات را به بحث بگذارد.

وی می گوید که هیچ کس طرفدار جاری شدن قوانین مشابه با قوانین حاکم بر ارتباطات راه دور در اینترنت نیست.

منبع

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar