آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8800643
بازديدکنندگان : 7091912

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

ای ميل و پيام های متنی 'جايگزين نگارش' چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 17 آبان 1385 13:40
تعداد بازدید :6148
کاهش دست نويسی و رشد فراگير ای ميل و پيام های متنی تلفنی، به عنوان برجسته ترين نتايج يک تحقيق تازه در مورد نحوه استفاده از رسانه ها در عصر ديجيتال مطرح شده اند.

نتايج اين تحقيق نشان می دهد که در حال حاضر نيمی از ارتباطات نوشتاری بوسيله ای ميل صورت می گيرد، ۲۹ درصد از طريق پيام های متنی کوتاه و تنها ۱۳ درصد بوسيله کاغذ و قلم.

در ميان افراد بالای ۶۵ سال، استفاده از کاغذ و قلم با ۳۹ درصد همچنان محبوب مانده، اما در ميان جوانان اين درصد، بمراتب کمتر است.

نتايج اين تحقيقات بر اساس يادداشت های هر نيم ساعت يک بار ۵۰۰۰ هزار بريتانيايی در طی يک هفته بدست آمده است.

يک ميليون پوند برای اين تحقيقات که از سوی بی بی سی، آی تی وی و گروه روزنامه های ملی حمايت می شد، هزينه شده است.

اين مطالعه بر پايه تحقيقات بی بی سی موسوم به "زندگی روزانه" که از سال ۱۹۳۰ هر ۱۰ سال يک بار اجرا می شود تهيه شده است.

نتيجه اين تحقيقات در ميان ۱۵ تا ۲۴ ساله هايی که مورد مطالعه قرار گرفته بودند نشان می دهد که تنها ۵ درصد از ارتباطات آنها با استفاده از کاغذ و قلم انجام می شود.

به رغم رشد فزاينده استفاده از اينترنت و ديگر رسانه های نوين، اغلب مردم هنوز وقت بيشتری را صرف تماشای تلويزيون يا گوش کردن به راديو می کنند.

 منبع 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar